Wyścig Pokoju 1977

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyścig Pokoju 1977
1976 1978
Data 8-21 maja 1977
Etapów 13
Dystans 1648 km
Czas zwycięzcy 39h 27’40’’ (41,762 km/h)
Zgłoszenia 114 kolarzy
Ukończyło wyścig 97 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus
Drugie miejsce Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin
Trzecie miejsce Polska Tadeusz Mytnik
Pozostałe klasyfikacje
Górska Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus
Najaktywniejszych Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin
Drużynowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR

XXX Wyścig Pokoju – odbył się na trasie Warszawa - Berlin - Praga w dniach 8-21 maja 1977 roku. Do 13-etapowego wyścigu, którego trasa wynosiła 1648 km, wystartowało 114 zawodników z 19 drużyn.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Polska POLSKA Wielka Brytania WIELKA BRYTANIA
1 Wiesław Bielski 4 Czesław Lang 61 John Fretwell 64 Joseph Waugh
2 Jan Brzeźny 5 Tadeusz Mytnik 62 Mark Robinson 65 Maurice Hayton
3 Adam Jagła 6 Jan Raczkowski 63 David Broadbent 66 Graham Jones
Finlandia FINLANDIA Rumunia w epoce komunizmu RUMUNIA
7 Mauri Roos 10 Hannu Jussila 67 Teodor Vasile 70 Eugen Dulgheru
8 Jaakko Uusimäki 11 Heikki Pelkonen 68 Mircea Romaşcanu 71 Ion Nica
9 Magnus Mansner 12 Erkki Planting 69 Ion Cojocaru 72 Costica Bonciu
Norwegia NORWEGIA Belgia BELGIA
13 Tom Abrahamsen 16 Jostein Wilmann 73 François Caethoven 76 Luc Lowie
14 Arne Aasmundsen 17 Pål Henning Hansen 74 Roger de Cnijf 77 Willy Sprangers
15 Sigmund Stenseth 18 Bjørn Bilstad 75 Bernard Lecocq 78 August van Looy
Czechosłowacja CZECHOSŁOWACJA Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii JUGOSŁAWIA
19 Antonín Bartoníček 22 Michal Klasa 79 Miodrag Marinković 82 Momčilo Lajzer
20 Jiří Bartolšic 23 Vlastimil Moravec 80 Hazbija Hukić 83 Miro Rakuš
21 Pavel Galik 24 Jiří Škoda 81 Slobodan Arsovski 84 Mirko Kraker
Ludowa Republika Bułgarii BUŁGARIA Szwajcaria SZWAJCARIA
25 Weliko Welikow 28 Andon Petrow 85 Urs Dietschi 88 Anton Huser
26 Michaił Tanew 29 Nenczo Stajkow 86 Gilbert-Henri Glaus 89 Josef Lötscher
27 Iwan Wasiliew 30 Płamen Timczew 87 Hans Grob 90 Alain Haldimann
Szwecja SZWECJA Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR
31 Bengt Nyman 34 Kent Glittmark 91 Aavo Pikkuus 94 Władimir Osokin
32 Lennard Fagerlund 35 Bengt Nilsson 92 Walerij Czapłygin 95 Aleksander Awierin
33 Tord Filipsson 36 John Bäcklund 93 Aleksander Gusjatnikow 96 Jurij Zajac
Węgry WĘGRY Kuba KUBA
37 Janos Sipos 40 Istvan Szlipscevics 97 Aldo Arencibia 100 Raul Vazquez
38 Tamas Csatho 41 Dezsö Szemethi 98 Carlos Cardet 101 Lazaro Santos
39 Andras Gabor 42 Tibor Debreceni 99 Jorge Gomez 102 Edilberto Rodriguez
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) REPUBLIKA FEDERALNA NIEMIEC Włochy WŁOCHY
43 Dieter Flögel 46 Rainer Funk 103 Orfeo Pizzoferrato 106 Mario Gualdi
44 Franz-Josef Assmann 47 Roger Poulain 104 Francesco Tosi 107 Giovanni Bino
45 Anton Vochezer 48 Herbert Stodal 105 Marino Bastianello 108 Maurizio Mantovani
Francja FRANCJA Holandia HOLANDIA
49 Claude Vincendeau 52 Jacky Hardy 109 Cornelius van der Werdel 112 Franciscus Francissen
50 Joël Gallopin 53 Jean-René Bernaudeau 110 Hubertus Libregts 113 Hendrik Boom
51 Michel Zuccarelli 54 Alain Patritti 111 Wilhelmus Maessen 114 Paulus Maas
Niemiecka Republika Demokratyczna NIEMIECKA REPUBLIKA DEMOKRATYCZNA
55 Gerhard Lauke 58 Hans-Joachim Harntick
56 Karl-Dietrich Diers 59 Andreas Petermann
57 Bemd Drogan 60 Siegbert Schmeisser

