Wyszejszaja liha siatkarzy (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyszejszaja liha 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 2 października 2010 - 8 maja 2011
Sezon XX
Miejsce w rankingu CEV 27
Liczba meczów 204
Liczba setów 740 (3.63 na mecz)
Beniaminki * BATE-BHU Borysów
Simple gold crown.svg Mistrz Białorusi Stroitiel Mińsk
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 13 maja 2011

Wyszejszaja liha 2010/2011 - 20. sezon rozgrywek o mistrzostwo Białorusi organizowany przez Białoruski Związek Piłki Siatkowej (ros. Белорусская федерация волейбола, BVF). Zainaugurowany został 2 października 2010 roku i trwał do 8 maja 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 w Pucharze Challenge Białoruś reprezentowały Stroitiel Mińsk oraz Mietałłurg Żłobin.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Białorusi
STR
STR
ŻŁO
ŻŁO
GRO
GRO
HOM
HOM
ZBB
ZBB
MOH
MOH
WIT
WIT
BAT
BAT
SLG
SLG
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Wysszaja liha 2010/2011
  Wyszejszaja liha 2010/2011  
STR Stroitiel Mińsk Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 Ch
ŻŁO Mietałłurg Żłobin 2 Ch
GRO Kommunalnik Grodno 3
HOM HWK Homel 4
ZBB Zapadnyj Bug Brześć 5
MOH Mohylewskie Lwy Mohylew 6
WIT Marko Witebsk 7
Aiga uparrow inv.svg Awans z niższej ligi
BAT BATE-BHU Borysów
SLG Szachcior Soligorsk

