Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – waga lekka mężczyzn w stylu klasycznym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920

Zapasy
Waga lekka mężczyzn w stylu klasycznym
Złoty medal Finlandia Emil Väre
Srebrny medal Finlandia Taavi Tamminen
Brązowy medal Norwegia Frithjof Andersen
Zapasy na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Wrestling pictogram.svg
Styl klasyczny
Waga piórkowa mężczyźni
Waga lekka mężczyźni
Waga średnia mężczyźni
Waga półciężka mężczyźni
Waga ciężka mężczyźni
Styl wolny
Waga piórkowa mężczyźni
Waga lekka mężczyźni
Waga średnia mężczyźni
Waga półciężka mężczyźni
Waga ciężka mężczyźni

Turniej mężczyzn w wadze lekkiej w stylu klasycznym był jedną z konkurencji zapaśniczych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 16-20 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 22 zawodników z 12 państw.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Turniej o złoty medal[edytuj | edytuj kod]

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                     
 Finlandia Emil Väre W  
 Dania Fritz Christiansen L  
   Finlandia Emil Väre W  
     Francja Maurice Rohon L  
 Francja Maurice Rohon W
 Egipt Ahmed Rahmy L  
   Finlandia Emil Väre W  
   Belgia Frits Janssens L  
   
   
   Belgia Frits Janssens W
     Stany Zjednoczone Oral Swigart L  
 Stany Zjednoczone Oral Swigart W
 Królestwo Włoch (1861–1946) Walter Ranghieri L  
   Finlandia Emil Väre W  
   Dania Frants Frisenfeldt L  
 Dania Frants Frisenfeldt W  
 Grecja Vasilios Pavlidis L  
   Dania Frants Frisenfeldt W
     Belgia Auguste Savonnet L  
 
   
   Dania Frants Frisenfeldt W
   Stany Zjednoczone George Metropoulos L  
   
   
   Stany Zjednoczone George Metropoulos W
     Grecja Vasilios Vouyoukos L  
 
   
 Finlandia Emil Väre W
 Finlandia Taavi Tamminen L
   
   
   Finlandia Taavi Tamminen W  
     Czechosłowacja František Kopřiva L  
 
   
   Finlandia Taavi Tamminen W  
   Norwegia Richard Frydenlund L  
   
   
   Norwegia Richard Frydenlund W
     Szwecja Gustaf Nilsson L  
 
   
   Finlandia Taavi Tamminen W
   Norwegia Frithjof Andersen L  
   
   
   Norwegia Frithjof Andersen W
     Szwecja Holger Lindberg L  
 Szwecja Holger Lindberg W
 Holandia Johannes Nolton L  
   Norwegia Frithjof Andersen W     
   Holandia Carl Coerse L       
 Holandia Carl Coerse W  
 Francja Théodore Bainconneau L  
   Holandia Carl Coerse W
     Czechosłowacja Karel Halík L  
 
   

Turniej o srebrny medal[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
 Belgia Frits Janssens W  
 Dania Fritz Christiansen L      Belgia Frits Janssens L  
       Finlandia Taavi Tamminen W  
         Finlandia Taavi Tamminen W
         Dania Frants Frisenfeldt L
       Dania Frants Frisenfeldt W
       Francja Maurice Rohon L    
   

Turniej o brązowy medal[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
 Norwegia Frithjof Andersen W  
 Dania Frants Frisenfeldt L      Norwegia Frithjof Andersen W  
       Czechosłowacja František Kopřiva L  
         Norwegia Frithjof Andersen W
         Belgia Frits Janssens L
       Belgia Frits Janssens W
       Norwegia Richard Frydenlund L    
   

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]