ZamKor

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ZamKor P. Sagnowski i Wspólnicy spółka jawna
Ilustracja
Państwo  Polska
Siedziba Kraków
Adres ul. Tetmajera 19,
31-352 Kraków
Data założenia 1991
Forma prawna spółka jawna
Prezes Katarzyna Łakomiec i Andrzej Grycz
Nr KRS 0000010995
brak współrzędnych
Strona internetowa

ZamKor P. Sagnowski i Wspólnicy spółka jawna - wydawnictwo specjalizujące się w podręcznikach z fizyki i chemii dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, produkcji pomocy dydaktycznych i materiałów multimedialnych z obu tych przedmiotów oraz kursów e-learningowych.

Historia[1][edytuj | edytuj kod]

Wydawnictwo ZamKor zostało założone w Krakowie w 1991 roku przez dr Barbarę Sagnowską i Janusza Kędrynę. Początkowo firma działała pod nazwą Wydawnictwo „Zamiast Korepetycji” s. c. i specjalizowała się w publikacjach z fizyki. W ciągu kolejnych lat dwukrotnie zmieniano jej nazwę: w 2004 roku na Wydawnictwo ZamKor B. Sagnowska i Wspólnicy spółka jawna, a w 2005 roku na obecnie obowiązującą ZamKor P. Sagnowski i Wspólnicy spółka jawna. Wydawnictwo od początku swojego istnienia jest firmą rodzinną.

Pierwsza siedziba ZamKoru mieściła się w mieszkaniu dr Barbary Sagnowskiej przy ulicy Królewskiej w Krakowie. W 1998 roku przeniesiona została na ulicę Asnyka, a od 2002 roku jej budynki znajdują się przy ulicy Tetmajera 19 w Krakowie.

Obecna siedziba wydawnictwa ZamKor.

Pierwszą pozycją wydawniczą ZamKoru były Rozwiązania testów z fizyki z egzaminów wstępnych na akademie medyczne autorstwa dr Barbary Sagnowskiej. Książka ukazała się w 1991 roku w nakładzie ok. 10.000 egzemplarzy.

W 2005 roku ZamKor rozpoczął produkcję zestawów doświadczalnych z fizyki oraz wprowadził do swojej oferty wydawniczej pakiet do kształcenia zintegrowanego Chociaż mało mamy lat..., a w 2009 roku publikacje szkolne z chemii. W tym czasie rozpoczął też sprzedaż sprzętu laboratoryjnego. Od 2010 roku w ofercie wydawnictwa znajduje się Platforma Edukacyjna zawierająca kursy multimedialne. Dydaktyczna wartość kursów jest sprawdzana przez uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie Wybieram eFizykę.

W 2011 roku wydawnictwo ZamKor obchodziło 20-lecie swojego istnienia. Jubileusz uświetnił koncert Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego.

Projekty[edytuj | edytuj kod]

Od roku szkolnego 2010/2011 wydawnictwo ZamKor organizuje Próbę Generalną z fizyki i chemii, w skład której wchodzą:

Natomiast od roku szkolnego 2011/2012 realizuje projekty:

Nagrody i wyróżnienia[2][edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]