Witalij Puchkało

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Witalij Puchkało
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 9 września 1992
Kazachstan
Debiut w PŚ 19 lutego 2017, Otepää
(44. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 8 grudnia 2018, Beitostølen
(26. miejsce – 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Kazachstan
Uniwersjada
srebro Ałmaty 2017 Sztafeta

Witalij Dmitrijewicz Puchkało (ros. Виталий Дмитриевич Пухкало ur. 9 września 1992) – kazachski biegacz narciarski.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się w 15 stycznia 2014 roku, podczas zawodów Mistrzostw Kazachstanu w miejscowości Ałmaty, gdzie uplasował się na 15. pozycji w sprincie stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutował 19 lutego 2017 roku w estońskiej miejscowości Otepää, gdzie na dystansie 15 km stylem klasycznym uplasował się na 44. pozycji. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył podczas PŚ w norweskim Beitostølen, na dystansie 30 km stylem dowolnym uplasował się na 26. pozycji.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
34. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 h +3:26,7 min Norwegia Simen Hegstad Krüger
54. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +3:13,5 min Szwajcaria Dario Cologna
8. 18 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×10 km[1] 1:33:04,9 h +3:31,4 Norwegia Norwegia
52. 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 +18:48,5 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
46. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 30 km bieg łączony 1:09:16,7 h +6:15,0 min Rosja Siergiej Ustiugow
47. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +4:06,2 min Finlandia Iivo Niskanen
39. 5 marca 2017 Finlandia Lahti 50 km stylem dowolnym 1:46:28,9 h +5:54,4 min Kanada Alex Harvey
48. 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 30 km bieg łączony 1:10:21,8 h +6:18,6 min Norwegia Sjur Røthe
50. 27 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km stylem klasycznym 38:22,6 min +4:05,2 min Norwegia Martin Johnsrud Sundby
7. 1 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×10 km[2] 1:42:32,1 h +1:48,9 min  Norwegia
DNS 3 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol 50 km stylem dowolnym 1:49:59,3 h Norwegia Hans Christer Holund

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
42. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Norwegia Sondre Turvoll Fossli
37. 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 15 km stylem dowolnym 35:55,3 min +2:43,0 min Niemcy Florian Notz

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
5. 30 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem klasycznym 25:12,0 min +44,1 min Rosja Walerij Gontar
4. 31 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 26:12.5 min +1:04,1 min Rosja Dmitrij Rostowcew
2.Silver FISU.svg 6 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sztafeta 4×7,5 km[3] 1:12:49,3 h +1,8 s Rosja Rosja
4. 8 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:19:37,5 min +21,1 s Rosja Dmitrij Rostowcew

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2016/2017 niesklasyfikowany
2017/2018 niesklasyfikowany
2018/2019 133.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 16 lutego 2020

Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 44 - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - 37 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 47 75 83 44 67 26 - 45 - - - - - - - - - 61 41 49 - - - - - - - - - - - 5
Sezon 2019/2020
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.12 (15 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×15 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (15 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (15 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (15 km F) Toblach 1.01 (15 km C) Val di Fiemme 3.01 (15 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (15 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (15 km C) Oberstdorf 25.01 (2×15 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (15 km F) Östersund 15.02 (15 km F) Östersund 16.02 (15 km C) Åre 18.02 (SP F) Storlien-Meraker 20.02 (38 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (30 km C) ST Lahti 29.02 (15 km C) Drammen 4.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Québec 14.03 (SP C) Québec 15.03 (SP F) Minneapolis 17.03 (SP F) ST Canmore 20.03 (15 km F) Canmore 21.03 (15 km C) FPŚ punkty
76 52 35 44 49 - 24 - 63 72 27 35 - - - - - 45 42 40 - 60 12 26 26 43
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Aleksiej Połtoranin, Jewgienij Wieliczko, Witalij Puchkało, Dienis Wołotka
  2. Skład zespołu: Dienis Wołotka, Olzhas Klimin, Witalij Puchkało, Jewgienij Wieliczko
  3. Skład drużyny: Siergiej Małyszew, Watalij Puchkało, Rinat Muchin, Olzhas Klimin