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 STR ŻŁO GRO HOM ZBB MOH WIT BAT SLG
Stroitiel Mińsk 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0
Mietałłurg Żłobin 2:3 2:3 1:3 1:3 3:0 3:0 3:0 3:0
Kommunalnik Grodno 3:0 3:2 3:2 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
HWK Homel 1:3 1:3 0:3 3:2 3:1 3:0 3:0 3:2
Zapadnyj Bug Brześć 0:3 3:2 3:1 3:0 3:1 3:0 3:1 3:1
Mohylewskie Lwy Mohylew 0:3 1:3 2:3 1:3 3:0 3:0 3:2 3:1
Marko Witebsk 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 3:2 3:2 3:1
BATE-BHU Borysów 1:3 0:3 1:3 1:3 3:0 2:3 3:0 0:3
Szachcior Soligorsk 0:3 2:3 1:3 3:1 0:3 3:2 3:1 1:3
Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Gospodarz \ Gość1 STR ŻŁO GRO HOM ZBB MOH WIT BAT SLG
Stroitiel Mińsk 1:3 2:3 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0
Mietałłurg Żłobin 3:2 2:3 3:1 3:2 3:2 3:0 3:0 3:0
Kommunalnik Grodno 2:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0
HWK Homel 0:3 1:3 0:3 3:1 2:3 3:0 2:3 2:3
Zapadnyj Bug Brześć 0:3 3:0 1:3 3:1 3:1 3:0 3:0 3:1
Mohylewskie Lwy Mohylew 0:3 2:3 0:3 0:3 0:3 3:0 3:0 3:0
Marko Witebsk 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 1:3 0:3
BATE-BHU Borysów 0:3 0:3 0:3 3:0 3:1 0:3 3:1 0:3
Szachcior Soligorsk 0:3 1:3 0:3 0:3 2:3 3:0 3:1 3:1
Źródło: [2]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
02.10.2010 Mietałłurg Żłobin 3:0 (25:21, 25:21, 25:18) BATE-BHU Borysów
03.10.2010 Mietałłurg Żłobin 3:0 (25:14, 25:18, 25:17) BATE-BHU Borysów
02.10.2010 Szachcior Soligorsk 0:3 (15:25, 20:25, 17:25) Stroitiel Mińsk
03.10.2010 Szachcior Soligorsk 0:3 (19:25, 13:25, 17:25) Stroitiel Mińsk
02.10.2010 HWK Homel 3:0 (25:20, 25:18, 25:17) Marko Witebsk
03.10.2010 HWK Homel 3:0 (25:19, 25:20, 25:12) Marko Witebsk
02.10.2010 Zapadnyj Bug Brześć 3:1 (25:21, 26:24, 20:25, 25:18) Mohylewskie Lwy Mohylew
03.10.2010 Zapadnyj Bug Brześć 3:1 (26:24, 25:22, 21:25, 29:27) Mohylewskie Lwy Mohylew
2. KOLEJKA
09.10.2010 Marko Witebsk 0:3 (23:25, 18:25, 13:25) Zapadnyj Bug Brześć
10.10.2010 Marko Witebsk 0:3 (21:25, 19:25, 14:25) Zapadnyj Bug Brześć
09.10.2010 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:15, 25:16, 25:20) HWK Homel
10.10.2010 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:19, 25:9, 25:18) HWK Homel
09.10.2010 Szachcior Soligorsk 1:3 (22:25, 25:21, 18:25, 17:25) BATE-BHU Borysów
10.10.2010 Szachcior Soligorsk 3:1 (22:25, 25:22, 25:21, 25:15) BATE-BHU Borysów
09.10.2010 Kommunalnik Grodno 3:2 (25:18, 21:25, 29:31, 25:17, 16:14) Mietałłurg Żłobin
10.10.2010 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:16, 25:20, 25:22) Mietałłurg Żłobin
3. KOLEJKA
30.10.2010 Szachcior Soligorsk 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 20:25) Kommunalnik Grodno
31.10.2010 Szachcior Soligorsk 0:3 (21:25, 18:25, 23:25) Kommunalnik Grodno
30.10.2010 HWK Homel 3:0 (25:15, 25:21, 26:24) BATE-BHU Borysów
31.10.2010 HWK Homel 2:3 (22:25, 25:19, 25:21, 30:32, 13:15) BATE-BHU Borysów
30.10.2010 Zapadnyj Bug Brześć 0:3 (19:25, 25:27, 23:25) Stroitiel Mińsk
31.10.2010 Zapadnyj Bug Brześć 0:3 (15:25, 20:25, 20:25) Stroitiel Mińsk
30.10.2010 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 (28:26, 25:20, 25:16) Marko Witebsk
31.10.2010 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 (25:20, 25:19, 25:13) Marko Witebsk
4. KOLEJKA
06.11.2010 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:20, 26:24, 25:18) Mohylewskie Lwy Mohylew
07.11.2010 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:17, 25:22, 25:23) Mohylewskie Lwy Mohylew