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

I etap, (8 maja 1977), Warszawa (28 km), jazda indywidualna na czas[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus 38,27
2. Polska Tadeusz Mytnik +0,04
3. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin +0,08
4. Niemiecka Republika Demokratyczna Andreas Petermann +0,28
5. Niemiecka Republika Demokratyczna Bemd Drogan +0,45
6. Niemiecka Republika Demokratyczna Gerhard Lauke +0,57
7. Niemiecka Republika Demokratyczna Siegbert Schmeisser +1,01
8. Niemiecka Republika Demokratyczna Hans-Joachim Harntick +1,03
9. Szwecja Tord Filipsson +1,06
10. Polska Czesław Lang +1,19

II etap, (9 maja 1977),Warszawa - Łódź (125 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksander Awierin 2:47,09
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus +0,00
3. Włochy Giovanni Bino +0,00
4. Ludowa Republika Bułgarii Nenczo Stajkow +0,00
5. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin +0,00
6. Niemiecka Republika Demokratyczna Siegbert Schmeisser +0,00
7. Belgia August van Looy +0,00
8. Rumunia w epoce komunizmu Teodor Vasile +0,00
9. Włochy Marino Bastianello +0,00
10. Kuba Jorge Gomez +0,00

III etap, (10 maja 1977), Łódź - Toruń (160 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Czechosłowacja Vlastimil Moravec 3:36,54
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Zajac +0,00
3. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Czapłygin +0,00
4. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin +0,00
5. Polska Jan Brzeźny +0,00
6. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Miodrag Marinković +0,00
7. Polska Adam Jagła +0,00
8. Węgry Istvan Szlipscevics +0,00
9. Niemiecka Republika Demokratyczna Gerhard Lauke +0,00
10. Niemiecka Republika Demokratyczna Bemd Drogan +0,00

IV etap, (11 maja 1977), Toruń - Poznań (145 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Czechosłowacja Pavel Galik 3:44,17
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus +0,00
3. Czechosłowacja Vlastimil Moravec +0,00
4. Niemiecka Republika Demokratyczna Siegbert Schmeisser +0,00
5. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksander Awierin +0,00
6. Czechosłowacja Antonín Bartoníček +0,00
7. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Zajac +0,00
8. Włochy Giovanni Bino +0,00
9. Niemiecka Republika Demokratyczna Gerhard Lauke +0,00
10. Belgia Roger de Cnijf +0,00

V etap, (13 maja 1977), Szczecin - Neubrandenburg (155 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin 3:39,20
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus +0,00
3. Czechosłowacja Vlastimil Moravec +0,00
4. Czechosłowacja Michal Klasa +0,00
5. Polska Jan Raczkowski +0,00
6. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Zajac +0,00
7. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksander Awierin +0,00
8. Rumunia w epoce komunizmu Teodor Vasile +0,00
9. Polska Jan Brzeźny +0,00
10. Francja Jacky Hardy +0,00

VI etap, (14 maja 1977), Neubrandenburg - Berlin (129 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Rumunia w epoce komunizmu Teodor Vasile 3:02,41
2. Włochy Orfeo Pizzoferrato +0,00
3. Węgry Dezsö Szemethi +0,00
4. Francja Michel Zuccarelli +0,00
5. Belgia Willy Sprangers +0,00
6. Ludowa Republika Bułgarii Nenczo Stajkow +0,00
7. Francja Claude Vincendeau +0,00
8. Holandia Hubertus Libregts +0,00
9. Węgry Tibor Debreceni +0,00
10. Szwajcaria Hans Grob +0,06

