World Tour w siatkówce plażowej 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

World Tour w siatkówce plażowej 2014 to cykl turniejów piłki siatkowej organizowany przez FIVB.

Od tego sezonu World Tour obejmuje 10 turniejów Grand Slam, 10 turniejów Open oraz FIVB Grand Slam Final na koniec sezonu. Planowane na październik Phuket Open zostało odwołane z powodu napiętej sytuacji politycznej w Tajlandii[1].

Zawody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Turniej[2] 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce 4 miejsce
Chińska Republika LudowaFuzhou Open
Fuzhou, Chiny
22 – 26 kwietnia
WłochyPaolo Nicolai
WłochyDaniele Lupo
21–17, 16–21, 15–13
BrazyliaAlison Cerutti
BrazyliaBruno Oscar Schmidt
HolandiaJon Stiekema
HolandiaChristiaan Varenhorst
17–21, 26–24, 16–14
ŁotwaAleksandrs Samoilovs
ŁotwaJānis Šmēdiņš
Chińska Republika LudowaShanghai PPTV Grand Slam
Szanghaj, Chiny
29 kwietnia – 3 maja
WłochyPaolo Nicolai
WłochyDaniele Lupo
24–26, 21–18, 15–12
ŁotwaAleksandrs Samoilovs
ŁotwaJānis Šmēdiņš
NiemcyJonathan Erdmann
NiemcyKay Matysik
15–21, 21–19, 15–10
BrazyliaEmanuel Rego
BrazyliaPedro Solberg Salgado
MeksykPuerto Vallarta Open
Puerto Vallarta, Meksyk
6 – 10 maja
ŁotwaAleksandrs Samoilovs
ŁotwaJānis Šmēdiņš
21–19, 21–15
WłochyPaolo Ingrosso
WłochyMatteo Ingrosso
MeksykJuan Virgen
MeksykLombardo Ontiveros
21–16, 18–21, 21–19
NiemcyFinn Dittelbach
NiemcyEric Koreng
RosjaAnapa Open
Anapa, Rosja
28 maja – 1 czerwca
ŁotwaMārtiņš Pļaviņš
ŁotwaAleksandrs Solovejs
21–16, 24–26, 15–13
RosjaKonstantin Semenov
RosjaViacheslav Krasilnikov
SzwajcariaPhilip Gabathuler
SzwajcariaMirco Gerson
16–21, 21–17, 16–14
SzwajcariaSébastien Chevallier
SzwajcariaAlexei Strasser
RosjaMoscow Grand Slam
Moskwa, Rosja
11 – 15 czerwca
RosjaKonstantin Semenov
RosjaViacheslav Krasilnikov
23–21, 21–17
PolskaGrzegorz Fijałek
PolskaMariusz Prudel
Stany ZjednoczonePhil Dalhausser
Stany ZjednoczoneSean Rosenthal
21–19, 15–21, 15–11
WłochyPaolo Nicolai
WłochyDaniele Lupo
NiemcyBerlin smart Grand Slam
Berlin, Niemcy
18 – 22 czerwca
Stany ZjednoczoneJohn Hyden
Stany ZjednoczoneTri Bourne
21–17, 21–11
Stany ZjednoczoneRyan Doherty
Stany ZjednoczoneNicholas Lucena
BrazyliaAlison Cerutti
BrazyliaBruno Oscar Schmidt
21–13, 21–12
BrazyliaEmanuel Rego
BrazyliaPedro Solberg Salgado
NorwegiaStavanger Grand Slam