06.11.2010 BATE-BHU Borysów 3:0 (31:29, 25:21, 25:22) Zapadnyj Bug Brześć
07.11.2010 BATE-BHU Borysów 3:1 (16:25, 25:23, 25:21, 25:22) Zapadnyj Bug Brześć
06.11.2010 Kommunalnik Grodno 3:2 (25:14, 24:26, 25:20, 23:25, 15:8) HWK Homel
07.11.2010 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:20, 25:19, 25:18) HWK Homel
06.11.2010 Mietałłurg Żłobin 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) Szachcior Soligorsk
07.11.2010 Mietałłurg Żłobin 3:0 (25:21, 25:15, 25:19) Szachcior Soligorsk
5. KOLEJKA
13.11.2010 HWK Homel 1:3 (25:23, 16:25, 17:25, 18:25) Mietałłurg Żłobin
14.11.2010 HWK Homel 1:3 (25:17, 22:25, 21:25, 22:25) Mietałłurg Żłobin
13.11.2010 Zapadnyj Bug Brześć 3:1 (25:20, 25:23, 13:25, 26:24) Kommunalnik Grodno
14.11.2010 Zapadnyj Bug Brześć 1:3 (25:22, 17:25, 17:25, 24:26) Kommunalnik Grodno
13.11.2010 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:2 (25:21, 25:23, 30:32, 25:27, 15:11) BATE-BHU Borysów
14.11.2010 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 (25:12, 25:16, 25:16) BATE-BHU Borysów
13.11.2010 Marko Witebsk 0:3 (27:29, 19:25, 12:25) Stroitiel Mińsk
14.11.2010 Marko Witebsk 0:3 (17:25, 16:25, 7:25) Stroitiel Mińsk
6. KOLEJKA
27.11.2010 BATE-BHU Borysów 3:0 (25:19, 25:17, 25:14) Marko Witebsk
28.11.2010 BATE-BHU Borysów 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:22) Marko Witebsk
27.11.2010 Kommunalnik Grodno 3:1 (19:25, 25:22, 25:13, 25:13) Mohylewskie Lwy Mohylew
28.11.2010 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) Mohylewskie Lwy Mohylew
27.11.2010 Szachcior Soligorsk 3:1 (25:15, 25:15, 15:25, 25:12) HWK Homel
28.11.2010 Szachcior Soligorsk 0:3 (21:25, 19:25, 21:25) HWK Homel
27.11.2010 Mietałłurg Żłobin 1:3 (20:25, 16:25, 25:12, 21:25) Zapadnyj Bug Brześć
28.11.2010 Mietałłurg Żłobin 3:2 (25:17, 19:25, 13:25, 25:21, 15:12) Zapadnyj Bug Brześć
7. KOLEJKA
04.12.2010 Zapadnyj Bug Brześć 3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:19) Szachcior Soligorsk
05.12.2010 Zapadnyj Bug Brześć 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 25:13) Szachcior Soligorsk
04.12.2010 Mohylewskie Lwy Mohylew 1:3 (24:26, 31:33, 25:21, 19:25) Mietałłurg Żłobin
05.12.2010 Mohylewskie Lwy Mohylew 2:3 (23:25, 25:20, 25:23, 15:25, 12:15) Mietałłurg Żłobin
04.12.2010 Stroitiel Mińsk 3:1 (25:14, 22:25, 25:17, 25:20) BATE-BHU Borysów
05.12.2010 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:21, 25:18, 25:23) BATE-BHU Borysów
04.12.2010 Marko Witebsk 1:3 (25:18, 16:25, 14:25, 20:25) Kommunalnik Grodno
05.12.2010 Marko Witebsk 0:3 (17:25, 15:25, 18:25) Kommunalnik Grodno
8. KOLEJKA
18.12.2010 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:15, 25:20, 36:34) Stroitiel Mińsk
19.12.2010 Kommunalnik Grodno 2:3 (25:20, 14:25, 25:21, 13:25, 12:15) Stroitiel Mińsk
18.12.2010 Mietałłurg Żłobin 3:0 (25:19, 25:22, 25:16) Marko Witebsk
19.12.2010 Mietałłurg Żłobin 3:0 (25:11, 25:23, 25:14) Marko Witebsk
18.12.2010 HWK Homel 3:2 (25:27, 23:25, 25:23, 25:23, 15:12) Zapadnyj Bug Brześć
19.12.2010 HWK Homel 3:1 (26:24, 11:25, 25:18, 25:21) Zapadnyj Bug Brześć
18.12.2010 Szachcior Soligorsk 3:2 (16:25, 25:23, 25:16, 24:26, 15:9) Mohylewskie Lwy Mohylew
19.12.2010 Szachcior Soligorsk 3:0 (25:21, 25:23, 25:12) Mohylewskie Lwy Mohylew
9. KOLEJKA
15.01.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 1:3 (17:25, 20:25, 25:13, 24:26) HWK Homel
16.01.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 0:3 (17:25, 24:26, 16:25) HWK Homel
