Wyścig Pokoju 1989

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyścig Pokoju 1989
1988 1990
Data 8-20 maja 1989
Etapów 12
Dystans 1927 km
Czas zwycięzcy 47h 20’43’’ (40,698 km/h)
Zgłoszenia 106 kolarzy
Ukończyło wyścig 98 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler
Drugie miejsce Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch
Trzecie miejsce Polska Zenon Jaskuła
Pozostałe klasyfikacje
Górska Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler
Punktowa Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab
Młodzieżowa Polska Joachim Halupczok
Najaktywniejszych Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig
Najwszechstronniejszych Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig
Drużynowa Niemiecka Republika Demokratyczna NRD

XLII Wyścig Pokoju – odbył się na trasie Warszawa - Berlin - Praga w dniach 8-20 maja 1989 roku. Do 12-etapowego wyścigu, którego trasa wynosiła 1927 km, wystartowało 106 zawodników z 18 drużyn.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Polska POLSKA Syria SYRIA
11 Joachim Halupczok 14 Zbigniew Piątek 111 Jamal Kanchikhouni 114 Soubhi Nabhan
12 Zenon Jaskuła 15 Zbigniew Spruch 112 Serbest Said 115 Bassam Gazoul
13 Marek Leśniewski 16 Cezary Zamana 113 Asad Houry 116 Ibrahim Eepo
Czechosłowacja CZECHOSŁOWACJA Ludowa Republika Bułgarii BUŁGARIA
21 Peter Přivara 24 Miroslav Vasiček 121 Petar Petrow 124 Stanczo Stanczew
22 Jan Svorada 25 Jozef Regec 122 Jaczko Dobrew 125 Paweł Szumanow
23 Roman Kreuziger 26 Miroslav Liptak 123 Christo Zajkow 126 Mładen Iwanow
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) REPUBLIKA FEDERALNA NIEMIEC Wielka Brytania WIELKA BRYTANIA
31 Ernst Christl 34 Michael Rich 131 Glenn Longland 134 Martin Coll
32 Axel Engel 35 Dominik Krieger 132 Richard Bradley 135 Brian Johnson
33 Raphael Rothermund 36 Dieter Niehues 133 Tim Hall 136 Mark Jones
Francja FRANCJA Chińska Republika Ludowa CHIŃSKA REPUBLIKA LUDOWA
41 Laurent Pillon 44 Christophe Capelle 141 Xuezhong Tang 144 Weipei Wu
42 Jean-François Laffille 45 Yvan Frebert 142 Shusen Wang 145 Yingquan Cai
43 Thierry Dupuy 46 Jacky Durand 143 Hong Liu
Niemiecka Republika Demokratyczna NIEMIECKA REPUBLIKA DEMOKRATYCZNA Mongolska Republika Ludowa MONGOLIA
51 Uwe Ampler 54 Olaf Ludwig 151 Batsuchijn Chajanchjarwaa[1] 154 Damdinszawyn Dżargalsajchan
52 Thomas Barth 55 Uwe Raab 152 Daszdżamcyn Mönchbat 155 Dasznjamyn Tömör-Oczir
53 Olaf Jentzsch 56 Steffen Rein 153 Cedendambyn Ganbold 156 Dżamsrangijn Öldzij-Orszich
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR Belgia BELGIA
61 Asjat Saitow 64 Dżamolidin Abdużaparow 161 Andre Bayenet 164 Johan Jeurissen
62 Dainis Ozols 65 Wiktor Klimow 162 Marc Bouillon 165 Danny Peeters
63 Władimir Gołuszko 66 Andriej Tietieriuk 163 Walter de Veerman 166 Kurt Verleden
Holandia HOLANDIA Kuba KUBA
71 Rudy van Vlimmeren 74 Michel le Grand 171 Eduardo Alonso 174 Eliecer Valdez
72 Eric Knuvers 75 Lex Nederlof 172 Osmany Alvarez 175 Jorge Salazar
73 Frank van Veenendaal 76 Martijn van Moorsel 173 Eduardo Cruz 176 Raul Carballo
Rumunia w epoce komunizmu RUMUNIA Portugalia PORTUGALIA
91 Valentin Constantinescu 94 Attila Balazs 181 Luis Sequeira 184 Orlando Rodrigues
92 Vasile Mitrache 95 Ludovic Kovacs 182 Delmino Pereira 185 Francisco Carvalho
93 Cristian Neagoe 96 Danut Catana 183 Paulo Silva 186 Jose Marques
Stany Zjednoczone STANY ZJEDNOCZONE Włochy WŁOCHY
101 James Urbonas 104 Steve Larsen 191 Eros Poli 194 Sandro Vitali
102 Chuck Veylupek 105 Christopher Petty 192 Roberto Fortunato 195 Alberto Destro
103 Tommy Matush 106 Richard McClung 193 Ezio Missori