VII etap, (14 maja 1977), Berlin (30 km), jazda indywidualna na czas[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin 40,21
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus +0,13
3. Polska Tadeusz Mytnik +0,19
4. Niemiecka Republika Demokratyczna Gerhard Lauke +0,54
5. Polska Czesław Lang +0,57
6. Czechosłowacja Michal Klasa +1,01
7. Niemiecka Republika Demokratyczna Siegbert Schmeisser +1,03
8. Niemiecka Republika Demokratyczna Bemd Drogan +1,13
9. Szwecja Tord Filipsson +1,16
10. Niemiecka Republika Demokratyczna Karl-Dietrich Diers +1,17

VIII etap, (15 maja 1977), Berlin – Chociebuż, (132 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Bemd Drogan 3:00,20
2. Czechosłowacja Vlastimil Moravec +0,00
3. Czechosłowacja Pavel Galik +0,00
4. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Miodrag Marinković +0,00
5. Włochy Maurizio Mantovani +0,00
6. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Dieter Flögel +0,00
7. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Roger Poulain +0,00
8. Kuba Lazaro Santos +0,00
9. Francja Jacky Hardy +0,00
10. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Zajac +0,00

IX etap, (16 maja 1977), Chociebuż - Drezno (145 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Siegbert Schmeisser 3:12,50
2. Kuba Lazaro Santos -0,03[1]
3. Czechosłowacja Antonín Bartoníček +0,00
4. Czechosłowacja Vlastimil Moravec +0,00
5. Czechosłowacja Michal Klasa +0,00
6. Wielka Brytania Graham Jones -0,03[2]
7. Polska Jan Raczkowski +0,00
8. Ludowa Republika Bułgarii Iwan Wasiliew +0,00
9. Szwecja Bengt Nyman +0,00
10. Niemiecka Republika Demokratyczna Bemd Drogan +0,00

X etap, (18 maja 1977), Drezno – Mlada Boleslav (153 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus 3:28,17
2. Ludowa Republika Bułgarii Iwan Wasiliew +0,00
3. Rumunia w epoce komunizmu Mircea Romaşcanu +0,03
4. Holandia Paulus Maas +0,05
5. Czechosłowacja Vlastimil Moravec +1,45
6. Polska Jan Raczkowski +1,45
7. Czechosłowacja Pavel Galik +1,45
8. Rumunia w epoce komunizmu Ion Cojocaru +1,45
9. Niemiecka Republika Demokratyczna Gerhard Lauke +1,45
10. Niemiecka Republika Demokratyczna Andreas Petermann +1,45

XI etap, (19 maja 1977), Mlada Boleslav - Uście nad Łabą (140 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin 3:24,58
2. Kuba Carlos Cardet +0,00
3. Czechosłowacja Jiří Škoda +0,00
4. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Czapłygin +1,37
5. Czechosłowacja Vlastimil Moravec +1,45
6. Czechosłowacja Michal Klasa +1,45
7. Polska Jan Raczkowski +1,45
8. Włochy Marino Bastianello +1,45
9. Czechosłowacja Pavel Galik +1,45
10. Włochy Giovanni Bino +1,45

XII etap, (20 maja 1977), Uście nad Łabą - Sokolov (162 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Francja Jacky Hardy 4:01,23
2. Belgia Willy Sprangers +0,00
3. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Zajac +0,00
4. Czechosłowacja Antonín Bartoníček +0,50
5. Czechosłowacja Vlastimil Moravec +0,50
6. Włochy Marino Bastianello +0,50
7. Niemiecka Republika Demokratyczna Siegbert Schmeisser +0,50
8. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksander Gusjatnikow +0,50
9. Rumunia w epoce komunizmu Teodor Vasile +0,50
10. Węgry Istvan Szlipscevics +0,50

XIII etap, (21 maja 1977), Sokolov - Praga (144 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Szwajcaria Hans Grob 3:38,10
2. Belgia Bernard Lecocq -0,03[2]
3. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Roger Poulain +0,00
4. Rumunia w epoce komunizmu Ion Cojocaru +0,00
5. Francja Claude Vincendeau +0,00
6. Szwajcaria Gilbert Glaus +0,00
7. Kuba Lazaro Santos +0,00
8. Francja Michel Zuccarelli +0,00
9. Wielka Brytania Maurice Hayton +0,00
10. Ludowa Republika Bułgarii Nenczo Stajkow +0,00

