Youth Cup w kombinacji norweskiej 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Youth Cup w kombinacji norweskiej 2018/2019
2018/2019 2020/2021
Data 30 sierpnia 2019 – 16 lutego 2020
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Oberhof
Miejsce zakończenia Norwegia Knyken
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Generalna Youth I Austria Paul Walcher
Generalna Youth II Norwegia Johan Fredriksen Orset

Sezon 2019/2020 Youth Cup w kombinacji norweskiej. Rywalizacja rozpoczęła się 30 sierpnia 2019 r. w niemieckim Oberhofie, a zakończyła 16 lutego 2020 r. w norweskim Knyken.

W grupie Youth I w sezonie 2019/2020 startowali zawodnicy urodzeni w latach 2005–2007, natomiast w grupie Youth II zawodnicy urodzeni w latach 2002–2004.

Tytułu wywalczonego rok temu w Youth I bronił Norweg Eidar Johan Ström, natomiast wśród Youth II również Norweg Johan Fredriksen Orset. W tym sezonie w grupie Youth I najlepsza okazał się Austriak Paul Walcher, a w grupie Youth II tytuł obronił Norweg Johan Fredriksen Orset

Kalendarz i wyniki Youth I[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 30 sierpnia 2019 Niemcy Oberhof Gundersen HS70/3 km Austria Paul Walcher Niemcy Luis Laukner Norwegia Fabian Østvold
2. 31 sierpnia 2019 Gundersen HS70/5 km Austria Paul Walcher Norwegia Fabian Østvold Czechy Jan John
3. 15 lutego 2020 Norwegia Knyken Gundersen HS75/4,5 km Austria Paul Walcher Niemcy Mika Wunderlich Norwegia Torje Seljeset
4. 16 lutego 2020 Gundersen HS75/4,5 km Austria Paul Walcher Niemcy Mika Wunderlich Norwegia Jørgen Berget Storsveen

Kalendarz i wyniki Youth II[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 30 sierpnia 2019 Niemcy Oberhof Gundersen HS70/5 km Francja Mattéo Baud Czechy Lukas Kohlberger Francja Marco Heinis
2. 31 sierpnia 2019 Gundersen HS70/6 km Finlandia Waltteri Karhumaa Francja Mattéo Baud Francja Marco Heinis
3. 15 lutego 2020 Norwegia Knyken Gundersen HS75/4,5 km Norwegia Johan Fredriksen Orset Norwegia Andreas Ottesen Norwegia Harald Martin Oihaugen
4. 16 lutego 2020 Gundersen HS75/4,5 km Norwegia Johan Fredriksen Orset Norwegia Andreas Ottesen Norwegia Harald Martin Oihaugen

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Generalna Youth Cup I
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Paul Walcher 400
2. Norwegia Fabian Østvold 230
3. Niemcy Mika Wunderlich 228
4. Niemcy Luis Laukner 194
5. Norwegia Jørgen Berget Storsveen 129
6. Norwegia Torje Seljeset 105
7. Czechy Jan John 96
8. Niemcy Lukas Nellenschulte 90
9. Norwegia Iver Leiråmo 86
10. Austria Alexander Leitner 69
Generalna Youth Cup II
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johan Fredriksen Orset 200
2. Francja Mattéo Baud 180
3. Norwegia Andreas Ottesen 160
4. Finlandia Waltteri Karhumaa 150
5. Francja Marco Heinis 120
= Czechy Lukas Kohlberger 120
= Norwegia Harald Martin Oihaugen 120
8. Rosja Egor Gerchu 92
9. Norwegia Eskil Høien 90
= Francja Tom Rochat 90
...
12. Polska Mateusz Jarosz 71
20. Polska Bartłomiej Klimowski 48
21. Polska Adam Skupień 46

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]