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

I etap, (8 maja 1989), dookoła Warszawy (78 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dżamolidin Abdużaparow 1:38,15
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Asjat Saitow +0,05[2]
3. Czechosłowacja Jan Svorada +0,10
4. Polska Zbigniew Spruch +0,15
5. Włochy Alberto Destro +0,15
6. Francja Christophe Capelle +0,15
7. Czechosłowacja Peter Přivara +0,15
8. Portugalia Orlando Rodrigues +0,15
9. Stany Zjednoczone Tommy Matush +0,15
10. Polska Joachim Halupczok +0,15

II etap, (9 maja 1989), Warszawa - Łódź (140 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Polska Zbigniew Spruch 3:23,21
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab +0,05
3. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dżamolidin Abdużaparow +0,10
4. Ludowa Republika Bułgarii Stanczo Stanczew +0,15
5. Włochy Alberto Destro +0,15
6. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig +0,15
7. Kuba Osmany Alvarez +0,15
8. Francja Christophe Capelle +0,15
9. Francja Jean-François Laffille +0,15
10. Polska Cezary Zamana +0,15

III etap, (10 maja 1989), Pabianice - Wrocław (198 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch 4:51,37
2. Polska Zenon Jaskuła +0,05
3. Francja Christophe Capelle +0,10
4. Mongolska Republika Ludowa Dasznjamyn Tömör-Oczir +0,15
5. Holandia Eric Knuvers +0,15
6. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Michael Rich +0,15
7. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Klimow +0,15
8. Czechosłowacja Miroslav Liptak +0,15
9. Ludowa Republika Bułgarii Christo Zajkow +0,15
10. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dżamolidin Abdużaparow +0,33

IV etap, (11 maja 1989), Wrocław - Poznań (187 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Ludowa Republika Bułgarii Paweł Szumanow 4:04,57
2. Belgia Danny Peeters +0,05
3. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Dominik Krieger +0,11
4. Francja Jean-François Laffille +0,48
5. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab +0,48
6. Włochy Alberto Destro +0,48
7. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Michael Rich +0,48
8. Ludowa Republika Bułgarii Stanczo Stanczew +0,48
9. Portugalia Orlando Rodrigues +0,48
10. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dżamolidin Abdużaparow +0,48

V etap, (12 maja 1989), Poznań - Chociebuż (197 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab 4:31,10
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig +0,05
3. Polska Zbigniew Spruch +0,10
4. Belgia Kurt Verleden +0,15
5. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Gołuszko +0,15
6. Włochy Alberto Destro +0,15
7. Mongolska Republika Ludowa Damdinszawyn Dżargalsajchan +0,15
8. Kuba Osmany Alvarez +0,15
9. Francja Jean-François Laffille +0,15
10. Rumunia w epoce komunizmu Ludovic Kovacs +0,15

VI etap, (13 maja 1989), Chociebuż – Halle (203 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig 5:37,42
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab +0,05
3. Francja Jean-François Laffille +0,10
4. Polska Zbigniew Spruch +0,15
5. Portugalia Francisco Carvalho +0,15
6. Czechosłowacja Jozef Regec +0,15
7. Mongolska Republika Ludowa Batsuchijn Chajanchjarwaa +0,15
8. Mongolska Republika Ludowa Dżamsrangijn Öldzij-Orszich +0,15
9. Polska Cezary Zamana +0,15
10. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Gołuszko +0,15

VII etap, (15 maja 1989), Halle - Berlin (213 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig 4:57,15
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab +0,05
3. Ludowa Republika Bułgarii Stanczo Stanczew +0,10
4. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Gołuszko +0,15
5. Czechosłowacja Jozef Regec +0,15
6. Włochy Alberto Destro +0,15
7. Francja Jean-François Laffille +0,15
8. Rumunia w epoce komunizmu Danut Catana +0,15
9. Mongolska Republika Ludowa Batsuchijn Chajanchjarwaa +0,15
10. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler +0,15