15.01.2011 Marko Witebsk 3:1 (25:18, 25:18, 19:25, 25:21) Szachcior Soligorsk
16.01.2011 Marko Witebsk 0:3 (14:25, 19:25, 24:26) Szachcior Soligorsk
15.01.2011 BATE-BHU Borysów 1:3 (21:25, 21:25, 25:20, 18:25) Kommunalnik Grodno
16.01.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (21:25, 22:25, 16:25) Kommunalnik Grodno
15.01.2011 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:22, 25:18, 25:21) Mietałłurg Żłobin
16.01.2011 Stroitiel Mińsk 1:3 (25:23, 22:25, 15:25, 14:25) Mietałłurg Żłobin
10. KOLEJKA
22.01.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (14:25, 16:25, 22:25) Mietałłurg Żłobin
23.01.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (18:25, 18:25, 14:25) Mietałłurg Żłobin
22.01.2011 Stroitiel Mińsk 3:0 (29:27, 25:16, 25:19) Szachcior Soligorsk
23.01.2011 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:20, 25:20, 25:8) Szachcior Soligorsk
22.01.2011 Marko Witebsk 0:3 (23:25, 27:29, 18:25) HWK Homel
23.01.2011 Marko Witebsk 0:3 (17:25, 14:25, 23:25) HWK Homel
22.01.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 (25:18, 28:26, 25:23) Zapadnyj Bug Brześć
23.01.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 0:3 (19:25, 16:25, 23:25) Zapadnyj Bug Brześć
11. KOLEJKA
29.01.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (25:17, 25:19, 25:14) Marko Witebsk
30.01.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (25:20, 25:16, 25:16) Marko Witebsk
29.01.2011 HWK Homel 1:3 (20:25, 19:25, 25:22, 22:25) Stroitiel Mińsk
30.01.2011 HWK Homel 0:3 (22:25, 23:25, 29:31) Stroitiel Mińsk
29.01.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (18:25, 23:25, 23:25) Szachcior Soligorsk
30.01.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (22:25, 18:25, 22:25) Szachcior Soligorsk
29.01.2011 Mietałłurg Żłobin 2:3 (17:25, 23:25, 29:27, 30:28, 13:15) Kommunalnik Grodno
30.01.2011 Mietałłurg Żłobin 2:3 (20:25, 25:20, 23:25, 25:16, 17:19) Kommunalnik Grodno
12. KOLEJKA
12.02.2011 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) Szachcior Soligorsk
13.02.2011 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:17, 25:15, 25:15) Szachcior Soligorsk
12.02.2011 BATE-BHU Borysów 1:3 (25:15, 16:25, 20:25, 26:28) HWK Homel
13.02.2011 BATE-BHU Borysów 3:0 (25:10, 25:22, 25:23) HWK Homel
12.02.2011 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:23, 25:17, 25:17) Zapadnyj Bug Brześć
13.02.2011 Stroitiel Mińsk 3:0 (28:26, 26:24, 25:22) Zapadnyj Bug Brześć
12.02.2011 Marko Witebsk 3:2 (22:25, 25:20, 25:19, 21:25, 15:10) Mohylewskie Lwy Mohylew
13.02.2011 Marko Witebsk 1:3 (25:19, 21:25, 26:28, 22:25) Mohylewskie Lwy Mohylew
13. KOLEJKA
19.02.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 0:3 (18:25, 12:25, 13:25) Stroitiel Mińsk
20.02.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 0:3 (14:25, 22:25, 17:25) Stroitiel Mińsk
19.02.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:21) BATE-BHU Borysów
20.02.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (25:13, 25:23, 25:13) BATE-BHU Borysów
19.02.2011 HWK Homel 0:3 (19:25, 22:25, 22:25) Kommunalnik Grodno
20.02.2011 HWK Homel 0:3 (16:25, 22:25, 19:25) Kommunalnik Grodno
19.02.2011 Szachcior Soligorsk 2:3 (19:25, 25:17, 19:25, 25:18, 15:17) Mietałłurg Żłobin
20.02.2011 Szachcior Soligorsk 1:3 (19:25, 25:16, 23:25, 26:28) Mietałłurg Żłobin
14. KOLEJKA
26.02.2011 Mietałłurg Żłobin 1:3 (25:20, 23:25, 19:25, 25:23) HWK Homel