Klasyfikacja indywidualna[edytuj | edytuj kod]

Koszulka żółta

L.p. Zawodnik Czas/strata L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus 39:27,40 50. Polska Wiesław Bielski +22,27
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin +0,30 51. Norwegia Arne Aasmundsen +23,21
3. Polska Tadeusz Mytnik +5,00 52. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Czapłygin +23,38
4. Czechosłowacja Jiří Škoda +5,27 53. Niemiecka Republika Demokratyczna Hans-Joachim Harntick +24,28
5. Niemiecka Republika Demokratyczna Siegbert Schmeisser +6,26 54. Holandia Franciscus Francissen +26,26
6. Niemiecka Republika Demokratyczna Bemd Drogan +6,35 55. Ludowa Republika Bułgarii Płamen Timczew +26,28
7. Niemiecka Republika Demokratyczna Andreas Petermann +6,53 56. Kuba Raul Vazquez +29,08
8. Niemiecka Republika Demokratyczna Gerhard Lauke +6,58 57. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Rainer Funk +29,20
9. Polska Czesław Lang +7,12 58. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Hazbija Hukić +29,36
10. Czechosłowacja Michal Klasa +7,41 59. Francja Jacky Hardy +29,51
11. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Zajac +7,48 60. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Slobodan Arsovski +31,48
12. Niemiecka Republika Demokratyczna Karl-Dietrich Diers +8,03 61. Szwecja John Bäcklund +32,03
13. Czechosłowacja Pavel Galik +8,26 62. Kuba Lazaro Santos +32,23
14. Czechosłowacja Vlastimil Moravec +8,28 63. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Mirko Kraker +32,30
15. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksander Gusjatnikow +8,45 64. Węgry Istvan Szlipscevics +33,48
16. Polska Jan Brzeźny +8,53 65. Norwegia Sigmund Stenseth +34,29
17. Czechosłowacja Antonín Bartoníček +9,14 66. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Anton Vochezer +37,50
18. Rumunia w epoce komunizmu Teodor Vasile +9,25 67. Kuba Jorge Gomez +37,53
19. Polska Jan Raczkowski +9,42 68. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Dieter Flögel +38,29
20. Kuba Carlos Cardet +9,45 69. Holandia Hendrik Boom +38,53
21. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksander Awierin +9,58 70. Rumunia w epoce komunizmu Ion Nica +41,01
22. Francja Joël Gallopin +10,03 71. Węgry Janos Sipos +41,04
23. Czechosłowacja Jiří Bartolšic +12,12 72. Szwajcaria Gilbert Glaus +42,14
24. Francja Jean-René Bernaudeau +13,34 73. Włochy Francesco Tosi +43,30
25. Rumunia w epoce komunizmu Mircea Romaşcanu +14,26 74. Włochy Giovanni Bino +44,14
26. Szwecja Tord Filipsson +15,11 75. Rumunia w epoce komunizmu Eugen Dulgheru +46,43
27. Ludowa Republika Bułgarii Iwan Wasiliew +15,14 76. Rumunia w epoce komunizmu Costica Bonciu +48,13
28. Norwegia Pål Henning Hansen +16,09 77. Kuba Edilberto Rodriguez +51,12
29. Francja Michel Zuccarelli +16,27 78. Belgia François Caethoven +52,36
30. Holandia Paulus Maas +16,37 79. Włochy Orfeo Pizzoferrato +52,40
31. Belgia Willy Sprangers +17,25 80. Holandia Wilhelmus Maessen +53,13
32. Włochy Marino Bastianello +17,53 81. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Miodrag Marinković +53,36
33. Szwecja Bengt Nilsson +18,02 82. Wielka Brytania David Broadbent +59,32
34. Wielka Brytania Maurice Hayton +18,09 83. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Roger Poulain +1:02,14
35. Rumunia w epoce komunizmu Ion Cojocaru +18,45 84. Węgry Dezsö Szemethi +1:06,40
36. Norwegia Jostein Wilmann +18,52 85. Szwajcaria Anton Huser +1:06,45
37. Holandia Cornelius van der Werdel +19,00 86. Finlandia Hannu Jussila +1:07,59
38. Kuba Aldo Arencibia +19,31 87. Szwajcaria Hans Grob +1:14,05
39. Ludowa Republika Bułgarii Weliko Welikow +20,14 88. Belgia Bernard Lecocq +1:15,54
40. Wielka Brytania Graham Jones +20,26 89. Finlandia Magnus Mansner +1:16,08
41. Szwecja Kent Glittmark +20,27 90. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Momčilo Lajzer +1:25,10
42. Francja Claude Vincendeau +20,33 91. Węgry Tibor Debreceni +1:26,33
43. Włochy Mario Gualdi +20,34 92. Szwajcaria Alain Haldimann +1:29,20
44. Belgia Roger de Cnijf +20,38 93. Norwegia Tom Abrahamsen +1:35,49
45. Węgry Andras Gabor +21,23 94. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Franz-Josef Assmann +1:50,03
46. Ludowa Republika Bułgarii Nenczo Stajkow +21,24 95. Holandia Hubertus Libregts +2:21,47
47. Włochy Maurizio Mantovani +21,25 96. Szwajcaria Urs Dietschi +2:32,46
48. Węgry Tamas Csatho +22,03 97. Finlandia Heikki Pelkonen +2:50,20
49. Francja Alain Patritti +22,20