VIII etap, (16 maja 1989), Mahlow - Drezno (197 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab 3:51,42
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig +0,05
3. Czechosłowacja Jozef Regec +0,10
4. Czechosłowacja Jan Svorada +0,15
5. Polska Zbigniew Spruch +0,15
6. Polska Cezary Zamana +0,15
7. Włochy Alberto Destro +0,15
8. Francja Jean-François Laffille +0,15
9. Włochy Eros Poli +0,15
10. Rumunia w epoce komunizmu Ludovic Kovacs +0,15

IX etap, (17 maja 1989), Drezno - Mlada Boleslav (167 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler 4:06,15
2. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Tietieriuk +0,08
3. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch +0,13
4. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Asjat Saitow +0,32
5. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab +0,32
6. Włochy Alberto Destro +0,32
7. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig +0,32
8. Kuba Osmany Alvarez +0,32
9. Czechosłowacja Jozef Regec +0,32
10. Francja Jean-François Laffille +0,32

X etap, (18 maja 1989), Mlada Boleslav - Trutnov (150 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch 4:03,14
2. Polska Joachim Halupczok +0,05
3. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler +0,10
4. Polska Zenon Jaskuła +0,15
5. Ludowa Republika Bułgarii Petar Petrow +3,45
6. Czechosłowacja Miroslav Liptak +3,45
7. Niemiecka Republika Demokratyczna Steffen Rein +3,45
8. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab +3,45
9. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Tietieriuk +3,45
10. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Michael Rich +3,45

XI etap, (19 maja 1989), Trutnov (35 km), jazda indywidualna na czas[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler 45,19
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch +0,16
3. Czechosłowacja Miroslav Liptak +0,43
4. Polska Joachim Halupczok +1,13
5. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Tietieriuk +1,14
6. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Michael Rich +1,21
7. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dainis Ozols +1,24
8. Ludowa Republika Bułgarii Petar Petrow +1,24
9. Czechosłowacja Jan Svorada +1,26
10. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Klimow +1,29

XII etap, (20 maja 1989), Trutnov - Praga (162 km)[edytuj | edytuj kod]

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Holandia Frank van Veenendaal 4:27,58
2. Czechosłowacja Jan Svorada +0,07
3. Włochy Alberto Destro +0,12
4. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Gołuszko +0,17
5. Rumunia w epoce komunizmu Ludovic Kovacs +0,17
6. Belgia Kurt Verleden +0,17
7. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig +0,17
8. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Michael Rich +0,17
9. Francja Jean-François Laffille +0,17
10. Włochy Sandro Vitali +0,17

Klasyfikacja indywidualna[edytuj | edytuj kod]

