Zapasy na Akademickich Mistrzostwach Świata 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zapasy na Akademickich Mistrzostwach Świata w 2016
Ilustracja
Akademickie Mistrzostwa Świata
Çorum
Miejsce Atatürk Sports Hall
Data 25 – 30 października 2016
Liczba konkurencji 24
Liczba zawodników 248

Dwunaste Akademickie Mistrzostwa Świata w zapasach w 2016 rozgrywane były między 25 a 30 października. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na terenie Uniwersytetu Hitit w Çorum w Atatürk Sports Hall[1].

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

     Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.

Wrestling pictogram.svg
Poz. Państwo Gold medal world.svg Silver medal world.svg Bronze medal world.svg Łącznie
1  Rosja 5 3 7 15
2  Iran 5 1 7 13
3  Turcja 4 3 9 16
4  Węgry 3 2 1 6
5  Kanada 3 1 2 6
6  Kirgistan 2 0 3 5
7  Białoruś 1 3 4 8
8  Kazachstan 1 2 2 5
9  Polska 0 4 1 5
10  Mołdawia 0 1 3 4
11  Ukraina 0 1 2 3
12  Francja 0 1 0 1
 Austria 0 1 0 1
 Rumunia 0 1 0 1
15  Mongolia 0 0 3 3
16  Gruzja 0 0 1 1
Łącznie 24 24 45 93

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 59 kg Kirgistan Kanybek Dżołczubekow Farshad Isvandmahmoudi Mołdawia Victor Ciobanu
Turcja Ayhan Karakuş
Kategoria do 66 kg Turcja Enes Başar Białoruś Sosłan Daurow Mohammadreza Garaji
Gruzja Archil Turmanidze
Kategoria do 71 kg Białoruś Pawieł Lach Kazachstan Demeu Żadyrajew Turcja Cengiz Arslan
Boroomand Aslangharedaghi
Kategoria do 75 kg Kirgistan Esen Asanov Polska Iwan Nylypiuk Turcja Furkan Bayrak
Rasul Garmsiri
Kategoria do 80 kg Węgry Peter Nagy Turcja Aslan Atem Białoruś Wiktar Sasunouski
Rosja Adłan Akijew
Kategoria do 85 kg Węgry Erik Szilvássy Białoruś Mikałaj Stadub Rosja Roman Jusipow
----
Kategoria do 98 kg Turcja Fatih Başköy Austria Daniel Gastl Rosja Ilja Borisow
Białoruś Siarhiej Staradub
Kategoria do 130 kg Węgry Bálint Lám Białoruś Kirył Hryszczanka Rosja Aleksiej Griszyn
Amir Ghasemi Mondżazi

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 57 kg Junes Sarmasti Turcja Ahmet Peker Kirgistan Ułukbek Dżołdoszbekow
Kanada Steven Takahashi
Kategoria do 61 kg Rosja Wiktor Rassadin Kazachstan Timur Ajtkułow Mehran Nasiri
Mongolia Dajmin Baljinyam
Kategoria do 65 kg Kazachstan Mieirżan Aszyrow Mołdawia Mihail Sava Rosja Wiktor Stiepanow
Mejsam Hejdari
Kategoria do 70 kg Rosja Nadirbek Chizrijew Ukraina Wasyl Mychajłow Hamed Raszidi
Kirgistan Ełaman Dogdurbek uułu
Kategoria do 74 kg Reza Afzali Polska Emil Bednarczyk Turcja Nuri Temur
Kazachstan Bołat Sakajew
Kategoria do 86 kg Mohammaddżawad Ebrahimi Węgry Mihály Nagy Kazachstan Ädylet Daułynbajew
Ukraina Bohdan Hrycaj
Kategoria do 97 kg Amir Mohammadi Rosja Guram Czertkojew Białoruś Alaksandr Husztyn
Turcja Fatih Yaşarlı
Kategoria do 125 kg Sayedreza Musavikani Turcja Yunus Emre Dede Mołdawia Alexandr Romanov
Ukraina Danyło Kartawy

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Kategoria do 48 kg Kanada Allyssa Cleaves Polska Anna Łukasik Turcja Evin Demirhan
Kirgistan Madina Nadirova
Kategoria do 53 kg Rosja Miłana Dadaszewa Kanada Samantha Stewart Mołdawia Iulia Leorda
Turcja Aysun Erge
Kategoria do 55 kg Turcja Bediha Gün Rosja Nina Mienkienowa Węgry Ramóna Galambos
Polska Katarzyna Michalak
Kategoria do 58 kg Rosja Weronika Czumikowa Polska Jowita Wrzesień Turcja Elif Yanık
---
Kategoria do 60 kg Kanada Linda Morais Węgry Gabriella Sleisz Turcja Derya Bayhan
Rosja Swietłana Lipatowa
Kategoria do 63 kg Rosja Anżeła Fomienko Rumunia Kriszta Incze Białoruś Wieranika Iwanowa
Kanada Jessica Brouillette
Kategoria do 69 kg Turcja Buse Tosun Rosja Ksienija Burakowa Mongolia Dzorigtyn Bolortungalag
----
Kategoria do 75 kg Kanada Justina Di Stasio Francja Cynthia Vescan Mongolia Davaatseren Buyanjargal
Rosja Kristina Dudajewa

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 12th WUC Wrestling: Opening Ceremony & Day 1 of Competitions (ang.). fisu.net. [dostęp 22 grudnia 2016].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]