XLVII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

XLVII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP Opole 2010) – kolejna edycja Festiwalu, będącego największym, najstarszym i najbardziej prestiżowym festiwalem muzycznym w Polsce. XLVII Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbywał się w dniach 10-12 września 2010 roku na terenie kampusu Politechniki Opolskiej.

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oglądało w TVP1 średnio 2,8 mln widzów (800 tys. osób mniej niż w 2009 roku). Stacja uzyskała przy tej okazji 10,5 mln zł ze sprzedaży czasu reklamowego.

Koncert „Serialowy Przebój Lata”[edytuj | edytuj kod]

  • Znani aktorzy z seriali TVP wykonali piosenki z towarzyszeniem oryginalnego wykonawcy danego utworu. Najlepsza interpretacja, wybrana przez widzów, otrzymywała tytuł Serialowego Hitu Lata.
  • Prowadzący: Paulina Chylewska, Aleksandra Rosiak oraz Robert Janowski.
  • Wykonawcy:
  1. Robert Gawliński oraz Sylwia Juszczak, Katarzyna Zielińska, Antoni Królikowski i Bartosz Kasprzykowski (aktorzy z serialu Miłość nad rozlewiskiem)
    • „Nie stało się nic”
  2. Anna Wyszkoni oraz Dariusz Wiktorowicz, Jolanta Fraszyńska i Joanna Orleańska (aktorzy z serialu Licencja na wychowanie)
    • „Czy ten Pan i Pani”
  3. IRA oraz Rafał Cieszyński, Ewa Konstancja Bułhak i Tamara Arciuch (aktorzy z serialu Ojciec Mateusz)
    • „Szczęśliwego Nowego Jorku”.
  4. Feel oraz Andrzej Strzelecki , Izabela Trojanowska i Kaja Paschalska (aktorzy z serialu Klan)
    • „Pokaż na co cię stać” (Wybrane Serialowym Hitem Lata)
  5. De Press oraz Olena Leonenko, Marta Dąbrowska i Dorota Landowska (aktorzy z serialu Ratownicy)
    • „Bo jo cie kochom”
  • W czasie przerwy w przeliczaniu głosów audiotele zaprezentowano piosenki Katarzyny Sobczyk „Mały książę”, „O mnie się nie martw” oraz „Trzynastego” w nowych aranżacjach zespołu Andy.

Kabareton[edytuj | edytuj kod]

  1. Kabaret Neonówka;
  2. Kabaret Moralnego Niepokoju;
  3. Kabaret Paranienormalni;
  4. Marcin Daniec;
  5. Kabaret OT.TO;
  6. Formacja Chatelet.

Koncert „Debiuty 2010 - Śpiewaj i walcz”[edytuj | edytuj kod]

  • Debiutanci zostali wybrani przez widzów TVP1, podczas edycji programu „Śpiewaj i walcz” . W finale wystąpił także laureat „Szansy na sukces” oraz finalista konkursu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Opolu:
  • Prowadzący: Aleksandra Rosiak oraz Artur Orzech.
  • Nagroda główna: Karolinka.
  • Wykonawcy:
  1. Gość specjalny: Czarno-Czarni – „Nogi”
  2. Żaneta Plotnik laureatka konkursu MOK-u w Opolu – „Imię deszczu” z repertuaru Andrzeja Piasecznego i Mafii
  3. Juliusz Nyk – „Sen o Victorii” z repertuaru Ryszarda Riedla i Dżemu (zwycięzca)
  4. zespół Zero Procent – „Wolność” z repertuaru Marcina Millera i Boys (II wyróżnienie)
  5. Małgorzata Janek laureatka Szansa na sukces – „Gdybyś” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej
  6. Małgorzata Główka – „Nikt na świecie nie wie” z repertuaru Czerwonych Gitar
  7. Małgorzata Rostoczyńska – „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena (II wyróżnienie)
  8. Anna Szatybełko – „Nie wierz mi, nie ufaj mi” z repertuaru Anny Jantar
  9. Martyna Ciok – „Słodkiego miłego życia” z repertuaru Grzegorza Skawińskiego i Kombii
  10. Gość specjalny: Dody (z 5th Element)
    • „Bad Girls”
    • „My Way or No Way”
    • „Szansa”
    • „Nie daj się”
    • „Nic nie może przecież wiecznie trwać” (cover Anny Jantar ze zmienionym tekstem).
  11. Wszyscy Debiutanci – „Żeby szczęśliwym być” z repertuaru Anny Jantar

Koncert „Superjedynki 2010”[edytuj | edytuj kod]

  • Podczas plebiscytu muzycznego zostały rozdane nagrody „Superjedynki” w ośmiu kategoriach. W koncercie wystąpili wszyscy finaliści – po dwóch z każdej kategorii:
  • Prowadzenie: Paulina Chylewska, Aleksandra Rosiak oraz Robert Janowski.
  • Nagroda główna: Superjedynka w odpowiedniej kategorii.
    • Wykonawcy:

W kategorii Przebój Roku:

  1. Agnieszka Chylińska (zwycięzca) – zaśpiewała „Nie mogę cię zapomnieć”
  2. Kukulska & Dąbrówka – zaśpiewali „To jest komiks”

W kategorii Płyta rock:

  1. Robert Gawliński za album „Kalejdoskop” – zaśpiewał „Grzesznicy”
  2. IRA i Artur Gadowski za albumu „9” (zwycięzca) – zaśpiewali „Dlaczego nic”

W kategorii Wokalistka:

  1. Kasia Kowalska (zwycięzca) – zaśpiewała „Spowiedź”
  2. Ewa Farna – zaśpiewała „La la laj”

W kategorii Wokalista:

  1. Stachursky (zwycięzca) – zaśpiewał „Jedwab” z repertuaru zespołu Róże Europy
  2. Piotr Cugowski z zespołem Bracia – zaśpiewał „Za szkłem”

W kategorii Zespół:

  1. IRA (zwycięzca) zaśpiewali „Nie daj mi odejść”
  2. Audiofeels – zaśpiewali „Kiss from a rose” z repertuaru Seala

W kategorii Płyta pop:

  1. Agnieszka Chylińska zwycięzca za album „Modern rocking” – zaśpiewała „Wybaczam ci”
  2. Czesław Śpiewa za album „Pop” – zaśpiewał „Pożegnanie małego wojownika”

W kategorii Debiut:

  1. Volver zwycięzca – zaśpiewali „Volveramos”
  2. Pjus – wykonał „Zawsze żywy”

W kategorii Płyta hip hop:

  1. Tede zwycięzca za album „Note2” – wykonał „Za-X” i „Pozytywizm”
  2. Eldo za album „Zapiski z 1001 nocy” – wykonał „Pożycz mi płuca”
    • Nagroda dodatkowa: Superjedynka Superjedynek: IRA.

Kabaret „Laskowik i Malicki w Opolu”[edytuj | edytuj kod]

12 września 2010 r. (niedziela)[edytuj | edytuj kod]

Studio Festiwalowe poprowadzili: Katarzyna Burzyńska, Odeta Moro-Figurska oraz Radosław Brzózka. Oglądalność wyniosła 2,0 mln widzów.

Kombii w Opolu[edytuj | edytuj kod]

Recital Zespołu Kombii.

Koncert piosenek kabaretowych „Piosenka jest dobra na wszystko”[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]