Koszulka żółta

L.p. Zawodnik Czas/strata L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler 47:20,43 50. Włochy Sandro Vitali +15,02
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch +0,26 51. Portugalia Delmino Pereira +15,12
3. Polska Zenon Jaskuła +2,42 52. Rumunia w epoce komunizmu Ludovic Kovacs +17,03
4. Polska Joachim Halupczok +2,50 53. Syria Jamal Kanchikhouni +18,18
5. Czechosłowacja Miroslav Liptak +4,47 54. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Dominik Krieger +19,13
6. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab +4,49 55. Polska Marek Leśniewski +19,25
7. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Tietieriuk +5,12 56. Holandia Eric Knuvers +19,33
8. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Michael Rich +5,25 57. Polska Zbigniew Spruch +19,42
9. Ludowa Republika Bułgarii Petar Petrow +5,46 58. Portugalia Jose Marques +20,15
10. Czechosłowacja Miroslav Vasiček +6,12 59. Portugalia Orlando Rodrigues +20,28
11. Francja Laurent Pillon +7,05 60. Ludowa Republika Bułgarii Jaczko Dobrew +21,19
12. Ludowa Republika Bułgarii Mładen Iwanow +7,11 61. Francja Jean-François Laffille +21,23
13. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Ernst Christl +7,11 62. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Gołuszko +21,44
14. Niemiecka Republika Demokratyczna Steffen Rein +7,40 63. Wielka Brytania Glenn Longland +21,47
15. Czechosłowacja Jan Svorada +8,37 64. Holandia Rudy van Vlimmeren +21,52
16. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig +8,42 65. Wielka Brytania Mark Jones +22,01
17. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Klimow +8,50 66. Francja Christophe Capelle +22,04
18. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Asjat Saitow +9,26 67. Czechosłowacja Peter Přivara +22,16
19. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dainis Ozols +9,29 68. Belgia Kurt Verleden +22,40
20. Ludowa Republika Bułgarii Paweł Szumanow +9,50 69. Francja Jacky Durand +22,57
21. Czechosłowacja Roman Kreuziger +10,12 70. Mongolska Republika Ludowa Cedendambyn Ganbold +23,40
22. Polska Zbigniew Piątek +10,17 71. Wielka Brytania Tim Hall +23,42
23. Ludowa Republika Bułgarii Stanczo Stanczew +10,32 72. Wielka Brytania Richard Bradley +23,54
24. Polska Cezary Zamana +10,36 73. Włochy Eros Poli +24,40
25. Ludowa Republika Bułgarii Christo Zajkow +10,37 74. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Axel Engel +25,32
26. Czechosłowacja Jozef Regec +10,47 75. Chińska Republika Ludowa Shusen Wang +26,27
27. Francja Thierry Dupuy +10,52 76. Belgia Johan Jeurissen +26,38
28. Belgia Danny Peeters +11,21 77. Belgia Walter de Veerman +27,28
29. Niemiecka Republika Demokratyczna Thomas Barth +11,24 78. Belgia Andre Bayenet +28,14
30. Francja Yvan Frebert +11,50 79. Chińska Republika Ludowa Weipei Wu +28,28
31. Kuba Raul Carballo +11,51 80. Chińska Republika Ludowa Yingquan Cai +28,52
32. Stany Zjednoczone Steve Larsen +11,52 81. Włochy Alberto Destro +29,26
33. Kuba Eduardo Alonso +12,17 82. Chińska Republika Ludowa Hong Liu +30,27
34. Portugalia Luis Sequeira +12,18 83. Mongolska Republika Ludowa Dasznjamyn Tömör-Oczir +30,52
35. Chińska Republika Ludowa Xuezhong Tang +12,34 84. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Raphael Rothermund +31,18
36. Stany Zjednoczone Chuck Veylupek +12,48 85. Rumunia w epoce komunizmu Attila Balazs +39,12
37. Holandia Lex Nederlof +13,12 86. Belgia Marc Bouillon +40,59
38. Kuba Osmany Alvarez +13,16 87. Wielka Brytania Brian Johnson +47,42
39. Stany Zjednoczone Christopher Petty +13,17 88. Mongolska Republika Ludowa Dżamsrangijn Öldzij-Orszich +49,03
40. Mongolska Republika Ludowa Daszdżamcyn Mönchbat +13,22 89. Syria Serbest Said +1:00,06
41. Holandia Frank van Veenendaal +13,33 90. Kuba Jorge Salazar +1:00,12
42. Rumunia w epoce komunizmu Valentin Constantinescu +13,37 91. Portugalia Francisco Carvalho +1:06,33
43. Portugalia Paulo Silva +13,59 92. Syria Assad Houry +1:10,48
44. Włochy Roberto Fortunato +14,09 93. Mongolska Republika Ludowa Batsuchijn Chajanchjarwaa +1:14,06
45. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Dieter Niehues +14,14 94. Syria Soubhi Nabhan +1:14,30
46. Kuba Eliecer Valdez +14,14 95. Holandia Michel le Grand +1:15,42
47. Kuba Eduardo Cruz +14,22 96. Syria Ibrahim Eepo +1:17,58
48. Włochy Ezio Missori +14,28 97. Holandia Martijn van Moorsel +1:45,18
49. Rumunia w epoce komunizmu Danut Catana +14,45 98. Wielka Brytania Martin Coll +2:21,29

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Koszulka błękitna. Na wynik składa się rzeczywista suma czasów - bez bonifikat - trzech pierwszych zawodników drużyny na każdym etapie oraz prologu.