Stavanger, Norwegia
25 – 29 czerwca
Stany ZjednoczonePhil Dalhausser
Stany ZjednoczoneSean Rosenthal
21–16, 21–16
BrazyliaRicardo Santos
BrazyliaÁlvaro Morais Filho
SzwajcariaPhilip Gabathuler
SzwajcariaMirco Gerson
28–30, 21–19, 15–9
KazachstanAlexey Sidorenko
KazachstanAlexandr Dyachenko
SzwajcariaGstaad Grand Slam
Gstaad, Szwajcaria
9 – 13 lipca
Stany ZjednoczonePhil Dalhausser
Stany ZjednoczoneSean Rosenthal
21–17, 21–17
BrazyliaAlison Cerutti
BrazyliaBruno Oscar Schmidt
Stany ZjednoczoneRyan Doherty
Stany ZjednoczoneNicholas Lucena
21–19, 21–16
NiemcyJonathan Erdmann
NiemcyKay Matysik
HolandiaThe Hague Transavia Grand Slam
Haga, Holandia
15 – 20 lipca
PolskaGrzegorz Fijałek
PolskaMariusz Prudel
21–18, 13–21, 15–13
Stany ZjednoczonePhil Dalhausser
Stany ZjednoczoneSean Rosenthal
BrazyliaEmanuel Rego
BrazyliaPedro Solberg Salgado
12–21, 21–16, 15–11
BrazyliaAlison Cerutti
BrazyliaBruno Oscar Schmidt
Stany ZjednoczoneLong Beach Grand Slam
Long Beach, Stany Zjednoczone
22 – 27 lipca
Stany ZjednoczonePhil Dalhausser
Stany ZjednoczoneSean Rosenthal
22–24, 21–17, 15–9
PolskaGrzegorz Fijałek
PolskaMariusz Prudel
Stany ZjednoczoneTodd Rogers
Stany ZjednoczoneTheodore Brunner
21–17, 18–21, 15–12
NiemcyAlexander Walkenhorst
NiemcyStefan Windscheif
AustriaKlagenfurt A1 Grand Slam
Klagenfurt am Wörthersee, Austria
30 lipca – 3 sierpnia
BrazyliaAlison Cerutti
BrazyliaBruno Oscar Schmidt
21–14, 21–17
WłochyPaolo Nicolai
WłochyDaniele Lupo
AustraliaIsaac Kapa
AustraliaChristopher McHugh
24–22, 21–17
ŁotwaAleksandrs Samoilovs
ŁotwaJānis Šmēdiņš
PolskaStare Jablonki Grand Slam
Stare Jabłonki, Polska
20 – 24 sierpnia
BrazyliaPedro Solberg Salgado
BrazyliaÁlvaro Morais Filho
15–21, 21–17, 15–12
ŁotwaAleksandrs Samoilovs
ŁotwaJānis Šmēdiņš
Stany ZjednoczoneJake Gibb
Stany ZjednoczoneCasey Patterson
23–21, 21–18
AustriaClemens Doppler
AustriaAlexander Horst
BrazyliaBrazil Grand Slam
?, Brazylia
23 – 28 września
Chińska Republika LudowaXiamen Open
Xiamen, Chiny
7 – 11 października
ArgentynaParaná Open
Paraná, Argentyna
28 października – 2 listopada
KatarDoha Open
Doha, Katar
4 – 8 listopada
IndieChennai Open
Ćennaj, Indie
25 – 30 listopada
FrancjaLa Réunion Open
Reunion, Francja
3 – 7 grudnia
Południowa AfrykaDurban Open
Durban, RPA
9 – 14 grudnia
FIVB World Tour Grand Slam Final
?
?

