Zachary Zoller

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zachary John Zoller (ur. 5 stycznia 1973) – bobsleista reprezentujący Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, urodził się jednak w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Uczestnik trzech Zimowych Igrzysk Olimpijskich (Lillehammer 1994, Nagano 1998, Salt Lake City 2002).

Igrzyska Olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Lillehammer 1994[edytuj | edytuj kod]

Na igrzyskach w Lillehammer Zoller wystartował zarówno w czwórkach jak i dwójkach. W dwójkach występował z Paulem Zarem w drugim zespole Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, zajął wówczas 42 miejsce, ostatnie wśród ekip, które dojechały do mety, wyprzedając jedynie ekipę z Jamajki, która nie ukończyła startu.

W czwórce zjeżdżał wraz z Paulem Zarem, Davidem Entwistlem, Alexanderem Poem. Reprezentacja Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych zdobyła 28 miejsce na 29 drużyn, które dojechały do mety.

Nagano 1998[edytuj | edytuj kod]

Na Igrzyskach w Nagano wystąpił tylko w dwójce wraz z Jeffem Kromenhoekem, zdobył wówczas 33 miejsce na 36 drużyn, słabszymi od reprezentacji Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych byli tylko reprezentanci Chińskie Tajpej, drugiego zespołu Irlandii oraz druga ekipa Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

W Nagano zaprezentowała się również reprezentacja czwórek, ale nie wystąpił w niej Zachary Zoller.

Salt Lake City 2002[edytuj | edytuj kod]

Na igrzyskach w Salt Lake City wystąpił w dwójce wraz z Quinnem Wheelerem. Dojechał do mety na przedostatniej, 36. pozycji, wygrywając jedynie z Trynidadem i Tobago.

W Salt Lake City zaprezentowała się również reprezentacja czwórek, ale nie wystąpił w niej Zachary Zoller.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]