Wtoroj diwizion (2016/2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Professional Football League (Russia) logo.png

25. sezon rosyjskiej trzeciej ligi piłkarskiej (Wtoroj diwizion, oficjalna nazwa Professionalnaja Futbołnaja Liga, ПФЛ).

Do rozgrywek w pięciu grupach przystąpiło 58 drużyn, w tym zespoły rezerw niektórych klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Zwycięzcy grup otrzymali prawo awansu do Pierwszej Dywizji.

Zachód[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Dinamo Petersburg 26 20 4 2 63 19 +44 64 Awans do Pierwszej Dywizji
2 FK Dołgoprudny 26 16 8 2 53 20 +33 56
3 Tiekstilszczik Iwanowo 26 15 7 4 49 23 +26 52
4 Dinamo-2 (Moskwa) 26 13 4 9 38 25 +13 43 Nie zagra w przyszłym sezonie
5 Spartak Kostroma 26 11 10 5 39 22 +17 43
6 Solaris Moskwa 26 10 7 9 50 40 +10 37 Drużyna rozwiązana
7 Torpedo Władimir 26 9 8 9 30 31 −1 35
8 Domodiedowo 26 9 6 11 21 32 −11 33 Drużyna rozwiązana
9 CRFSO 26 6 11 9 35 37 −2 29
10 Pskow-747 26 6 10 10 18 31 −13 28
11 FK Strogino 26 5 8 13 18 42 −24 23
12 Kołomna 26 4 9 13 19 43 −24 21
13 Znamia Truda 26 4 4 18 15 47 −32 16
14 Wołga Twer 26 4 4 18 14 50 −36 16 Drużyna rozwiązana

Liderzy:

Centrum[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Awangard Kursk 24 13 6 5 28 16 +12 45 Awans do Pierwszej Dywizji
2 Saturn Ramienskoje 24 11 9 4 32 20 +12 42
3 Torpedo Moskwa 24 11 9 4 36 19 +17 42
4 Energomasz Biełgorod 24 12 5 7 47 24 +23 41
5 Witiaź Podolsk 24 12 4 8 43 35 +8 40 Spadek do Ligi Amatorskiej
6 Czertanowo 24 9 7 8 36 33 +3 34
7 Mietałłurg Lipieck 24 8 7 9 27 29 −2 31
8 Riazań 24 7 10 7 29 25 +4 31
9 Dinamo Briańsk 24 8 6 10 22 19 +3 30
10 FK Kaługa 24 8 6 10 25 28 −3 30
11 Zenit Penza 24 7 6 11 31 43 −12 27
12 Arsenał-2 24 4 5 15 24 52 −28 17 Nie zagra w przyszłym sezonie
13 Orzeł 24 3 6 15 13 50 −37 15 Drużyna wycofana

Liderzy:

Południe[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Rotor Wołgograd 30 21 4 5 66 24 +42 67 Awans do Pierwszej Dywizji
2 Afips 30 19 5 6 42 24 +18 62
3 Armawir 30 18 8 4 44 18 +26 62
4 Czajka 30 14 10 6 44 25 +19 52
5 Czernomoriec 30 15 5 10 37 21 +16 50
6 Krasnodar-2 30 15 5 10 47 28 +19 50
7 FK Soczi 30 13 9 8 44 32 +12 48 Nie zagra w przyszłym sezonie
8 SKA Rostów nad Donem 30 10 10 10 31 33 −2 40
9 Drużba Majkop 30 11 5 14 36 45 −9 38
10 Spartak Władykaukaz 30 10 7 13 26 36 −10 37
11 Biolog Nowokubańsk 29 10 4 15 26 44 −18 34
12 Dinamo Stawropol 30 8 5 17 23 42 −19 29
13 Anguszt Nazrań 30 6 9 15 18 32 −14 27
14 Maszuk-KMW Piatigorsk 30 7 5 18 30 54 −24 26
15 Legion-Dinamo Machaczkała 30 6 6 18 22 52 −30 24
16 Kubań-2 30 6 5 19 22 48 −26 23

Liderzy:

Ural-Wołga[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Olimpijec Niżny Nowogród 24 17 4 3 47 17 +30 55 Awans do Pierwszej Dywizji
2 Zenit Iżewsk 24 15 6 3 47 18 +29 51
3 FK Czelabińsk 24 12 3 9 37 21 +16 39
4 Syzrań-2003 24 10 5 9 21 21 0 35
5 Nosta Nowotroick 24 10 3 11 31 39 −8 33
6 Wołga Uljanowsk 24 8 7 9 23 25 −2 31
7 KAMAZ Nabierieżnyje Czełny 24 8 5 11 23 25 −2 29
8 Łada 24 5 6 13 15 41 −26 21
9 Dinamo Kirow 24 2 3 19 15 52 −37 9 Spadek do Ligi Amatorskiej

Liderzy:

Wschód[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Czyta 20 15 1 4 36 14 +22 46 Rezygnacja z awansu
2 Dinamo Barnauł 20 12 2 6 28 26 +2 38
3 Sachalin 20 8 6 6 30 21 +9 30
4 Smiena 20 7 4 9 25 26 −1 25
5 Zenit Irkuck 20 4 4 12 20 34 −14 16
6 Irtysz Omsk 20 4 3 13 18 36 −18 15

Liderzy:

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]