Wyższa liga białoruska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyszejszaja liha 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 2 października 2010 - 8 maja 2011
Sezon XX
Miejsce w rankingu CEV 27
Liczba meczów 204
Liczba setów 740 (3.63 na mecz)
Beniaminki * BATE-BHU Borysów
Simple gold crown.svg Mistrz Białorusi Stroitiel Mińsk
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 13 maja 2011

Wyszejszaja liha 2010/2011 - 20. sezon rozgrywek o mistrzostwo Białorusi organizowany przez Białoruski Związek Piłki Siatkowej (ros. Белорусская федерация волейбола, BVF). Zainaugurowany został 2 października 2010 roku i trwał do 8 maja 2011 roku.

W sezonie 2010/2011 w Pucharze Challenge Białoruś reprezentowały Stroitiel Mińsk oraz Mietałłurg Żłobin.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa konturowa Białorusi
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w Wysszaja liha 2010/2011
  Wyszejszaja liha 2010/2011  
STR Stroitiel Mińsk Simple gold crown.svg Simple gold cup.svg 1 Ch
ŻŁO Mietałłurg Żłobin 2 Ch
GRO Kamunalnik Grodno 3
HOM HWK Homel 4
ZBB Zapadnyj Bug Brześć 5
MOH Mohylewskie Lwy Mohylew 6
WIT Marko Witebsk 7
Aiga uparrow inv.svg Awans z niższej ligi
BAT BATE-BHU Borysów
SLG Szachcior Soligorsk

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos.
1 Stroitiel Mińsk 83 32 28 4 21 4 3 2 1 1 89 22 4.05
2 Kamunalnik Grodno 83 32 29 3 16 7 6 2 1 0 92 28 3.29
3 Mietałłurg Żłobin 66 32 22 10 11 6 5 5 2 3 78 46 1.7
4 Zapadnyj Bug Brześć 57 32 19 13 9 8 2 2 4 7 65 51 1.27
5 HWK Homel 44 32 14 18 7 5 2 4 6 8 56 63 0.89
6 Mohylewskie Lwy Mohylew 35 32 11 21 6 2 3 5 6 10 49 71 0.69
7 Szachcior Soligorsk 31 32 10 22 4 4 2 3 7 12 43 74 0.58
8 BATE-BHU Borysów 26 32 8 24 3 4 1 3 7 14 37 78 0.47
9 Marko Witebsk 7 32 3 29 0 1 2 0 7 22 16 92 0.17

