Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – waga ciężka mężczyzn w stylu klasycznym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920

Zapasy
Waga ciężka mężczyzn w stylu klasycznym
Złoty medal Finlandia Adolf Lindfors
Srebrny medal Dania Poul Hansen
Brązowy medal Finlandia Martti Nieminen
Zapasy na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Wrestling pictogram.svg
Styl klasyczny
Waga piórkowa mężczyźni
Waga lekka mężczyźni
Waga średnia mężczyźni
Waga półciężka mężczyźni
Waga ciężka mężczyźni
Styl wolny
Waga piórkowa mężczyźni
Waga lekka mężczyźni
Waga średnia mężczyźni
Waga półciężka mężczyźni
Waga ciężka mężczyźni

Turniej mężczyzn w wadze ciężkiej w stylu klasycznym był jedną z konkurencji zapaśniczych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 17-20 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 19 zawodników z 12 państw.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Turniej o złoty medal[edytuj | edytuj kod]

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                     
 Finlandia Adolf Lindfors W  
 Francja Armand Gasiglia L  
   Finlandia Adolf Lindfors W  
     Stany Zjednoczone Edward Willkie L  
 Stany Zjednoczone Edward Willkie W
 Czechosłowacja Josef Struna L  
   Finlandia Adolf Lindfors W  
   Francja Edmond Dame L  
   
   
   Francja Edmond Dame W
     Estonia Artur Kukk L  
 
   
   Finlandia Adolf Lindfors W  
   Dania Poul Hansen L  
   
   
   Dania Poul Hansen W
     Stany Zjednoczone Alexander Weyand L  
 
   
   Dania Poul Hansen W
   Finlandia Martin Nieminen L  
   
   
   Finlandia Martin Nieminen W
     Dania Emil Larsen L  
 
   
 Finlandia Adolf Lindfors W
 Szwecja Anders Ahlgren L
   
   
   Szwecja Anders Ahlgren W  
     Holandia Barend Bonneveld L  
 
   
   Szwecja Anders Ahlgren W  
   Norwegia Harald Vassboten L  
   
   
   Norwegia Harald Vassboten W
     Królestwo Włoch (1861–1946) Giorgio Calza L  
 Królestwo Włoch (1861–1946) Giorgio Calza W
 Czechosłowacja Jan Kraus L  
   Szwecja Anders Ahlgren W
   Holandia Jaap Sjouwerman L  
   
   
   Holandia Jaap Sjouwerman W
     Grecja Dimitrios Vergos L  
 
   
   Holandia Jaap Sjouwerman W     
   Szwecja Ernst Nilsson L       
   
   
   Szwecja Ernst Nilsson W
     Belgia Eduard van den Bril L  
 
   

Turniej o srebrny medal[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
 Dania Poul Hansen W  
 Francja Edmond Dame L      Dania Poul Hansen W  
       Francja Armand Gasiglia L  
         Dania Poul Hansen W
         Stany Zjednoczone Edward Willkie L
       Stany Zjednoczone Edward Willkie W
       Szwecja Anders Ahlgren L    
   

Turniej o brązowy medal[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
 Stany Zjednoczone Edward Willkie W  
 Francja Armand Gasiglia L      Stany Zjednoczone Edward Willkie L  
       Finlandia Martin Nieminen W  
         Finlandia Martin Nieminen W
         Stany Zjednoczone Alexander Weyand L
       Stany Zjednoczone Alexander Weyand W
       Francja Edmond Dame L    
   

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]