Wyścig Pokoju 1970

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wyścig Pokoju 1970 - wyścig kolarski rozegrany na trasie Praga - Warszawa - Berlin w okresie 12-26 maj 1970 roku.[1]

1. etap (12 maja), Praga - Karlove Vary (130 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Ryszard Szurkowski (POL) 3h16'20"
2. Zygmunt Hanusik (POL) + 6"
3. Willy Teirlinck (BEL) + 10"
4. Jean Van De Wiele (BEL)
5. Jan Smolik (CSRS)
6. Rudolf Labus (CSRS)
7. Aleksander Gusiatnikow (ZSRR)
8. Teodor Vasile (ROM)
9. Zbigniew Krzeszowiec (POL)
10. Tanasije Kuvalja (YUG)

2. etap (13 maja), Karlove Vary - Pilzno (148 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Zygmunt Hanusik (POL) 3h28'28"
2. Zenon Czechowski (POL)
3. Jiri Hava (CSRS)
4. Frans Staes (BEL)
5. Dieter Mickein (NRD)
6. Ryszard Szurkowski (POL)
7. Jiri Prchal (CSRS)
8. Pietro Poloni (ITA)
9. Rudolf Labus (CSRS)
10. Jan Svorada (CSRS)

Wszyscy ten sam czas

lider: Zygmunt Hanusik

3. etap (14 maja), Pilzno - Usti nad Łabą (147 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Ryszard Szurkowski (POL) 3h31'36"
2. Jiri Prchal (CSRS)
3. Jiri Hava (CSRS)
4. Edouard Verstraeten (BEL)
5. Wladimir Sokolow (ZSRR)
6. Zbigniew Krzeszowiec (POL)
7. Marcel Duchemin (FRA)
8. Dieter Voigtlander (NRD)
9. Wojciech Matusak (POL)
10. Axel Peschel (NRD)

Wszyscy ten sam czas

lider: Szurkowski

4. etap (15 maja), Usti nad Łabą - Hradec Kralove (197 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Zenon Czechowski (POL) 4h35'23"
2. Zygmunt Hanusik (POL)
3. Jiri Hava (CSRS)
4. Jan Smolik (CSRS)
5. Rados Cubric (YUG)
6. Teodor Vasile (ROM)
7. Ludo Van Staeyen (BEL)
8. Michail Tanew (BUL)
9. Jiri Prchal (CSRS)
10. Jan Svorada (CSRS)

Wszyscy ten sam czas

lider: Szurkowski

5. etap (17 maja), Hradec Kralove - Wrocław (185 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Ryszard Szurkowski (POL) en 4h47'07"
2. Zygmunt Hanusik (POL)
3. Jiri Hava (CSRS)
4. Wojciech Matusak (POL)
5. Rudolf Labus (CSRS)
6. Dieter Mickein (NRD)
7. Teodor Vasile (ROM)
8. Rados Cubric (YUG)
9. Tanasije Kuvalja (YUG)
10. Nicolae Ciumeti (ROM)

Wszyscy ten sam czas

lider: Szurkowski

6. etap (18 maja), dookoła Warszawy (112 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Pietro Poloni (ITA) en 2h30'04"
2. Zygmunt Hanusik (POL)
3. Ryszard Szurkowski (POL)
4. Frans Staes (BEL)
5. Ludo Van Staeyen (BEL)
6. Alain Nogues (FRA)
7. Iwan Stefanow (BUL)
8. Teodor Vasile (ROM)
9. Krzysztof Stec (POL)
10. Mario Giaccone (ITA)

Wszyscy ten sam czas

lider: Szurkowski

7. etap (19 maja), Płock - Włocławek (jazda na czas, 47 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Marcel Duchemin (Francja) - 1:11.18; 2. Szurkowski +48 s; 3. Axel Peschel (NRD) +1.12; lider: Szurkowski

8. etap (19 maja), Włocławek - Bydgoszcz (103 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Andrzej Kaczmarek (Polska) - 2:30.56; 2. Władimir Sokołow (ZSRR) - ten sam czas; 3. Szurkowski + 15 s; lider: Szurkowski

9. etap (20 maja), Bydgoszcz - Poznań (137 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Czechowski - 3:08.12; 2. Szurkowski; 3. Hanusik - ten sam czas; lider: Szurkowski

10. etap (22 maja), Poznań - Frankfurt nad Odrą (182 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Edouard Verstraeten (Belgia) - 4:46.48; 2. Ludo van Staeyen (Belgia); 3. Giuseppe Maffeis (Włochy) obaj +25 s; 4. Szurkowski +1.27; lider: Szurkowski

11. etap (23 maja), Frankfurt nad Odrą - Poczdam (137 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Krzysztof Stec (Polska) - 3:17.03; 2. Bernd Knispel (NRD); 3. Francois Lemmens (Belgia) - ten sam czas; lider: Szurkowski

12. etap (24 maja), Poczdam - Halle (165 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Axel Peschel (NRD) - 3:51.40; 2. Willy Verschueren (Belgia); 3. Jorgen Timm (Dania) obaj +1.20; lider: Szurkowski

13. etap (25 maja), Halle - Lipsk (jazda na czas, 33 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Duchemin - 43.47; 2. Peschel +38 s; 3. Imre Gera (Węgry) +49... 8. Szurkowski +1.20; lider: Szurkowski

14. etap (25 maja), kryterium w Lipsku (60 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Lemmens - 1:15.22; 2. Hanusik; 3. Knispel obaj +4 s; lider: Szurkowski

15. etap (26 maja), Eilenburg - Berlin (193 km)[edytuj | edytuj kod]

1. Wojciech Matusiak (Polska) - 4:28.20; 2. Mario Giaccone (Włochy), 3. Peschel - ten sam czas

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

.....

Drużynowa klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

  • 1.Polska POL 189:58:15 godz.
  • 2.Czechosłowacja CSRS + 17:24 min.
  • 3.Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR + 23:51 min.

Klasyfikacja na najaktywniejszego kolarza[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyścig Pokoju 1948-1988, Bogdan Tuszyński, 1989