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Turniej 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce 4 miejsce
Chińska Republika LudowaFuzhou Open
Fuzhou, Chiny
23 – 27 kwietnia
Stany ZjednoczoneApril Ross
Stany ZjednoczoneKerri Walsh Jennings
21–11, 21–18
BrazyliaMaria Antonelli
BrazyliaJuliana Silva
Chińska Republika LudowaXue Chen
Chińska Republika LudowaXia Xinyi
21–19, 21–18
BrazyliaMaria Clara Salgado
BrazyliaCarolina Solberg Salgado
Chińska Republika LudowaShanghai PPTV Grand Slam
Szanghaj, Chiny
30 kwietnia – 4 maja
NiemcyLaura Ludwig
NiemcyKira Walkenhorst
23–21, 19–21, 15–9
Chińska Republika LudowaWang Fan
Chińska Republika LudowaYue Yuan
BrazyliaAgatha Bednarczuk
BrazyliaBárbara Seixas
21–17, 21–14
BrazyliaTalita Antunes
BrazyliaTaiana Lima
MeksykPuerto Vallarta Open
Puerto Vallarta, Meksyk
7 – 11 maja
BrazyliaAgatha Bednarczuk
BrazyliaBárbara Seixas
21–19, 21–18
BrazyliaMaria Antonelli
BrazyliaJuliana Silva
Chińska Republika LudowaXue Chen
Chińska Republika LudowaXia Xinyi
21–12, 18–21, 15–13
NiemcyChantal Laboureur
NiemcyJulia Sude
CzechyPrague Open
Praga, Czechy
21 – 25 maja
CzechyKristýna Kolocová
CzechyMarkéta Sluková
21–18, 16–21, 15–12
NiemcyKatrin Holtwick
NiemcyIlka Semmler
NiemcyLaura Ludwig
NiemcyKira Walkenhorst
21–18, 17–21, 15–5
AustriaDoris Schwaiger
AustriaStefanie Schwaiger
RosjaAnapa Open
Anapa, Rosja
27 – 31 maja
NiemcyVictoria Bieneck
NiemcyJulia Großner
22–20, 21–19
RosjaEkaterina Syrtseva
RosjaAlexandra Moiseeva
RosjaEvgenia Ukolova
RosjaMaria Prokopeva
21–19, 23–21
HiszpaniaAngela Lobato
HiszpaniaPaula Soria
RosjaMoscow Grand Slam
Moskwa, Rosja
11 – 15 czerwca
Stany ZjednoczoneApril Ross
Stany ZjednoczoneKerri Walsh Jennings
21–17, 22–24, 15–13
BrazyliaTalita Antunes
BrazyliaTaiana Lima
HolandiaMadelein Meppelink
HolandiaMarleen van Iersel
21–19, 18–21, 15–12
HiszpaniaLiliana Fernández
HiszpaniaElsa Baquerizo
NiemcyBerlin smart Grand Slam
Berlin, Niemcy
17 – 22 czerwca
CzechyKristýna Kolocová
CzechyMarkéta Sluková
21–14, 18–21, 15–12
BrazyliaMaria Antonelli
BrazyliaJuliana Silva
NiemcyKarla Borger
NiemcyBritta Büthe
21–10, 21-19
Chińska Republika LudowaWang Fan
Chińska Republika LudowaYue Yuan
NorwegiaStavanger Grand Slam
Stavanger, Norwegia
24 – 28 czerwca
Stany ZjednoczoneApril Ross
Stany ZjednoczoneKerri Walsh Jennings
21–12, 21–15
HiszpaniaLiliana Fernández
HiszpaniaElsa Baquerizo
SłowacjaNatália Dubovcová
SłowacjaDominika Nestarcová
21–19, 16–21, 15–12
HolandiaMadelein Meppelink
HolandiaMarleen van Iersel
SzwajcariaGstaad Grand Slam
Gstaad, Szwajcaria
8 – 13 lipca
NiemcyKatrin Holtwick
NiemcyIlka Semmler
24–22, 21–16
NiemcyKarla Borger
NiemcyBritta Büthe
CzechyKristýna Kolocová
CzechyMarkéta Sluková
27–25, 21–19
BrazyliaMaria Antonelli
BrazyliaJuliana Silva
HolandiaThe Hague Transavia Grand Slam
Haga, Holandia
15 – 20 lipca
BrazyliaTaiana Lima
BrazyliaFernanda Alves
21–16, 16–21, 15–12
NiemcyKatrin Holtwick
NiemcyIlka Semmler
BrazyliaMaria Antonelli
BrazyliaJuliana Silva
21–13, 21–14
CzechyKristýna Kolocová
CzechyMarkéta Sluková
Stany ZjednoczoneLong Beach Grand Slam
Long Beach, Stany Zjednoczone
22 – 27 lipca
Stany ZjednoczoneApril Ross
Stany ZjednoczoneKerri Walsh Jennings
21–17, 21–17
BrazyliaAgatha Bednarczuk
BrazyliaBárbara Seixas
SłowacjaNatália Dubovcová
SłowacjaDominika Nestarcová
21–19, 12–21, 15–13
HiszpaniaLiliana Fernández
HiszpaniaElsa Baquerizo
AustriaKlagenfurt A1 Grand Slam
Klagenfurt am Wörthersee, Austria
29 lipca – 2 sierpnia
BrazyliaLarissa França
BrazyliaTalita Antunes
22–20, 21–19
BrazyliaMaria Antonelli
BrazyliaJuliana Silva
BrazyliaAgatha Bednarczuk
BrazyliaBárbara Seixas
21–18, 21–18
WłochyMarta Menegatti
WłochyViktoria Orsi Toth
PolskaStare Jablonki Grand Slam
Stare Jabłonki, Polska
19 – 23 sierpnia
BrazyliaLarissa França
BrazyliaTalita Antunes
21–14, 19–21, 16–14
NiemcyLaura Ludwig
NiemcyJulia Sude
NiemcyKatrin Holtwick
NiemcyIlka Semmler
21–17, 21–16
BrazyliaTaiana Lima
BrazyliaFernanda Alves
BrazyliaBrazil Grand Slam
?, Brazylia
23 – 28 września
Chińska Republika LudowaXiamen Open
Xiamen, Chiny
8 – 12 października
ArgentynaParaná Open
Paraná, Argentyna
28 października – 2 listopada
IndieChennai Open
Chennai, Indie
25 – 30 listopada
Południowa AfrykaDurban Open
Durban, RPA
9 – 14 grudnia
FIVB World Tour Grand Slam Final
?
?

Przypisy[edytuj | edytuj kod]