27.02.2011 Mietałłurg Żłobin 3:1 (19:25, 25:21, 25:18, 25:20) HWK Homel
26.02.2011 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) Zapadnyj Bug Brześć
27.02.2011 Kommunalnik Grodno 3:1 (30:28, 21:25, 25:23, 26:24) Zapadnyj Bug Brześć
26.02.2011 BATE-BHU Borysów 2:3 (25:20, 24:26, 25:14, 23:25, 13:15) Mohylewskie Lwy Mohylew
27.02.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (25:27, 19:25, 17:25) Mohylewskie Lwy Mohylew
26.02.2011 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:19, 25:13, 25:22) Marko Witebsk
27.02.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (19:25, 25:19, 25:10, 25:18) Marko Witebsk
15. KOLEJKA
05.03.2011 Marko Witebsk 3:2 (33:35, 25:23, 25:18, 12:25, 15:11) BATE-BHU Borysów
06.03.2011 Marko Witebsk 1:3 (17:25, 14:25, 25:23, 14:25) BATE-BHU Borysów
05.03.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 2:3 (26:24, 15:25, 14:25, 32:30, 11:15) Kommunalnik Grodno
06.03.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 0:3 (12:25, 17:25, 15:25) Kommunalnik Grodno
05.03.2011 HWK Homel 3:2 (16:25, 25:19, 20:25, 25:20, 15:11) Szachcior Soligorsk
06.03.2011 HWK Homel 2:3 (25:23, 23:25, 21:25, 25:16, 16:18) Szachcior Soligorsk
05.03.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:2 (27:25, 16:25, 18:25, 25:16, 15:12) Mietałłurg Żłobin
06.03.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) Mietałłurg Żłobin
16. KOLEJKA
12.03.2011 Szachcior Soligorsk 0:3 (24:26, 18:25, 21:25) Zapadnyj Bug Brześć
13.03.2011 Szachcior Soligorsk 2:3 (25:16, 25:19, 22:25, 20:25, 11:15) Zapadnyj Bug Brześć
12.03.2011 Mietałłurg Żłobin 3:0 (25:17, 25:16, 25:21) Mohylewskie Lwy Mohylew
13.03.2011 Mietałłurg Żłobin 3:2 (16:25, 23:25, 25:16, 25:10, 15:7) Mohylewskie Lwy Mohylew
12.03.2011 BATE-BHU Borysów 1:3 (25:23, 13:25, 21:25, 14:25) Stroitiel Mińsk
13.03.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (19:25, 20:25, 20:25) Stroitiel Mińsk
12.03.2011 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:13, 25:19, 25:17) Marko Witebsk
13.03.2011 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) Marko Witebsk
17. KOLEJKA
19.03.2011 Stroitiel Mińsk 3:2 (25:22, 24:26, 25:20, 21:25, 15:9) Kommunalnik Grodno
20.03.2011 Stroitiel Mińsk 2:3 (26:24, 25:11, 18:25, 22:25, 11:15) Kommunalnik Grodno
19.03.2011 Marko Witebsk 0:3 (15:25, 14:25, 19:25) Mietałłurg Żłobin
20.03.2011 Marko Witebsk 0:3 (22:25, 17:25, 17:25) Mietałłurg Żłobin
19.03.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (28:26, 25:15, 25:17) HWK Homel
20.03.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:1 (25:23, 25:20, 22:25, 25:20) HWK Homel
19.03.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:1 (25:19, 26:28, 25:16, 25:22) Szachcior Soligorsk
20.03.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 (25:18, 29:27, 25:17) Szachcior Soligorsk
18. KOLEJKA
26.03.2011 HWK Homel 3:1 (22:25, 25:17, 25:22, 25:22) Mohylewskie Lwy Mohylew
27.03.2011 HWK Homel 2:3 (18:25, 25:19, 25:23, 20:25, 11:15) Mohylewskie Lwy Mohylew
26.03.2011 Szachcior Soligorsk 3:1 (23:25, 25:19, 25:18, 25:19) Marko Witebsk
27.03.2011 Szachcior Soligorsk 3:1 (21:25, 25:13, 25:17, 25:20) Marko Witebsk
26.03.2011 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:18, 25:11, 25:17) BATE-BHU Borysów
27.03.2011 Kommunalnik Grodno 3:1 (25:27, 25:15, 25:11, 25:18) BATE-BHU Borysów
26.03.2011 Mietałłurg Żłobin 2:3 (22:25, 31:29, 25:20, 25:27, 11:15) Stroitiel Mińsk
27.03.2011 Mietałłurg Żłobin 3:2 (25:21, 16:25, 17:25, 25:18, 15:12) Stroitiel Mińsk

