Wisła Płock (piłka nożna) w sezonie 2009/2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: Wisła Płock (piłka nożna).
Wisła Płock
2008/2009 2010/2011
sezon 2009/2010
Trener Polska Dariusz Kubicki (do 12 X 2009)
Polska Jan Złomańczuk
Prezes Polska Jerzy Ożóg
I liga 15. miejsce
Puchar Polski I runda
Król strzelców Liga: Daniel Koczon (11)
Sezon: Daniel Koczon (11)
Najwyższa frekwencja
u siebie
4000 (vs ŁKS Łódź, 20 III 2010)
Najniższa frekwencja
u siebie
400 (vs Sandecja Nowy Sącz, 17 X 2009)
Średnia frekwencja
u siebie
1800
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Miejsca w tabeli[edytuj | edytuj kod]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
7 11 6 5 11 9 13 13 15 15 15 14 14 15 16 16 16 16 15 14 15[1] 15[2] 15 15 15 14[3] 15[4] 14 13 15 13 15 15 15

Kadra[edytuj | edytuj kod]

runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Zawodnik Poprzedni klub
Bramkarze
1 Polska Przemysław Mierzwa Motor Lublin
21 Polska Łukasz Malec Gawin/Ślęza Wrocław
25 Polska Artur Melon Miedź Legnica
Obrońcy
2 Polska Marcin Pacan Jagiellonia Białystok
3 Polska Paweł Bojaruniec Pelikan Łowicz
4 Polska Paweł Pęczak Lechia Gdańsk
16 Polska Sławomir Jarczyk Górnik Zabrze
19 Polska Rafał Grzelak Dolcan Ząbki
20 Polska Mateusz Żytko Zagłębie Lubin
23 Polska Damian Skumórski wychowanek
23 Polska Artur Wyczałkowski Widzew Łódź
Pomocnicy
5 Polska Bartłomiej Sielewski Mazowsze Płock
9 Polska Robert Chwastek GKS Bełchatów
10 Polska Adam Majewski Zawisza Bydgoszcz
11 Polska Maciej Wyszogrodzki Pelikan Łowicz
12 Polska Tomasz Grudzień Stegny Wyszogród
15 Polska Daniel Mitura wychowanek
17 Polska Adam Dylewski Zdrój Ciechocinek
18 Polska Karol Kostrubała Cracovia
Napastnicy
7 Polska Kamil Gęśla Stal Stalowa Wola
8 Polska Bartosz Wiśniewski Znicz Pruszków
22 Polska Krzysztof Zaremba Podbeskidzie Bielsko-Biała
26 Polska Daniel Koczon Piast Gliwice

runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Zawodnik Poprzedni klub
Bramkarze
1 Polska Przemysław Mierzwa Motor Lublin
21 Polska Łukasz Malec Gawin/Ślęza Wrocław
25 Polska Artur Melon Miedź Legnica
Obrońcy
2 Polska Marcin Pacan Jagiellonia Białystok
3 Polska Rafał Lasocki Mazowsze Płock
4 Polska Paweł Pęczak Lechia Gdańsk
7 Polska Przemysław Szabat Wisła Kraków
8 Polska Bartosz Wiśniewski Znicz Pruszków
16 Polska Sławomir Jarczyk Górnik Zabrze
20 Polska Mateusz Żytko Zagłębie Lubin
23 Polska Damian Skumórski wychowanek
23 Polska Artur Wyczałkowski Widzew Łódź
24 Polska Łukasz Nadolski Sogndal IL
Pomocnicy
5 Polska Bartłomiej Sielewski Mazowsze Płock
9 Polska Robert Chwastek GKS Bełchatów
10 Polska Adam Majewski Zawisza Bydgoszcz
11 Polska Marcin Nowacki Ruch Chorzów
12 Polska Tomasz Grudzień Stegny Wyszogród
13 Polska Damian Adamczyk wychowanek
14 Polska Łukasz Masłowski Widzew Łódź
15 Polska Daniel Mitura wychowanek
19 Polska Rafał Grzelak Dolcan Ząbki
22 Polska Łukasz Juszkiewicz Widzew Łódź
Napastnicy
6 Polska Mariusz Solecki Dolcan Ząbki
17 Polska Łukasz Sekulski Raków Częstochowa
18 Polska Piotr Burski Miedź Legnica
26 Polska Daniel Koczon Piast Gliwice

Mecze[edytuj | edytuj kod]

