Wisła Płock (piłka nożna) w sezonie 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: Wisła Płock (piłka nożna).
Wisła Płock
2009/2010 2011/2012
sezon 2010/2011
Trener Polska Jan Złomańczuk (do 6 IX 2010)
Polska Grzegorz Wenerski (do 9 IX 2010)
Polska Jarosław Araszkiewicz (do 25 II 2011)
Polska Mieczysław Broniszewski
Prezes Polska Zbigniew Leszczyński (do 19 I 2011
Polska Szczepan Targowski (p.o. do 1 II 2011)
Polska Krzysztof Dmoszyński
II liga 4. miejsce
Puchar Polski I runda
Król strzelców Liga: Kamil Biliński
Sezon: Kamil Biliński
Najwyższa frekwencja
u siebie
4500 (vs Olimpia Elbląg, 23 kwietnia 2011)
Najniższa frekwencja
u siebie
300 (vs Motor Lublin, 16 października 2011)
Średnia frekwencja
u siebie
ok. 1135
Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe

Miejsca w tabeli[edytuj | edytuj kod]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
1 1 4 2 3 5 7 6 6 7 11 9 5 5 3 3 3 2 3 3 4 5 4 3 3 4 3 3 3 3 4 4 3 2

Kadra[edytuj | edytuj kod]

runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Zawodnik Poprzedni klub
Bramkarze
1 Polska Bartłomiej Danowski Nadnarwianka Pułtusk
21 Polska Krzysztof Kamiński Pogoń Siedlce
Polska Marcin Kwiatkowski wychowanek
Obrońcy
2 Polska Marcin Pacan Jagiellonia Białystok
5 Polska Piotr Karwan Górnik Łęczna
8 Polska Bartosz Wiśniewski Znicz Pruszków
18 Polska Łukasz Synowicz wychowanek
23 Polska Artur Wyczałkowski Widzew Łódź
24 Polska Łukasz Nadolski Sogndal IL
Pomocnicy
9 Polska Rafał Grzelak Dolcan Ząbki
10 Polska Robert Chwastek GKS Bełchatów
11 Polska Marcin Nowacki Ruch Chorzów
12 Polska Tomasz Grudzień Stegny Wyszogród
13 Polska Łukasz Stański wychowanek
15 Polska Daniel Mitura wychowanek
16 Polska Fabian Hiszpański wychowanek
17 Polska Łukasz Sekulski Stoczniowiec Płock
19 Polska Tomasz Bekas Warta Poznań
20 Polska Mateusz Lewandowski wychowanek
Napastnicy
6 Polska Mariusz Solecki Dolcan Ząbki
7 Polska Daniel Koczon Piast Gliwice
14 Polska Łukasz Sekulski Stoczniowiec Płock
26 Polska Michał Twardowski Ruch Wysokie Mazowieckie

runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

Nr Kraj Zawodnik Poprzedni klub
Bramkarze
21 Polska Krzysztof Kamiński Pogoń Siedlce
83 Polska Mateusz Bąk Lechia Gdańsk II
Polska Marcin Kwiatkowski wychowanek
Obrońcy
2 Polska Marcin Pacan Jagiellonia Białystok
5 Polska Piotr Karwan Górnik Łęczna
6 Polska Radosław Kursa Widzew Łódź
8 Polska Bartosz Wiśniewski Znicz Pruszków
9 Polska Rafał Grzelak Dolcan Ząbki
18 Polska Artur Wyczałkowski Widzew Łódź
19 Polska Krzysztof Hus Jagiellonia Białystok
23 Brazylia Rafael Mariucci Mirassol FC
24 Polska Łukasz Nadolski Sogndal IL
26 Polska Damian Skumórski wychowanek
Polska Łukasz Synowicz wychowanek
Pomocnicy
10 Polska Robert Chwastek GKS Bełchatów
11 Polska Marcin Nowacki Ruch Chorzów
12 Polska Tomasz Grudzień Stegny Wyszogród
13 Polska Łukasz Stański wychowanek
15 Polska Daniel Mitura wychowanek
16 Polska Fabian Hiszpański wychowanek
17 Polska Damian Adamczyk wychowanek
20 Polska Mateusz Lewandowski wychowanek
25 Senegal El Haji Matar Gueye Stegny Wyszogród
29 Kanada Robert Sing Sapperton Rovers FC
90 Polska Damian Jaroń GKP Gorzów Wielkopolski
Polska Damian Łazicki wychowanek
Napastnicy
7 Polska Jakub Zabłocki Lechia Gdańsk II
9 Polska Daniel Koczon Piast Gliwice
14 Polska Łukasz Sekulski Stoczniowiec Płock
22 Polska Michał Twardowski Ruch Wysokie Mazowieckie
Polska Kamil Biliński Górnik Polkowice