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
ratio
1 Stroitiel Mińsk 83 32 28 4 21 4 3 2 1 1 111 89 22 4.05
2 Kommunalnik Grodno 83 32 29 3 16 7 6 2 1 0 120 92 28 3.29
3 Mietałłurg Żłobin 66 32 22 10 11 6 5 5 2 3 124 78 46 1.7
4 Zapadnyj Bug Brześć 57 32 19 13 9 8 2 2 4 7 116 65 51 1.27
5 HWK Homel 44 32 14 18 7 5 2 4 6 8 119 56 63 0.89
6 Mohylewskie Lwy Mohylew 35 32 11 21 6 2 3 5 6 10 120 49 71 0.69
7 Szachcior Soligorsk 31 32 10 22 4 4 2 3 7 12 117 43 74 0.58
8 BATE-BHU Borysów 26 32 8 24 3 4 1 3 7 14 115 37 78 0.47
9 Marko Witebsk 7 32 3 29 0 1 2 0 7 22 108 16 92 0.17

Źródło: [3]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Grupa A

     Grupa B

Druga faza[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 STR GRO ŻŁO ZBB
Stroitiel Mińsk 3:1 3:1 3:2
Kommunalnik Grodno 0:3 0:3 3:0
Mietałłurg Żłobin 3:2 1:3 3:1
Zapadnyj Bug Brześć 1:3 3:2 3:0
Źródło: [4]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Gospodarz \ Gość1 STR GRO ŻŁO ZBB
Stroitiel Mińsk 1:3 3:1 3:1
Kommunalnik Grodno 3:1 3:2 3:2
Mietałłurg Żłobin 1:3 0:3 0:3
Zapadnyj Bug Brześć 0:3 1:3 3:2
Źródło: [5]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. TURNIEJ
08.04.2011 Kommunalnik Grodno 3:0 (28:26, 25:20, 25:19) Zapadnyj Bug Brześć
08.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (25:23, 23:25, 25:14, 25:16) Mietałłurg Żłobin
09.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:2 (25:21, 18:25, 25:17, 18:25, 15:12) Zapadnyj Bug Brześć
09.04.2011 Mietałłurg Żłobin 1:3 (25:18, 24:26, 22:25, 26:28) Kommunalnik Grodno
10.04.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (25:23, 25:17, 25:17) Mietałłurg Żłobin
10.04.2011 Kommunalnik Grodno 0:3 (16:25, 21:25, 19:25) Stroitiel Mińsk
2. TURNIEJ
15.04.2011 Kommunalnik Grodno 0:3 (21:25, 24:26, 23:25) Mietałłurg Żłobin
15.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:21) Zapadnyj Bug Brześć
16.04.2011 Mietałłurg Żłobin 3:2 (25:15, 21:25, 23:25, 25:17, 15:12) Stroitiel Mińsk
16.04.2011 Kommunalnik Grodno 2:3 (25:18, 22:25, 33:35, 25:14, 12:15) Zapadnyj Bug Brześć
17.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:23) Kommunalnik Grodno
17.04.2011 Zapadnyj Bug Brześć 1:3 (12:25, 25:22, 19:25, 19:25) Mietałłurg Żłobin
3. TURNIEJ
29.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (25:23, 25:20, 23:25, 25:18) Zapadnyj Bug Brześć
29.04.2011 Kommunalnik Grodno 3:2 (20:25, 16:25, 25:18, 25:17, 17:15) Mietałłurg Żłobin
30.04.2011 Mietałłurg Żłobin 1:3 (21:25, 26:24, 30:32, 19:25) Stroitiel Mińsk
30.04.2011 Kommunalnik Grodno 3:2 (25:19, 22:25, 27:25, 21:25, 15:11) Zapadnyj Bug Brześć
01.05.2011 Stroitiel Mińsk 1:3 (19:25, 25:20, 23:25, 19:25) Kommunalnik Grodno
01.05.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:2 (25:22, 23:25, 20:25, 25:19, 15:11) Mietałłurg Żłobin
4. TURNIEJ
06.05.2011 Kommunalnik Grodno 3:0 (25:22, 25:15, 25:18) Mietałłurg Żłobin
06.05.2011 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:23, 25:18, 25:19) Zapadnyj Bug Brześć
07.05.2011 Kommunalnik Grodno 3:1 (25:23, 25:16, 23:25, 25:22) Zapadnyj Bug Brześć
07.05.2011 Mietałłurg Żłobin 1:3 (25:21, 19:25, 22:25, 19:25) Stroitiel Mińsk
08.05.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (25:20, 25:15, 25:16) Mietałłurg Żłobin
08.05.2011 Stroitiel Mińsk 1:3 (25:21, 18:25, 20:25, 21:25) Kommunalnik Grodno

