Wioletta Ratajczak-Wrona

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wioletta Ratajczak-Wrona
Kraj działania  Polska
Data i miejsce urodzenia 10 czerwca 1977
Białystok
Doktor habilitowany nauk medycznych
Specjalność: immunologia
Alma Mater Akademia Medyczna w Białymstoku
Doktorat 2005 – immunologia
Akademia Medyczna w Białymstoku
Habilitacja 2014 – immunologia
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Nauczyciel akademicki
Uczelnia Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Zakład Zakład Immunologii
Stanowisko adiunkt
Okres zatrudn. od 2001

Wioletta Ratajczak-Wrona (ur. 10 czerwca 1977 w Białymstoku[1]) – polska naukowiec, immunolog, doktor habilitowany nauk medycznych.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2001 ukończyła studia na kierunku analityka medyczna na Akademii Medycznej w Białymstoku[2]. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę naukową na uczelni[3]. W 2005 pod kierunkiem dr hab. Ewy Jabłońskiej z Zakładu Immunologii AMB obroniła pracę doktorską pt. „Wpływ wybranych cytokin na indukowalną syntazę tlenku azotu w leukocytach u chorych na raka płaskonabłonkowego jamy ustnej” uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych. W 2014 na podstawie osiągnięć naukowych i złożonej rozprawy „Mechanizmy regulujące aktywność indukowalnej syntazy tlenku azotu (iNOS) w ludzkich neutrofilach eksponowanych na działanie N-nitrozodimetyloaminy (NDMA)” uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych.

Zatrudniona na stanowisku adiunkta w Zakładzie Immunologii UMB[4]. Sekretarz oddziału białostockiego Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej[5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]