Źródło: [3]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Grupa A

     Grupa B

Druga faza[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. TURNIEJ
08.04.2011 Kamunalnik Grodno 3:0 (28:26, 25:20, 25:19) Zapadnyj Bug Brześć
08.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (25:23, 23:25, 25:14, 25:16) Mietałłurg Żłobin
09.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:2 (25:21, 18:25, 25:17, 18:25, 15:12) Zapadnyj Bug Brześć
09.04.2011 Mietałłurg Żłobin 1:3 (25:18, 24:26, 22:25, 26:28) Kamunalnik Grodno
10.04.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (25:23, 25:17, 25:17) Mietałłurg Żłobin
10.04.2011 Kamunalnik Grodno 0:3 (16:25, 21:25, 19:25) Stroitiel Mińsk
2. TURNIEJ
15.04.2011 Kamunalnik Grodno 0:3 (21:25, 24:26, 23:25) Mietałłurg Żłobin
15.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:21) Zapadnyj Bug Brześć
16.04.2011 Mietałłurg Żłobin 3:2 (25:15, 21:25, 23:25, 25:17, 15:12) Stroitiel Mińsk
16.04.2011 Kamunalnik Grodno 2:3 (25:18, 22:25, 33:35, 25:14, 12:15) Zapadnyj Bug Brześć
17.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:23) Kamunalnik Grodno
17.04.2011 Zapadnyj Bug Brześć 1:3 (12:25, 25:22, 19:25, 19:25) Mietałłurg Żłobin
3. TURNIEJ
29.04.2011 Stroitiel Mińsk 3:1 (25:23, 25:20, 23:25, 25:18) Zapadnyj Bug Brześć
29.04.2011 Kamunalnik Grodno 3:2 (20:25, 16:25, 25:18, 25:17, 17:15) Mietałłurg Żłobin
30.04.2011 Mietałłurg Żłobin 1:3 (21:25, 26:24, 30:32, 19:25) Stroitiel Mińsk
30.04.2011 Kamunalnik Grodno 3:2 (25:19, 22:25, 27:25, 21:25, 15:11) Zapadnyj Bug Brześć
01.05.2011 Stroitiel Mińsk 1:3 (19:25, 25:20, 23:25, 19:25) Kamunalnik Grodno
01.05.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:2 (25:22, 23:25, 20:25, 25:19, 15:11) Mietałłurg Żłobin
4. TURNIEJ
06.05.2011 Kamunalnik Grodno 3:0 (25:22, 25:15, 25:18) Mietałłurg Żłobin
06.05.2011 Stroitiel Mińsk 3:0 (25:23, 25:18, 25:19) Zapadnyj Bug Brześć
07.05.2011 Kamunalnik Grodno 3:1 (25:23, 25:16, 23:25, 25:22) Zapadnyj Bug Brześć
07.05.2011 Mietałłurg Żłobin 1:3 (25:21, 19:25, 22:25, 19:25) Stroitiel Mińsk
08.05.2011 Zapadnyj Bug Brześć 3:0 (25:20, 25:15, 25:16) Mietałłurg Żłobin
08.05.2011 Stroitiel Mińsk 1:3 (25:21, 18:25, 20:25, 21:25) Kamunalnik Grodno

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos.
1 Stroitiel Mińsk 110 44 37 7 23 10 4 3 3 1 120 39 3.08
2 Kamunalnik Grodno 106 44 37 7 18 11 8 3 2 2 119 48 2.48
3 Mietałłurg Żłobin 76 44 25 19 12 7 6 7 6 6 95 76 1.25
4 Zapadnyj Bug Brześć 69 44 23 21 11 8 4 4 8 9 85 79 1.08

Źródło: [6]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 HOM MOH SLG BAT
HWK Homel 3:1 3:1 3:2
Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 3:1 3:0
Szachcior Soligorsk 2:3 3:2 3:0
BATE-BHU Borysów 3:0 1:3 3:2

Źródło: [7]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. TURNIEJ
08.04.2011 BATE-BHU Borysów 3:0 (25:21, 25:18, 25:22) HWK Homel
08.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:1 ( ) Szachcior Soligorsk
09.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 (31:29, 25:20, 25:18) BATE-BHU Borysów
09.04.2011 HWK Homel 3:1 ( ) Szachcior Soligorsk
10.04.2011 BATE-BHU Borysów 3:2 (25:19, 25:18, 23:25, 23:25, 15:8) Szachcior Soligorsk
10.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:0 ( ) HWK Homel
2. TURNIEJ
29.04.2011 HWK Homel 3:2 (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 12:15) BATE-BHU Borysów
29.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 2:3 ( ) Szachcior Soligorsk
30.04.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 3:1 (18:25, 25:18, 25:22, 25:23) BATE-BHU Borysów
30.04.2011 HWK Homel 3:2 ( ) Szachcior Soligorsk
01.05.2011 BATE-BHU Borysów 0:3 (21:25, 18:25, 20:25) Szachcior Soligorsk
01.05.2011 Mohylewskie Lwy Mohylew 1:3 ( ) HWK Homel

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos.
1 HWK Homel 54 38 18 20 7 7 4 4 6 10 68 75 0.91
2 Mohylewskie Lwy Mohylew 48 38 15 23 8 4 3 6 7 10 64 79 0.81
3 Szachcior Soligorsk 38 38 12 26 5 4 3 5 9 12 55 88 0.63
4 BATE-BHU Borysów 32 38 10 28 4 4 2 4 8 16 46 92 0.5

Źródło: [8]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     baraże

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]