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Koszulka błękitna. Na wynik składa się rzeczywista suma czasów - bez bonifikat - trzech pierwszych zawodników drużyny na każdym etapie oraz prologu.

L.p. Drużyna Czas/strata L.p. Drużyna Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR 118:32,02 11. Holandia Holandia +45,19
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Niemiecka Republika Demokratyczna +10,39 12. Belgia Belgia +47,34
3. Czechosłowacja Czechosłowacja +11,31 13. Norwegia Norwegia +48,38
4. Polska Polska +12,09 14. Węgry Węgry +49,36
5. Francja Francja +17,55 15. Wielka Brytania Wielka Brytania +1:05,12
6. Rumunia w epoce komunizmu Rumunia +27,28 16. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Republika Federalna Niemiec +1:09,05
7. Szwecja Szwecja +36,22 17. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Jugosławia +1:09,50
8. Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria +38,44 18. Szwajcaria Szwajcaria +2:14,44
9. Kuba Kuba +39,34 19. Finlandia Finlandia +4:30,59
10. Włochy Włochy +41,28

Klasyfikacje dodatkowe[edytuj | edytuj kod]

Górska[edytuj | edytuj kod]

Koszulka zielona. O kolejności decyduje suma punktów zgromadzonych na górskich premiach pierwszej i drugiej kategorii.

L.p. Zawodnik Punkty
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus 42
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin 30
3. Kuba Carlos Cardet 24
4. Czechosłowacja Jiří Škoda 16
5. Holandia Paulus Maas 14
6. Polska Czesław Lang 10
7. Francja Jean-René Bernaudeau 10
8. Włochy Orfeo Pizzoferrato 10
9. Rumunia w epoce komunizmu Mircea Romaşcanu 18
10. Ludowa Republika Bułgarii Iwan Wasiliew 8

Najaktywniejszych[edytuj | edytuj kod]

Koszulka fioletowa. O kolejności decyduje suma punktów zgromadzonych na lotnych i górskich premiach.

L.p. Zawodnik Punkty
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Osokin 50
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aavo Pikkuus 33
3. Ludowa Republika Bułgarii Iwan Wasiliew 16
4. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Roger Poulain 16
5. Belgia Willy Sprangers 14
6. Niemiecka Republika Demokratyczna Siegbert Schmeisser 12
7. Czechosłowacja Jiří Škoda 11
8. Rumunia w epoce komunizmu Mircea Romaşcanu 11
9. Holandia Cornelius van der Werdel 10
10. Węgry Tibor Debreceni 10

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. czas mierzony przy wjeździe na stadion był lepszy od zwycięzcy
  2. a b czas mierzony przy wjeździe na stadion

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Tuszyński, B., Wyścig Pokoju 1948-1988, Wydawnictwo Sport i Turystyka, Warszawa 1989, s. 396-406.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Serwis poświęcony Wyścigowi Pokoju (niem.)