World Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
World Open
2015 ← 2016 → 2017
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Yushan No.1 Middle School, Yushan
Zwycięzca Anglia Allister Carter
II miejsce Anglia Joe Perry
Najwyższy break 144 Szkocja John Higgins

{{Turniej snookerowy infobox}} Nieznane pola: "il. rozegranych meczów". World Open 2016 – trzeci rankingowy turniej snookerowy sezonu 2016/2017 rozegrany został w dniach 25-31 lipca 2016 roku w Yushan (Chiny).

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: 90 000 £
  • II miejsce: 40 000
  • Półfinalista: 21 000
  • Ćwierćfinalista: 12 500
  • Runda 3: 8 000
  • Runda 2: 6 500
  • Runda 1: 4 000
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: 2 000
  • Pula nagród: 520 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Mecze zawodników z dziką kartą odbyły się w Yushan w dniu 25 lipca 2016 roku.

Mecz Wynik
DK1 Anglia Hammad Miah 3−5 Chińska Republika Ludowa Huang Jiahao
DK2 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 5−3 Chińska Republika Ludowa Hu Hao
DK3 Tajlandia James Wattana 3−5 Chińska Republika Ludowa Xu Si
DK4 Walia Matthew Stevens 5−1 Chińska Republika Ludowa Liu Yiqi

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Ćwierćfinały
Do 4 frame'ów
Półfinały
Do 4 frame'ów
Finał
Do 5 frame'ów
                                                         
Anglia Shaun Murphy 5  
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 2  
  Anglia Shaun Murphy 5  
  Anglia Jimmy Robertson 0  
Anglia Jimmy Robertson 5
Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 1  
  Anglia Shaun Murphy 5  
  Norwegia Kurt Maflin 1  
Szkocja Stephen Maguire 4  
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5  
  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 0
  Norwegia Kurt Maflin 5  
Walia Michael White 4
Norwegia Kurt Maflin 5  
  Anglia Shaun Murphy 2  
  Anglia Joe Perry 5  
Anglia Tom Ford 5  
Anglia Mark Davis 4  
  Anglia Tom Ford 2
  Anglia Joe Perry 5  
Szkocja Jamie Burnett w/d
Anglia Joe Perry w/o  
  Anglia Joe Perry 5
  Anglia Ben Woollaston 4  
Anglia Gary Wilson 2  
Anglia Ben Woollaston 5  
  Anglia Ben Woollaston 5
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 1  
Finlandia Robin Hull 1
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
Anglia Joe Perry 6  
Australia Neil Robertson 2  
Australia Neil Robertson 5  
Anglia Ian Burns 2  
  Australia Neil Robertson 5  
  Malezja Thor Chuan Leong 1  
Belgia Luca Brecel 3
Malezja Thor Chuan Leong 5  
  Australia Neil Robertson 5  
  Walia Ryan Day 1  
Anglia Barry Hawkins 5  
Anglia Robbie Williams 4  
  Anglia Barry Hawkins 4
  Walia Ryan Day 5  
Walia Ryan Day 5
Anglia Allan Taylor 1  
  Australia Neil Robertson 5
  Anglia David Gilbert 2  
Anglia Rod Lawler 0  
Anglia David Gilbert 5  
  Anglia David Gilbert 5
  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 2  
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5
Chińska Republika Ludowa Huang Jiahao 1  
  Anglia David Gilbert 5
  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 0  
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 5  
Anglia Peter Ebdon 1  
  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 5
  Anglia Judd Trump 2  
Chińska Republika Ludowa Yu Delu w/d
Anglia Judd Trump w/o  
Anglia Joe Perry 8
Anglia Allister Carter 10
Anglia Stuart Bingham 5  
Anglia Stuart Carrington 4  
  Anglia Stuart Bingham 3  
  Anglia Allister Carter 5  
Anglia Allister Carter 5
Anglia Mike Dunn 3  
  Anglia Allister Carter 5  
  Walia Daniel Wells 4  
Anglia Kyren Wilson 5  
Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 3  
  Anglia Kyren Wilson 0
  Walia Daniel Wells 5  
Chińska Republika Ludowa Xu Si 3
Walia Daniel Wells 5  
  Anglia Allister Carter 5  
  Szkocja John Higgins 0  
Walia Duane Jones 4  
Szkocja Graeme Dott 5  
  Szkocja Graeme Dott 4
  Walia Mark Williams 5  
Anglia Andrew Higginson 1
Walia Mark Williams 5  
  Walia Mark Williams 2
  Szkocja John Higgins 5  
Irlandia Fergal O'Brien 2  
Anglia Michael Holt 5  
  Anglia Michael Holt 4
  Szkocja John Higgins 5  
Anglia Oliver Lines 2
Szkocja John Higgins 5  
Anglia Allister Carter 6
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 1  
Anglia Ricky Walden 5  
Anglia David Grace 1  
  Anglia Ricky Walden 1  
  Szkocja Anthony McGill 5  
Szkocja Anthony McGill 5
Walia Lee Walker 1  
  Szkocja Anthony McGill 5  
  Anglia Matthew Selt 2  
Hongkong Marco Fu 3  
Anglia Sam Craigie 5  
  Anglia Sam Craigie 4
  Anglia Matthew Selt 5  
Anglia Matthew Selt 5
Walia Matthew Stevens 2  
  Szkocja Anthony McGill 2
  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5  
Anglia Jamie Cope 3  
Szkocja Alan McManus 5  
  Szkocja Alan McManus 5
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 2  
Anglia James Cahill 2
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 5  
  Szkocja Alan McManus 0
  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5  
Anglia Mark King 4  
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5  
  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5
  Anglia Mark Selby 3  
Anglia Alfie Burden 2
Anglia Mark Selby 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame'ów
Yushan No.1 Middle School, Yushan, Chiny, 31 lipca 2016.
Sędzia: Holandia Jan Verhaas
Anglia Joe Perry 8-10 Allister Carter Anglia
Sesja popołudniowa: 56-61, 79 (54)-0, 73 (56)-41, 40-75, 114 (78)-22, 0-80 (80), 18-68 (54), 50-70, 0-91 (91)

