Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Ilustracja
Data założenia 1992
Państwo  Polska
Adres ul. Robocza 4, 61-538 Poznań
Rektor prof. WSZiB dr Magdalena Mazik-Gorzelańczyk
Położenie na mapie Poznania
Mapa konturowa Poznania, w centrum znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu”
Ziemia52°23′41,446″N 16°54′48,488″E/52,394846 16,913469

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu – najstarsza uczelnia niepubliczna w Wielkopolsce i jedna z najstarszych w Polsce, założona w 1992 r. (Rejestr Szkół Niepublicznych: 9/92).

Cel[edytuj | edytuj kod]

Głównym celem WSZiB w Poznaniu jest budowanie kultury nowoczesnego zarządzania i wspieranie indywidualnego rozwoju studentów w doskonaleniu kompetencji menedżerskich oraz wiedzy prawno-administracyjnej.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Wszystko zaczęło się w 1992 roku, kiedy to na podstawie Ustawy o szkolnictwie wyższym powstała w Poznaniu Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości. Tym samym jest ona najstarszą uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce i 9-tą tego typu w Polsce. Pomysłodawcą i założycielem Uczelni był mgr inż. Jerzy Pietrzyk. Jego ideą było stworzenie uczelni przyjaznej studentom i całemu środowisku naukowemu, łączącej praktyczną naukę biznesu z wiedzą prawną.

Już w 1997 r. uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów na poziomie magisterskim na dwóch kierunkach: Zarządzanie i Marketing oraz Administracja, a także na poziomie licencjackim na kierunku Politologia.

Uczelnia uzyskała pozytywne oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej dotyczące jakości kształcenia na kierunkach: Zarządzanie i Marketing (grudzień 2004 r.), Politologia (luty 2006), Administracja (wrzesień, listopad 2008), Zarządzanie (marzec 2010) oraz Administracja (czerwiec 2010).

Przez 25 lat Uczelnia wykształciła 39 tys. absolwentów[potrzebny przypis]. WSZiB w Poznaniu od 2000 r. ma własny, nowoczesny budynek dydaktyczny i administracyjny z rektoratem, dziekanatami i biblioteką przy ul. Roboczej 4.

Władze Uczelni[edytuj | edytuj kod]

Rektor – dr Ryszard Groszak Kanclerz – Maria Wanierowicz Z-ca Kanclerza ds. Współpracy z Biznesem – mgr Tomasz Borucki Prorektor – dr Ryszard Orliński

Dziekan - dr Małgorzata Michalik – Wydział Zarządzania i Administracji

Kierunki[edytuj | edytuj kod]

Studia I stopnia (licencjackie)[edytuj | edytuj kod]

Studia II stopnia (uzupełniające magisterskie)[edytuj | edytuj kod]

Dawniej[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]