Sparingi[edytuj | edytuj kod]

runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

data przeciwnik miejsce wynik bramki
4 kwietnia 2009 14:00 Victoria Sulejówek Płock (boczne boisko) 6:0 Łukasz Sekulski (dwie), Karol Gregorek, Robert Chwastek, Janusz Iwanicki, Mateusz Chudziński
30 czerwca 2009 17:00 Kadra POZPN Gostynin 7:2 Marcus Vinicius 35', Marcin Kajca 57', Maciej Wyszogrodzki 59', Krzysztof Zaremba 67', Krzysztof Zaremba 68', Daniel Koczon 74', Krzysztof Zaremba 84'
1 lipca 2009 17:00 Lechia Gdańsk Gutów Mały 1:3 Kamil Gęśla 55'
4 lipca 2009 11:00 Widzew Łódź Gutów Mały 1:1 Bartłomiej Sielewski 45' – karny
9 lipca 2009 Kryształ Glinojeck Ciechanów 4:0 Kamil Gęśla, Adam Majewski, Daniel Koczon (dwie)
11 lipca 2009 15:00 Olimpia Elbląg Ciechanów 2:0 Daniel Koczon 38', Daniel Koczon 41'
15 lipca 2009 Start Otwock Ciechanów 1:0 Robert Chwastek 60'
18 lipca 2009 10:30 Legia Warszawa Warszawa 0:2 brak
25 lipca 2009 11:15 Ruch Chorzów Łękińsko 0:0 brak

runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

data przeciwnik miejsce wynik bramki
23 stycznia 2010 11:30 Piast Gliwice Dzierżanów 0:0 brak
26 stycznia 2010 16:00 Górnik Wałbrzych Dzierżanów 7:0 Piotr Burski 4', Mariusz Solecki 6', Piotr Burski 26', Mariusz Solecki 36', Daniel Mitura 60', Przemysław Szabat 70', Daniel Mitura 80'
3 lutego 2010 13:00 Start Otwock Płock 4:1 Sławomir Jarczyk 55', Daniel Koczon 72', Marcin Nowacki 79', Robert Chwastek 85'
5 lutego 2010 11:00 Wisła Płock II Płock (sztuczne boisko) 7:1 Daniel Koczon (trzy), Rafał Grzelak (dwie), Łukasz Masłowski, Mariusz Solecki
9 lutego 2010 13:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki Nowy Dwór Mazowiecki 5:1 Łukasz Masłowski 14', Rafał Grzelak 18', Przemysław Szabat 57', Łukasz Sekulski 61', Piotr Burski 64'
13 lutego 2010 11:15 Pelikan Łowicz Łowicz 0:0 brak
17 lutego 2010 13:00 Jeziorak Iława Płock (boczne boisko) 4:1 Mateusz Lewandowski 36', Łukasz Sekulski 45', Mariusz Solecki 65', Jakub Kustra 69'
20 lutego 2010 13:00 Stomil Olsztyn Płock 1:1 Łukasz Masłowski 40'
27 lutego 2010 17:00 Znicz Pruszków Płock 0:1 brak

Pierwsza Liga[edytuj | edytuj kod]

runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

kolejka data przeciwnik Dom/Wyjazd wynik bramki
1 01.08.2009 19:00 Znicz Pruszków W 1:1 Marcin Pacan 39'
2 10.08.2009 19:15 Górnik Zabrze D 1:2 Mateusz Żytko 86' – karny
3 16.08.2009 17:00 Górnik Łęczna W 3:0 Daniel Koczon 27', Daniel Koczon 37', Daniel Koczon 75'
4 22.08.2009 19:00 Stal Stalowa Wola D 1:0 Bartosz Wiśniewski 40'
5 29.08.2009 18:00 ŁKS Łódź W 0:1 brak
6 02.09.2009 19:00 Warta Poznań D 1:1 Mateusz Żytko 90' + 2 – karny
7 05.09.2009 16:00 Dolcan Ząbki W 1:3 Daniel Koczon 4'
8 12.09.2009 19:10 Widzew Łódź W 0:3 brak
9 16.09.2009 18:00 KSZO Ostrowiec Św. W 1:1 Bartosz Wiśniewski 54'
10 20.09.2009 17:00 Motor Lublin D 1:1 Daniel Koczon 4'
11 26.09.2009 19:00 GKS Katowice D 3:3 Daniel Koczon 20', Bartłomiej Sielewski 43', Sławomir Jarczyk 85'
12 07.10.2009 15:00* GKP Gorzów Wielkopolski W 1:1 Bartłomiej Sielewski 90' – karny
13 03.10.2009 19:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała D 1:1 Łukasz Masłowski 9'
14 10.10.2009 15:30 Flota Świnoujście W 1:3 Bartłomiej Sielewski 22'
15 17.10.2009 19:00 Sandecja Nowy Sącz D 2:4 Rafał Lasocki 77', Bartłomiej Sielewski 83' – karny
16 24.10.2009 15:00 MKS Kluczbork W 0:0 brak
17 30.10.2009 18:00 Pogoń Szczecin D 0:1 brak

