Yang Zhaoxuan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Spacer.gif To jest biografia osoby noszącej chińskie nazwisko Yang.
Yang Zhaoxuan
Ilustracja
Państwo  Chiny
Data urodzenia 11 lutego 1995
Zakończenie kariery aktywna
Gra pojedyncza
Wygrane turnieje 0 WTA, 3 ITF
Najwyżej w rankingu 151 (14 września 2015)
Australian Open 2Q (2016)
Roland Garros 1Q (2016)
Wimbledon 3Q (2015)
US Open 2Q (2015)
Gra podwójna
Wygrane turnieje 4 WTA, 1 WTA 125K, 12 ITF
Najwyżej w rankingu 20 (13 sierpnia 2018)
Australian Open 3R (2017, 2018)
Roland Garros SF (2018)
Wimbledon 2R (2017, 2018)
US Open 3R (2017)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Chiny
Igrzyska azjatyckie
złoto Palembang 2018 gra podwójna

Yang Zhaoxuan (chiń. 杨钊煊; pinyin Yáng Zhāoxuān; ur. 11 lutego 1995) – chińska tenisistka, medalistka igrzysk azjatyckich.

Kariera tenisowa[edytuj | edytuj kod]

W przeciągu kariery wygrała trzy singlowe i jedenaście deblowych turniejów rangi ITF. 14 września 2015 zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 151. pozycję, natomiast 13 sierpnia 2018 osiągnęła najwyższą lokatę w deblu – 20. miejsce.

Finały turniejów WTA[edytuj | edytuj kod]

Legenda
Wielki Szlem
Igrzyska olimpijskie
WTA Tour Championships
WTA Elite Trophy
2009

2020
WTA Premier Mandatory
WTA Premier 5
WTA Premier
WTA International Series
WTA 125K series (2012–2020)
od
2021
WTA 1000 (1000)
WTA 1000 (900)
WTA 500
WTA 250
WTA 125

Gra podwójna 11 (4–7)[edytuj | edytuj kod]

Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Partnerka Przeciwniczki Wynik finału
Zwyciężczyni 1. 6 marca 2016 Kuala Lumpur Twarda Tajlandia Varatchaya Wongteanchai Liang Chen
Wang Yafan
4:6, 6:4, 10-7
Finalistka 1. 12 czerwca 2016 Nottingham Trawiasta Kanada Gabriela Dabrowski Czechy Andrea Hlaváčková
Peng Shuai
5:7, 6:3, 7-10
Finalistka 2. 24 września 2016 Tokio Twarda Liang Chen Indie Sania Mirza
Czechy Barbora Strýcová
1:6, 1:6
Finalistka 3. 6 listopada 2016 Zhuhai Twarda (hala) You Xiaodi Xu Yifan
Turcja İpek Soylu
4:6, 6:3, 7-10
Finalistka 4. 14 stycznia 2017 Hobart Twarda Kanada Gabriela Dabrowski Rumunia Raluca Olaru
Ukraina Olha Sawczuk
6:0, 4:6, 5–10
Zwyciężczyni 2. 16 września 2017 Tokio Twarda Japonia Shūko Aoyama Australia Monique Adamczak
Australia Storm Sanders
6:0, 2:6, 10-5
Finalistka 5. 30 września 2017 Wuhan Twarda Japonia Shūko Aoyama Chan Yung-jan
Szwajcaria Martina Hingis
6:7(5), 6:3, 4-10
Zwyciężczyni 3. 24 lutego 2018 Dubaj Twarda Chan Hao-ching Hsieh Su-wei
Peng Shuai
4:6, 6:2, 10-6
Zwyciężczyni 4. 5 stycznia 2019 Shenzhen Twarda Peng Shuai Duan Yingying
Czechy Renata Voráčová
6:4, 6:3
Finalistka 6. 27 października 2019 Zhuhai Twarda (hala) Duan Yingying Ukraina Ludmyła Kiczenok
Słowenia Andreja Klepač
3:6, 3:6
Finalistka 7. 13 marca 2021 Dubaj Twarda Xu Yifan Chile Alexa Guarachi
Chorwacja Darija Jurak
0:6, 3:6

Finały turniejów WTA 125K series[edytuj | edytuj kod]

Gra podwójna 2 (1–1)[edytuj | edytuj kod]

Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Partnerka Przeciwniczki Wynik finału
Finalistka 1. 15 listopada 2015 Hua Hin Twarda Tajlandia Varatchaya Wongteanchai Liang Chen
Wang Yafan
3:6, 4:6
Zwyciężczyni 1. 28 kwietnia 2019 Anning Ceglana Peng Shuai Duan Yingying
Han Xinyun
7:5, 6:2

Występy w Turnieju WTA Elite Trophy[edytuj | edytuj kod]

W grze podwójnej[edytuj | edytuj kod]

Rok Rezultat Partnerka Przeciwniczki Wynik
2016 Finał You Xiaodi Xu Yifan
Turcja İpek Soylu
4:6, 6:3, 7–10
2017 Faza grupowa Liang Chen Rumunia Raluca Olaru
Ukraina Olha Sawczuk
Duan Yingying
Han Xinyun
3:6, 6:7(3)

6:7(2), 4:6
2018 Faza grupowa Jiang Xinyu Japonia Miyu Katō
Japonia Makoto Ninomiya
Ukraina Ludmyła Kiczenok
Ukraina Nadija Kiczenok
6:3, 6:4

6:7(9), 6:3, 9–11
2019 Finał Duan Yingying Ukraina Ludmyła Kiczenok
Słowenia Andreja Klepač
3:6, 3:6

Wygrane turnieje ITF[edytuj | edytuj kod]

turnieje z pulą nagród 100 000 $
turnieje z pulą nagród 75 000 $
turnieje z pulą nagród 50 000 $
turnieje z pulą nagród 25 000 $
turnieje z pulą nagród 15 000 $
turnieje z pulą nagród 10 000 $

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Przeciwniczka Wynik
1. 13/06/2011 Indie Nowe Delhi Twarda Korea Południowa Kim Hae-sung 6:2, 6:0
2. 11/08/2014 Turcja Stambuł Twarda Turcja İpek Soylu 7:6(4), 6:1
3. 22/12/2014 Hongkong Hongkong Twarda Zhu Lin 6:4, 6:4

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Partnerka Przeciwniczki Wynik
1. 05/04/2010 Ningbo Twarda Wang Yafan Lu Jiaxiang
Yang Zijun
1:6, 6:2, 10-4
2. 01/11/2010 Filipiny Manila Twarda Zhu Lin Korea Południowa Kim Ji-young
Korea Południowa Kim Jin-hee
6:4, 6:7(5), 10-7
3. 13/02/2012 Turcja Antalya Ceglana Zhang Kailin Li Yihong
Tang Haochen
7:6(6), 5:7, 10–8
4. 29/04/2013 Korea Południowa Seul Twarda Liu Wanting Chan Chin-wei
Zhang Nannan
6:2, 6:2
5. 22/12/2014 Hongkong Hongkong Twarda Ye Qiuyu Korea Południowa Hong Seung-yeon
Korea Południowa Kang Seo-kyung
6:4, 6:3
6. 16/02/2015 Indie Nowe Delhi Twarda Tang Haochen Hsu Ching-wen
Lee Pei-chi
7:5, 6:1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]