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
ratio
1 Stroitiel Mińsk 110 44 37 7 23 10 4 3 3 1 159 120 39 3.08
2 Kommunalnik Grodno 106 44 37 7 18 11 8 3 2 2 167 119 48 2.48
3 Mietałłurg Żłobin 76 44 25 19 12 7 6 7 6 6 171 95 76 1.25
4 Zapadnyj Bug Brześć 69 44 23 21 11 8 4 4 8 9 164 85 79 1.08

Źródło: [6]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 HOM MOH SLG BAT
HWK Homel 3:1 3:1 3:2
Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 3:1 3:0
Szachcior Soligorsk 2:3 3:2 3:0
BATE-BHU Borysów 3:0 1:3 3:2

Źródło: [7]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. TURNIEJ
08.04.2011 BATE-BHU Borysów 3:0 (25:21, 25:18, 25:22) HWK Homel
08.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:1 ( ) Szachcior Soligorsk
09.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 (31:29, 25:20, 25:18) BATE-BHU Borysów
09.04.2011 HWK Homel 3:1 ( ) Szachcior Soligorsk
10.04.2011 BATE-BHU Borysów 3:2 (25:19, 25:18, 23:25, 23:25, 15:8) Szachcior Soligorsk
10.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 ( ) HWK Homel
2. TURNIEJ
29.04.2011 HWK Homel 3:2 (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 12:15) BATE-BHU Borysów
29.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 2:3 ( ) Szachcior Soligorsk
30.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:1 (18:25, 25:18, 25:22, 25:23) BATE-BHU Borysów
30.04.2011 HWK Homel 3:2 ( ) Szachcior Soligorsk
01.05.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (21:25, 18:25, 20:25) Szachcior Soligorsk
01.05.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 1:3 ( ) HWK Homel

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
ratio
1 HWK Homel 54 38 18 20 7 7 4 4 6 10 143 68 75 0.91
2 Mohylewskie Lwy Mohylew 48 38 15 23 8 4 3 6 7 10 143 64 79 0.81
3 Szachcior Soligorsk 38 38 12 26 5 4 3 5 9 12 143 55 88 0.63
4 BATE-BHU Borysów 32 38 10 28 4 4 2 4 8 16 138 46 92 0.5

Źródło: [8]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     baraże

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Stroitiel Mińsk
2 Kommunalnik Grodno
3 Mietałłurg Żłobin
4 Zapadnyj Bug Brześć
5 HWK Homel
6 Mohylewskie Lwy Mohylew
7 Szachcior Soligorsk
8 BATE-BHU Borysów
9 Marko Witebsk

     Puchar Challenge 2011/2012

     baraże

Mistrzostwo
Stroitiel Mińsk
Puchar
Stroitiel Mińsk

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]