Mecze[edytuj | edytuj kod]

Sparingi[edytuj | edytuj kod]

runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

data przeciwnik miejsce wynik bramki
30 czerwca 2010 13:00 Stomil Olsztyn (piłka nożna) Płock Drobin[1] 2:1 Robert Chwastek, Piotr Burski
3 lipca 2010 11:00 ŁKS Łódź Łódź 3:1 Marcin Nowacki (2), Mariusz Solecki
6 lipca 2010 Lechia Gdańsk Gutów Mały 0:7 brak
10 lipca 2010 12:00 Ruch Radzionków Kleszczów 3:3 Marcin Nowacki, Daniel Koczon, Bartłomiej Hirsz
14 lipca 2010 MKS Kutno Kutno 0:1 brak
17 lipca 2010 Zawisza Bydgoszcz Bydgoszcz 0:1 brak
24 lipca 2010 11:00 Elana Toruń Toruń 4:2 Tomasz Grudzień 34', Robert Chwastek 49', Mariusz Solecki 85', Mariusz Solecki 89'

runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

data przeciwnik miejsce wynik bramki
15 stycznia 2011 Pogoń Siedlce Płock 2:1 Łukasz Nadolski 59', Marcin Pacan 69'
21 stycznia 2011 Zawisza Bydgoszcz Płock 1:1 Daniel Koczon 22'
26 stycznia 2011 Stomil Olsztyn (piłka nożna) Płock 4:0 Bartosz Wiśniewski 63', Marcin Nowacki 65', Łukasz Sekulski 75', Rafał Remisz 53' (sam.)
29 stycznia 2011 SP Lagos Nigeria MKS Kutno Płock 2:1 Tomasz Bekas 32', Przemysław Michalski 38' (sam.)
2 lutego 2011 Widzew Łódź (ME) Kleszczów 2:3 Arkadiusz Żaglewski 16', Mateusz Lewandowski 38'
4 lutego 2011 Ruch Radzionków Kleszczów 2:0 Bartosz Wiśniewski, zawodnik testowany
7 lutego 2011 Podbeskidzie Bielsko-Biała Kleszczów 1:2 ? 18'
8 lutego 2011 Włókniarz Zelów Kleszczów 0:3 brak
16 lutego 2011 Sandecja Nowy Sącz Gutów Mały 0:0 brak
19 lutego 2011* Orkan Sochaczew Płock 11:0 Krzysztof Garczewski, Kamil Biliński (4), Kowalski (2), Marciszko (3), Bartosz Wiśniewski
19 lutego 2011* Olimpia Grudziądz Grudziądz 1:4 Michał Pruchnik 78'
23 lutego 2011 Wda Świecie Płock 4:0 Robert Sing 30', Kamil Biliński 80' (karny), Kamil Biliński 82', Damian Jaroń 89'
26 lutego 2011 Elana Toruń Płock 1:2 Kamil Biliński 23'
5 marca 2011 Lech Rypin Płock 2:1 Bartosz Wiśniewski 23', Bartosz Wiśniewski 43'
5 marca 2011 MKS Kutno Płock 3:0 Kamil Biliński 34', Jakub Zabłocki 62', Krzysztof Garczewski 88'

* - zespół został podzielony na dwie grupy, które rozgrywały 2 oddzielne sparingi[2]

Druga Liga[edytuj | edytuj kod]

runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

kolejka data przeciwnik Dom/Wyjazd wynik bramki
1 31.07.2010 17:00 Ruch Wysokie Mazowieckie W 3:0 Michał Twardowski 49', Michał Twardowski 77', Michał Twardowski 87'
2 07.08.2010 18:00 Jeziorak Iława D 1:0 Michał Twardowski 9'
3 14.08.2010 18:00 Stal Rzeszów W 2:4 Michał Twardowski 27', Tomasz Bekas 84'
4 18.08.2010 18:00 Znicz Pruszków D 4:1 Marcin Nowacki 14', Marcin Nowacki 53', Daniel Koczon 71', Daniel Koczon 79'
5 21.08.2010 17:00 Okocimski KS Brzesko W 1:2 Marcin Pacan 90'
6 29.08.2010 17:00 Wigry Suwałki W 1:1 Marcin Pacan 88' - karny
7 03.09.2010 18:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki D 1:2 Mariusz Solecki 75'
8 11.09.2010 16:00 Olimpia Elbląg W 0:0 brak
9 18.09.2010 18:00 Stomil Olsztyn (piłka nożna) D 5:2 Marcin Pacan 1', Piotr Karwan 27', Mariusz Solecki 47', Mariusz Solecki 75', Daniel Koczon 90'
10 25.09.2010 16:00 Stal Stalowa Wola W 0:1 Marcin Pacan 52' - samobójcza
11 02.10.2010 18:00 Resovia D 0:4 brak
12 10.10.2010 15:00 GLKS Nadarzyn W 1:0 Marcin Pacan 20' - karny
13 16.10.2010 17:00 Motor Lublin D 2:0 Marcin Pacan 80', Tomasz Grudzień 90'
14 23.10.2010 15:00 Sokół Sokółka W 2:1 Daniel Koczon 11', Michał Twardowski 90'
15 30.10.2010 17:00 Puszcza Niepołomice D 4:3 Bartosz Wiśniewski 15', Daniel Koczon 39', Robert Chwastek 47', Michał Twardowski 90'
16 07.11.2010 11:15 Pelikan Łowicz W 2:2 Marcin Pacan 6', Tomasz Bekas 45'
17 13.11.2010 15:00 Start Otwock D 5:0 Bartosz Wiśniewski 16', Tomasz Bekas 20', Bartosz Wiśniewski 71', Marcin Nowacki 75', Daniel Koczon 76'

runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

kolejka data przeciwnik Dom/Wyjazd Wynik bramki
18 06.04.2011 18:30 Ruch Wysokie Mazowieckie D 3:0 Damian Jaroń 21', Rafael Mariucci 30', Michał Twardowski 81'
19 13.03.2011 14:00** Jeziorak Iława W 0:3 walkower
20 18.03.2011 18:30 Stal Rzeszów D 0:0 brak
21 26.03.2011 12:00 Znicz Pruszków W 2:2 Jakub Zabłocki 7', Marcin Nowacki 81'
22 02.04.2011 16:00 Okocimski KS Brzesko D 0:2 brak
23 09.04.2011 19:00 Wigry Suwałki D 2:1 Jakub Zabłocki 36', Michał Twardowski 54'
24 16.04.2011 16:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki W 4:0 Marcin Nowacki 23', Kamil Biliński 31', Damian Jaroń 38', Kamil Biliński 43'
25 23.04.2011 14:30 Olimpia Elbląg D 3:0 Kamil Biliński 7', Damian Jaroń 43', Kamil Biliński 89'
26 30.04.2011 17:00 Stomil Olsztyn (piłka nożna) W 1:1 Michał Twardowski 77'
27 07.05.2011 16:00 Stal Stalowa Wola D 1:0 Kamil Biliński 14'
28 11.05.2011 17:00 Resovia W 0:1 brak
29 14.05.2011 16:00 GLKS Nadarzyn D 0:1 brak
30 21.05.2011 17:00 Motor Lublin W 3:0 Kamil Biliński 13', Kamil Biliński 57', Marcin Nowacki 60'
31 25.05.2011 18:30 Sokół Sokółka D 0:3 brak
32 29.05.2011 17:00 Puszcza Niepołomice W 1:2 Kamil Biliński 11', Kamil Biliński 89'
33 05.06.2011 14:00 Pelikan Łowicz D 1:0 Kamil Biliński 60'
34 12.06.2011 17:00 Start Otwock W 5:1 Łukasz Nadolski 18', Marcin Nowacki 25', Kamil Biliński 40', Łukasz Sekulski 66', Kamil Biliński 68'

* - przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych, pierwotny termin 5 marca 14:30
** - walkower, przerwany w 87 minucie z powodu złego zachowania kibiców (wynik 1:2, Jakub Zabłocki 38')

Puchar Polski[edytuj | edytuj kod]

runda data przeciwnik Dom/Wyjazd wynik bramki
I runda 25.08.2010 18:00 Górnik Zabrze D 1:3 Marcin Nowacki 90'

Strzelcy[edytuj | edytuj kod]

Liga PP Zawodnik
12 0 Kamil Biliński
10 0 Michał Twardowski
7 1 Marcin Nowacki
6 0 Daniel Koczon
6 0 Marcin Pacan
3 0 Tomasz Bekas
3 0 Damian Jaroń
3 0 Mariusz Solecki
3 0 Bartosz Wiśniewski
3 0 Jakub Zabłocki
1 0 Robert Chwastek
1 0 Tomasz Grudzień
1 0 Piotr Karwan
1 0 Łukasz Nadolski
1 0 Rafael Mariucci
1 0 Łukasz Sekulski

Bramki samobójcze: Marcin Pacan (10 kolejka)

Transfery[edytuj | edytuj kod]

runda jesienna[edytuj | edytuj kod]

runda wiosenna[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Z OKS Olsztyn w Drobinie (pol.). wisla.plock.pl, 2010-06-28. [dostęp 2010-06-28].
  2. Orkan i Olimpia sobotnim