* – przełożony z powodu żałoby narodowej, termin pierwotny 30 września godz. 16:00

runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

UWAGA: mecze 18 i 19 kolejki zostały rozegrane awansem w 2009 r.

kolejka data przeciwnik Dom/Wyjazd wynik bramki
18 07.11.2009 17:00 Znicz Pruszków D 3:1 Mariusz Solecki 37', Daniel Koczon 67', Bartosz Wiśniewski 70'
19 11.11.2009 17:00 Górnik Zabrze W 1:1 Łukasz Masłowski 57'
20 06.03.2010 18:00 Górnik Łęczna D 3:1 Daniel Koczon 14',Daniel Koczon 24', Rafał Grzelak 28'
21 21.04.2010 16:00[5] Stal Stalowa Wola W 1:0 Tomasz Grudzień 89'
22 20.03.2010 19:00 ŁKS Łódź D 1:2 Marcin Nowacki 53' – karny
23 27.03.2010 15:00 Warta Poznań W 0:2 brak
24 03.04.2010 19:00 Dolcan Ząbki D 3:1 Daniel Koczon 34', Daniel Koczon 67', Bartłomiej Sielewski 75' – karny
25 10.04.2010 19:00 Widzew Łódź D 0:1 brak
26 12.05.2010 19:00[6] KSZO Ostrowiec Św. D 1:3 Bartłomiej Sielewski 3' – karny
27 24.04.2010 17:00 Motor Lublin W 4:3 Łukasz Sekulski 40', Mariusz Solecki 53, Mariusz Solecki 60', Marcin Nowacki 90'
28 01.05.2010 19:00 GKS Katowice W 0:0 brak
29 08.05.2010 19:00 GKP Gorzów Wielkopolski D 1:0 Rafał Grzelak 79'
30 15.05.2010 19:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała W 0:0 brak
31 22.05.2010 17:00 Flota Świnoujście D 2:1 Tomasz Grudzień 26', Marcin Pacan 32'
32 26.05.2010 17:00 Sandecja Nowy Sącz W 2:2 Tomasz Grudzień 11', Marcin Nowacki 40'
33 01.06.2010 17:00 MKS Kluczbork D 0:4 brak
34 05.06.2010 17:00 Pogoń Szczecin W 3:3 Bartłomiej Sielewski 4', Bartosz Wiśniewski 27', Artur Wyczałkowski 76'

Puchar Polski[edytuj | edytuj kod]

runda data przeciwnik Dom/Wyjazd wynik bramki
I runda 26.08.2009 17:00 Stal Stalowa Wola W 1:2 Robert Chwastek 89'

Strzelcy[edytuj | edytuj kod]

Liga PP Zawodnik
11 0 Daniel Koczon
7 0 Bartłomiej Sielewski
4 0 Bartosz Wiśniewski
3 0 Tomasz Grudzień
3 0 Marcin Nowacki
3 0 Mariusz Solecki
2 0 Rafał Grzelak
2 0 Łukasz Masłowski
2 0 Marcin Pacan
2 0 Mateusz Żytko
1 0 Sławomir Jarczyk
1 0 Rafał Lasocki
1 0 Łukasz Sekulski
1 0 Artur Wyczałkowski
0 1 Robert Chwastek

Transfery[edytuj | edytuj kod]

runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

Bilans zawodników[edytuj | edytuj kod]

po rundzie jesiennej[edytuj | edytuj kod]

Bilans zawodników dotyczy wszystkich meczów rozegranych podczas rundy jesiennej tj. I ligi i Pucharu Polski.
UWAGA: w rundzie jesiennej rozegrano awansem 2 kolejki (18 i 19), co nie zostało uwzględnione w tym zestawieniu

