Wushu na Letniej Uniwersjadzie 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wushu na Letniej Uniwersjadzie 2017
Ilustracja
Letnia Uniwersjada 2017
Tajpej
Miejsce Hsinchu County Gymnasium
Data 26–29 sierpnia
Liczba konkurencji 14
Liczba zawodników 139 z 29 państw
 Główny artykuł: Letnia Uniwersjada 2017.

Wushu na Letniej Uniwersjadzie 2017 – zawody w wushu zostały rozegrane w dniach 26–29 sierpnia na letniej uniwersjadzie w Tajpej. W rywalizacji zgłosiło się 139 zawodników.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Taolu – Changquan Chińska Republika Ludowa Li Mengnan Rosja Pawieł Muratow Chińskie Tajpej Tsai Tse-min
Taolu – Daoshu & Gunshu Chińska Republika Ludowa Li Mengnan Rosja Ilias Chusniutdinow Iran Amir Mohammadrezaei
Taolu – Nanquan & Nangun Chińskie Tajpej Hsu Kai-kuei Malezja Lee Calvin Wai Leon Japonia Yoshitaka Asayama
Taolu – Taijiquan & Taijijian Chińska Republika Ludowa Kong Fanhui Chińskie Tajpej Chen Yu-wei Malezja Loh Choon How
Sanda – 52 kg Chińska Republika Ludowa Yuan Peng Filipiny Jomar Balangui Korea Południowa Byeon Seong-ji
Stany Zjednoczone Isiah Enriquez
Sanda – 60 kg Iran Erfan Ahangarian Chińska Republika Ludowa Zhao Fuxiang Rosja Ali Magomiedow
Korea Południowa Jo Sung-hyun
Sanda – 70 kg Iran Jafar Shirzadeh Kazachstan Rusłan Libirow Armenia Karapet Tewosjan
Indonezja Puja Riyaya
Sanda – 80 kg Iran Hamid Ladvar Chińska Republika Ludowa Li Shengnan Turcja Yavuz Kazancı
Kazachstan Bagdat Kienżietajew
Kobiety
Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Taolu – Changquan Makau Li Yi Rosja Sandra Konstantinowa Japonia Ayaka Honda
Taolu – Jianshu & Qiangshu Makau Li Yi Korea Południowa Seo Hee-ju Stany Zjednoczone Emily Fan
Taolu – Nanquan & Nandao Chińska Republika Ludowa Lai Liuyan Malezja Tan Cheong Min Iran Fatemeh Heidari
Taolu – Taijiquan & Taijijian Chińska Republika Ludowa Wu Mengyao Chińskie Tajpej Chen Yi-ying Hongkong Mok Uen Ying Juanita
Sanda – 52 kg Korea Południowa Kim Hye-bin Iran Arezou Salimighalehtaki Chińskie Tajpej Chen Wei-ting
Indonezja Junita Malau
Sanda – 60 kg Chińska Republika Ludowa Jiang Xianting Chińskie Tajpej Lin Yi-ju Ukraina Iłona Ołchowik
Wietnam Triệu Thị Thủy

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz Razem
1.  Chiny 7 2 0 9
2.  Iran 3 1 2 6
3.  Makau 2 0 0 2
4.  Chińskie Tajpej 1 3 2 6
5.  Korea Południowa 1 1 2 4
6.  Rosja 0 3 1 4
7.  Malezja 0 2 1 3
8.  Kazachstan 0 1 1 2
9.  Filipiny 0 1 0 1
10.  Indonezja 0 0 2 2
 Japonia 0 0 2 2
 Stany Zjednoczone 0 0 2 2
13.  Armenia 0 0 1 1
 Hongkong 0 0 1 1
 Turcja 0 0 1 1
 Ukraina 0 0 1 1
 Wietnam 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]