XII Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
XII Międzynarodowe Spadochronowe
Mistrzostwa Polski
w Akrobacji Zespołowej RW-4
Ostrów Wielkopolski 2004
2003 2005
Data 3–5 września 2004
Gospodarz Aeroklub Ostrowski
Pyrlandia Boogie
Miejscowość Ostrów Wielkopolski
Organizator Aeroklub Ostrowski
Pyrlandia Boogie
Aeroklub Polski
Liczba konkurencji 1
Liczba zawodników 24
Liczba reprezentacji 5

XII Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2004 – odbyły się 3–5 września 2004 roku na lotnisku Ostrów Wielkopolski-Michałków. Gospodarzem Mistrzostw był Aeroklub Ostrowski i Pyrlandia Boogie, a organizatorem Aeroklub Ostrowski, Pyrlandia Boogie i Aeroklub Polski[a]. Do dyspozycji skoczków był samolot An-28 Skytruck. Skoki wykonywano z wysokości 3050 metrów (1000 stóp) i opóźnieniem 35 sekund. Wykonano 6 kolejek skoków.

Mistrzostwa rozegrano w jednej kategorii:

Kierownictwo Mistrzostw:

  • Dyrektor – Tadeusz Malarczyk (Dyrektor Aeroklubu Ostrowskiego)
  • Sędzia główny – Ryszard Koczorowski
  • Sędziowie – Maciej Antkowiak, Miroslav Uhlir Czechy, Mariusz Puchała, Ladoslav Horak Czechy, Jan Isielenis, Krzysztof Szopiński, Andrzej Lamach, Tadeusz Malarczyk i Olgierd Stankiewicz.

Źródło[1]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Uczestników XII Międzynarodowych Spadochronowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2004 podano za: Jan Isielenis: Archiwum Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego. 2004.

W zawodach brało udział 24 zawodników reprezentujących 4 zespoły  Polska i 1 z  Czechy:

  1. SPEIDERS Prostejov – Josef Hlavacka, Jakub Sklenka, Tomas trunecka, Jiri Tomana, Jan Hlavacka (kamera)
  2. WANHOO Aeroklub Ostrowski – Zuzanna Malecznik Zulka, Maciej Machowicz Maahoo, Grzegorz Kucharczyk Iwan, Dariusz Filipowski Dafi
  3. SZAKALE II Aeroklub Gliwicki – Emanuela Paczulla Asia, Krzysztof Szawerna, Zbigniew Izbicki Zibex, Tomasz Kurczyna Chegues, Szymon Szpitalny Jumper (kamera)
  4. SKYLIVE TEAM Pyrladndia Boogie – Ewa Nowakowska, Maciej Brożko, Roman Cnotalski, Marcin Laskowski, Jarosław Szot (kamera)
  5. OSSWR Bydgoszcz WKS Skrzydło – Piotr Augustyniak, Marek Pietrzak, Maciej Lamentowicz, Piotr Błażewicz, Radosław Stępniewski (kamera).

Wylosowane zestawy figur:

  • I kolejka (3 – 11 – H)
  • II kolejka (21 – 12 – 10)
  • III kolejka (J – 6 – B – 5)
  • IV kolejka (1 – 13 – 4 – 5)
  • V kolejka (16 – E – 19)
  • VI kolejka (22 – M – 7)

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Medalistów XII Spadochronowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2004 podano za: Jan Isielenis: Archiwum Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego. 2004.

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Akrobacja zespołowa RW-4 Czechy SPEIDERS Prostejov Polska OSSWR Bydgoszcz WKS Skrzydło Polska SKYLIVE TEAM Pyrladndia Boogie

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Wyniki Uczestników XII Spadochronowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 Ostrów Wielkopolski 2004 podano za: Jan Isielenis: Archiwum Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego. 2004.

Miejsce Drużyna Kolejka Razem
I II II IV V VI
1 SPEIDERS Prostejov 5 5 8 6 6 6 36
2 OSSWR Bydgoszcz WKS Skrzydło 5 6 5 6 5 3 30
3 SKYLIVE TEAM Pyrladndia Boogie 5 5 5 2 5 4 26
4 WANHOO Aeroklub Ostrowski 5 4 6 0 6 4 25
5 SZAKALE II Aeroklub Gliwicki 2 3 4 3 2 1 15

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. I Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Akrobacji Zespołowej RW-4 odbyły się 21–28 sierpnia 1989 roku w Jeleniej GórzeLidia Kosk ↓

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]