Yūsha Ō Gaogaigar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Yūsha Ō Gaogaigar
jap. 勇者王ガオガイガー
(Yūsha Ō Gaogaigar)
Gatunekscience fiction, mecha
Telewizyjny serial anime
ReżyserYoshitomo Yonetani
StudioSunrise
Stacja telewizyjnaJaponia Nagoya TV (1997)
Premierowa emisja1 lutego 199731 stycznia 1998
Liczba odcinków49
OVA
Yūshaō Gaogaigar Final
ReżyserYoshitomo Yonetani
StudioSunrise
Liczba odcinków8
Data wydania21 stycznia 2000 – 21 marca 2003

Yūsha Ō Gaogaigar (jap. 勇者王ガオガイガー Yūsha Ō Gaogaigā, tłum. Król Bohaterów Gaogaigar)japoński serial anime wyprodukowany przez studio Sunrise przy współpracy z firmą Takara jako ósma i ostatnia część Serii Yūsha. Emitowany był na kanale Nagoya TV od 1 lutego 1997 do 31 stycznia 1998, liczył 49 odcinków. W 1999 wyprodukowano OVA o nazwie Yūshaō Gaogaigar Final będące bezpośrednią kontynuacją serialu, które było wydawane w latach 2000-2003.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Akcja kreskówki toczy się w roku 2005, blisko dwa lata po zdarzeniu, w którym na Ziemię przybyła pierwsza kosmiczna inteligentna istota (nazwana EI-01). Byt ten przed całkowitym i bezśladowym zapadnięciem się pod ziemię wchłonął w siebie wiele maszyn. Rząd japoński powołał organizację GGG (Gutsy Geoid Guard), która w przyszłości miałaby walczyć z potencjalnym atakiem kosmitów. Ich głównym orężem jest robot zwany Gaogaigarem. Pasożyty pochodzące z EI-01 łącząc się z maszynami tworzą istoty zwane Zonderianami. Mają one na celu łączenie innych ludzi z maszynami poprzez pasożyta i niszczenie ludzkości.

Fabuła koncentruje się głównie na dwóch osobach - 20-letnim pilocie Gaogaigara Gaiu Shishiō oraz tajemniczym, 8-letnim chłopcu Mamoru Amamim. Dwójka ta miała związek z dwukrotnym pojawieniem się na Ziemi równie tajemniczej maszyny przypominającej lwa zwanej Galeonem, która pierwszy raz przybyła w 1997 z tajemniczym niemowlęciem z kosmosu, oraz w 2003, kiedy to uratowała Gaia z promu kosmicznego zaatakowanego przez EI-01. Śmiertelnie ranny i konający Gai musiał zostać poddany cyborgizacji, zaś Galeon został pojmany przez GGG. Gai by walczyć z Zonder zyskał możliwość połączenia się z Galeonem, a także trzema innymi maszynami, z którymi wspólnie tworzy Gaogaigara. Natomiast Mamoru z niewiadomych powodów posiada specjalną moc pozwalającą na przywrócenie zainfekowanego do postaci ludzkiej. Gai, Mamoru i pozostali członkowie GGG muszą wspólnie walczyć w obronie ludzkości.

GGG[edytuj | edytuj kod]

  • Gai Shishiō (jap. 獅子王 凱 Shishiō Gai)
  • Mamoru Amami (jap. 天海 護 Amami Mamoru)
  • Reo Shishiō (jap. 獅子王 麗雄 Shishiō Reo)
  • Kōtarō Taiga (jap. 大河 幸太郎 Taiga Kōtarō)
  • Mikoto Utsugi (jap. 卯都木 命 Utsugi Mikoto)
  • Geki Hyūma (jap. 火麻 激 Hyūma Geki)

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]