L.p. Drużyna Czas/strata L.p. Drużyna Czas/strata
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Niemiecka Republika Demokratyczna 142:39,49 10. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone +29,53
2. Polska Polska +6,59 11. Rumunia w epoce komunizmu Rumunia +32,05
3. Czechosłowacja Czechosłowacja +12,26 12. Włochy Włochy +32,08
4. Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria +14,30 13. Holandia Holandia +37,48
5. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Republika Federalna Niemiec +14,39 14. Belgia Belgia +47,34
6. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR +15,35 15. Chińska Republika Ludowa Chińska Republika Ludowa +52,22
7. Francja Francja +21,24 16. Wielka Brytania Wielka Brytania +56,54
8. Portugalia Portugalia +29,18 17. Mongolska Republika Ludowa Mongolia +1:00,14
9. Kuba Kuba +29,34 18. Syria Syria +1:08,55

Klasyfikacje dodatkowe[edytuj | edytuj kod]

Górska[edytuj | edytuj kod]

Koszulka zielona. O kolejności decyduje suma punktów zgromadzonych na górskich premiach pierwszej i drugiej kategorii.

L.p. Zawodnik Punkty
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler 33
2. Polska Joachim Halupczok 14
3. Polska Zenon Jaskuła 8
4. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch 7
5. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Tietieriuk 7
6. Czechosłowacja Jozef Regec 5

Najaktywniejszych[edytuj | edytuj kod]

Koszulka fioletowa. O kolejności decyduje suma punktów zgromadzonych na lotnych i górskich premiach.

L.p. Zawodnik Punkty
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig 35
2. Czechosłowacja Jan Svorada 33
3. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch 11
4. Polska Joachim Halupczok 11
5. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler 10
6. Stany Zjednoczone Christopher Petty 10
7. Polska Zenon Jaskuła 9

Najwszechstronniejszych[edytuj | edytuj kod]

Koszulka różowa. O kolejności decyduje suma punktów zgromadzonych na metach etapów oraz na lotnych i górskich premiach.

L.p. Zawodnik Punkty
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig 86
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Ampler 72
3. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab 69
4. Czechosłowacja Jan Svorada 59
5. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch 52
6. Włochy Alberto Destro 44
7. Polska Zbigniew Spruch 43
8. Polska Joachim Halupczok 42
9. Polska Zenon Jaskuła 33
10. Francja Jean-François Laffille 32

Punktowa[edytuj | edytuj kod]

Koszulka biała. O kolejności decyduje suma punktów zgromadzonych na metach etapów.

L.p. Zawodnik Punkty
1. Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Raab 147
2. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Ludwig 121
3. Włochy Alberto Destro 89
4. Polska Zbigniew Spruch 83
5. Niemiecka Republika Demokratyczna Olaf Jentzsch 75
6. Francja Jean-François Laffille 74

Do lat 21[edytuj | edytuj kod]

Koszulka w biało-czarne pasy. O kolejności decyduje suma czasów na metach etapów.

L.p. Zawodnik Czas/strata
1. Polska Joachim Halupczok 47:33,33
2. Czechosłowacja Miroslav Liptak +1,57
3. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Michael Rich +2,35
4. Niemiecka Republika Demokratyczna Steffen Rein +4,50
5. Czechosłowacja Jan Svorada +5,57
6. Ludowa Republika Bułgarii Paweł Szumanow +7,00

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Transkrypcja imion i nazwisk mongolskich na podstawie: Rogala, J., Podręcznik do nauki współczesnego języka mongolskiego, Wydawnictwo Dialog, Warszawa 2015, s. 38.
  2. Na metach etapów przyznawano bonifikaty: 1 miejsce – 15 sek.; 2 miejsce – 10 sek.; 3 miejsce – 5 sek.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Trybuna Ludu nr 107 (13874) z 8 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 108 (13875) z 9 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 109 (13876) z 10 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 110 (13877) z 11 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 111 (13878) z 12 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 112 (13879) z 13 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 113 (13880) z 15 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 114 (13881) z 16 maja 1989 r

Trybuna Ludu nr 115 (13882) z 17 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 116 (13883) z 18 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 117 (13884) z 19 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 118 (13885) z 21 maja 1989 r;

Trybuna Ludu nr 119 (13886) z 22 maja 1989 r.

Rogala, J., Podręcznik do nauki współczesnego języka mongolskiego, Wydawnictwo Dialog, Warszawa 2015, s. 38.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Serwis poświęcony Wyścigowi Pokoju (niem.) Serwis poświęcony Wyścigowi Pokoju (niem.)