Sesja wieczorna: 17-115 (53,61), 58 (58)-70 (70), 70-33, 131 (131)-0, 40-75, 123 (106)-4, 68-34, 92 (92)-0, 0-127 (127)

131 Najwyższy break 127
2 Breaki stupunktowe 1
7 Breaki 50-punktowe 7

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostały rozegrane w dniach 31 maja-2 czerwca w Preston Guild Hall, Preston. Wszystkie mecze były rozgrywane do 5 wygranych frame'ów (Pary 1, 16, 60, 64 swoje mecze zagrały w fazie telewizyjnej). Wyłoniły one 64 zawodników, którzy zostali rozstawieni do turnieju zasadniczego.

Anglia Shaun Murphy 5–1 Anglia Sanderson Lam
Anglia Martin O'Donnell 4–5 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng
Anglia Jimmy Robertson 5–2 Szkocja Fraser Patrick
Walia Jamie Jones 2–5 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen
Szkocja Stephen Maguire 5–0 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5–0 Australia Kurt Dunham
Walia Michael White 5–4 Anglia Anthony Hamilton
Norwegia Kurt Maflin 5–1 Walia David John
Anglia Tom Ford 5–2 Anglia Christopher Keogan
Anglia Mark Davis 5–0 Szkocja Rhys Clark
Szkocja Jamie Burnett 5–3 Szkocja Ross Muir
Anglia Joe Perry 5–3 Iran Hossein Vafaei
Anglia Gary Wilson 5–0 Anglia John Astley
Anglia Ben Woollaston 5–3 Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao
Finlandia Robin Hull 5–1 Anglia Elliot Slessor
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5–3 Cypr Michael Georgiou
Australia Neil Robertson 5–4 Anglia Sydney Wilson
Anglia Ian Burns 5–3 Anglia Steven Hallworth
Belgia Luca Brecel 5–4 Anglia Peter Lines
Anglia Jack Lisowski 2–5 Malezja Thor Chuan Leong
Anglia Barry Hawkins 5–0 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Anglia Robbie Williams 5–1 Wyspa Man Darryl Hill
Walia Ryan Day 5–1 Pakistan Hamza Akbar
Anglia Sam Baird 3–5 Anglia Allan Taylor
Anglia Rod Lawler 5–3 Anglia Nigel Bond
Anglia David Gilbert 5–3 Anglia Michael Wild
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5–4 Tajlandia Akani Songsermsawad
Anglia Martin Gould 4–5 Anglia Hammad Miah
Walia Dominic Dale 1–5 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Peter Ebdon 5–1 Malta Alex Borg
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5–3 Walia Ian Preece
Anglia Judd Trump 5–1 Anglia Brandon Sargeant
Anglia Stuart Bingham 5–3 Szkocja Eden Sharav
Anglia Stuart Carrington 5–2 Anglia Adam Duffy
Anglia Allister Carter 5–4 Anglia Liam Highfield
Anglia Mike Dunn 5–4 Tajlandia Boonyarit Keattikun
Anglia Kyren Wilson 5–1 Anglia Andy Hicks
Irlandia Północna Joe Swail 1–5 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
Anglia Robert Milkins 2–5 Tajlandia James Wattana
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 0–5 Walia Daniel Wells
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 3–5 Walia Duane Jones
Szkocja Graeme Dott w/o–w/d Irlandia Leo Fernandez
Anglia Andrew Higginson 5–1 Polska Adam Stefanów
Walia Mark Williams 5–1 Szkocja Scott Donaldson
Irlandia Fergal O'Brien 5–3 Anglia Craig Steadman
Anglia Michael Holt 5–0 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Anglia Oliver Lines 5–3 Anglia Mitchell Mann
Szkocja John Higgins 5–0 Walia Gareth Allen
Anglia Ricky Walden 5–2 Anglia Jason Weston
Anglia David Grace 5–4 Anglia Paul Davison
Szkocja Anthony McGill 5–1 Brazylia Itaro Santos
Anglia Mark Joyce 3–5 Walia Lee Walker
Hongkong Marco Fu 5–3 Anglia Ashley Hugill
Irlandia Ken Doherty 3–5 Anglia Sam Craigie
Anglia Matthew Selt 5–0 Walia Jak Jones
Walia Matthew Stevens 5–1 Irlandia Josh Boileau
Anglia Rory McLeod 2–5 Anglia Jamie Cope
Szkocja Alan McManus 5–0 Egipt Hatem Yassen
Chińska Republika Ludowa Li Hang 4–5 Anglia James Cahill
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 5–1 Anglia Chris Wakelin
Anglia Mark King 5–4 Anglia Sean O'Sullivan
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5–0 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Alfie Burden 5–2 Anglia Daniel Womersley
Anglia Mark Selby 5–1 Anglia Jimmy White

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]