Imię i nazwisko czas m. pełne m. z ławki m. łącznie karne wykorz. karne niewykorz. żółte kartki czerwone kartki
Paweł Bojaruniec 39 0 1 1 0 0 0 0
Robert Chwastek 1366 11 1 17 0 0 0 0
Adam Dylewski 93 0 2 2 0 0 0 0
Kamil Gęśla 353 3 4 7 0 0 0 0
Tomasz Grudzień 1142 6 3 17 0 0 1 0
Rafał Grzelak 557 5 0 7 0 0 4 0
Sławomir Jarczyk 1340 14 0 15 0 0 2 0
Daniel Koczon 1188 9 1 15 0 0 1 0
Karol Kostrubała 357 2 1 5 0 0 4 0
Rafał Lasocki 388 4 1 5 0 0 0 0
Adam Majewski 735 6 3 11 0 0 2 0
Łukasz Masłowski 1207 7 3 16 0 0 4 0
Artur Melon 360 4 0 4 0 0 0 0
Przemysław Mierzwa 1260 14 0 14 0 0 0 0
Daniel Mitura 100 7 0 7 0 0 0 0
Marcin Pacan 1103 11 1 14 0 0 5 1
Paweł Pęczak 630 4 1 9 0 0 0 0
Bartłomiej Sielewski 1426 13 1 18 2 0 4 0
Mariusz Solecki 30 0 1 1 0 0 0 0
Bartosz Wiśniewski 915 6 7 17 0 0 3 0
Artur Wyczałkowski 778 6 3 12 0 0 2 0
Maciej Wyszogrodzki 785 6 4 11 0 0 1 0
Krzysztof Zaremba 755 5 7 14 0 0 2 0
Mateusz Żytko 911 10 0 11 2 0 1 0

po rundzie wiosennej[edytuj | edytuj kod]

Bilans zawodników dotyczy wszystkich meczów rozegranych w trakcie sezonu tj. I ligi i Pucharu Polski.
UWAGA: w rundzie jesiennej rozegrano awansem 2 kolejki (18 i 19), co zostało uwzględnione w tym zestawieniu

Imię i nazwisko czas m. pełne m. z ławki m. łącznie karne wykorz. karne niewykorz. żółte kartki czerwone kartki
Paweł Bojaruniec 39 0 1 1 0 0 0 0
Piotr Burski 195 0 7 7 0 0 0 0
Robert Chwastek 2125 17 5 29 0 0 0 0
Adam Dylewski 93 0 2 2 0 0 0 0
Kamil Gęśla 390 3 6 9 0 0 0 0
Tomasz Grudzień 1924 10 5 28 0 0 4 0
Rafał Grzelak 1179 6 5 19 0 0 5 0
Sławomir Jarczyk 2417 25 0 27 0 0 6 1
Łukasz Juszkiewicz 894 7 3 12 0 0 1 0
Daniel Koczon 1808 13 3 24 0 0 1 0
Karol Kostrubała 357 2 1 5 0 0 4 0
Rafał Lasocki 1168 12 1 15 0 0 1 0
Adam Majewski 812 6 4 13 0 0 2 0
Łukasz Masłowski 2025 12 8 29 0 0 7 0
Artur Melon 360 4 0 4 0 0 0 0
Przemysław Mierzwa 2790 31 0 31 0 0 0 0
Daniel Mitura 100 7 0 7 0 0 0 0
Łukasz Nadolski 667 4 2 11 0 0 2 0
Marcin Nowacki 1199 11 1 15 1 0 1 0
Marcin Pacan 1833 19 3 24 0 0 6 1
Paweł Pęczak 1359 11 1 18 0 0 2 0
Łukasz Sekulski 479 3 5 8 1 0 4 0
Bartłomiej Sielewski 2365 21 3 31 4 0 7 0
Mariusz Solecki 520 2 3 9 0 0 0 0
Bartosz Wiśniewski 2191 17 7 32 0 0 7 0
Artur Wyczałkowski 1301 7 7 23 0 0 3 0
Maciej Wyszogrodzki 842 6 5 12 0 0 1 0
Krzysztof Zaremba 772 5 8 15 0 0 2 0
Mateusz Żytko 2441 27 0 28 2 0 2 0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Utrzymanie pozycji w porównaniu do pozycji po 24 kolejki.
  2. Spadek w porównaniu do pozycji po 20 kolejce. Mecz 21 kolejki został przełożony.
  3. Spadek w porównaniu do pozycji po 29 kolejce.
  4. Utrzymanie w porównaniu do pozycji po 25 kolejce. Mecz 26 kolejki został odwołany z powodu żałoby narodowej.
  5. [1] Przełożony, pierwotny termin 13 III 2010, 15:00. Przełożony z powodu żałoby narodowej, drugi termin: 13 IV 2010 16:00
  6. [2] Przełożony z powodu żałoby narodowej, pierwotny termin 17 IV 2010, 19:00