Zachowaj Trzeźwy Umysł

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zachowaj Trzeźwy Umysł
Ilustracja
Państwo  Polska
Siedziba Poznań
Data założenia 23 listopada 2001
Zasięg Rzeczpospolita Polska
Prezes Piotr Adamski
brak współrzędnych
Strona internetowa

Zachowaj Trzeźwy Umysł – realizowana od 2002 roku ogólnopolska kampania podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Projekt organizują: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych i Fundacja „Trzeźwy Umysł”.

Szefem kampanii i prezesem Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych jest Piotr Adamski.

Instytucjami realizującymi program kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł są gminne lub miejskie komisje rozwiązywania problemów alkoholowych.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Celem kampanii jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych, jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” realizuje cele poprzez ścisłą współpracę z samorządami lokalnymi w całym kraju. Każdego roku do zaangażowanych w akcję miast i gmin, trafiają zestawy edukacyjne w postaci różnorodnych wydawnictw profilaktycznych, adresowanych do dzieci, rodziców i nauczycieli.

Znani sportowcy[edytuj | edytuj kod]

Zachowaj Trzeźwy Umysł co roku wspierają znani sportowcy, którzy namawiają młodych ludzi do uprawiania sportu, a także do wysiłku fizycznego i stosowania odpowiedniego – także mentalnego – treningu.

Kapituła Trzeźwego Umysłu[edytuj | edytuj kod]

Ważnym elementem projektu jest Kapituła Trzeźwego Umysłu zrzeszająca pełnomocników i koordynatorów ds. uzależnień. Co roku statuetką Kapituły Trzeźwego Umysłu nagradzanych jest 16 osób, po jednej z każdego województwa, które wyróżniają się działaniami profilaktycznymi i edukacyjnymi na swoim terenie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]