Wojciech Staszewski (prawnik)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy prawnika. Zobacz też: Wojciech Staszewski – dziennikarz.
Wojciech Szczepan Staszewski
Kraj działania  Polska
doktor habilitowany nauk prawnych
Specjalność: prawo europejskie, prawo międzynarodowe publiczne
Alma Mater KUL
Doktorat 2003 – prawo
KUL
Habilitacja 2016 – prawo
KUL
profesor uczelni w Uniwersytecie Szczecińskim

Wojciech Szczepan Staszewski – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki, profesor uczelni w Uniwersytecie Szczecińskim, adiunkt Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, specjalności naukowe: prawo europejskie, prawo międzynarodowe publiczne.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1994 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Tam też na podstawie napisanej pod kierunkiem Stanisława Wrzoska rozprawy pt. Prawnomiędzynarodowe aspekty migracji ludności (ze szczególnym uwzględnieniem polskiej praktyki traktatowej) otrzymał w 2003 stopień naukowy doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Na tym samym wydziale na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Konsul honorowy w prawie międzynarodowym i w praktyce polskiej w 2016 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo[1].

Został profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Prawa i Administracji w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej (obecnie w Instytucie Nauk Prawnych USz) oraz adiunktem na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Instytucie Prawa Publicznego. Był adiunktem w Collegium Varsoviense oraz profesorem nadzwyczajnym w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Kielcach[1].

Od 1 stycznia 2021 pełni funkcję prodziekana ds. studenckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Dr hab. Wojciech Szczepan Staszewski, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-04-30].
  2. Nowi Prodziekani Wydziału Prawa i Administracji US. 05-01-2021. [dostęp 2021-01-12].