Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – kategoria do 130 kg mężczyzn w stylu klasycznym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Zapasy
Waga do 130 kg mężczyzn w stylu klasycznym
Złoty medal Kuba Mijaín López
Srebrny medal Turcja Rıza Kayaalp
Brązowy medal Azerbejdżan Sabah Szari’ati
Rosja Siergiej Siemionow

Rywalizacja w wadze do 130 kg mężczyzn w stylu klasycznym w zapasach na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 została rozegrana 15 sierpnia w Olimpijskim Centrum Treningowym.

W zawodach wzięło udział 19 zapaśników z 19 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji na trzecich kolejnych igrzyskach został Kubańczyk Mijaín López, srebro zdobył Rıza Kayaalp z Turcji, a brązowy medal - reprezentant Azerbejdżanu Sabah Szari’ati oraz Rosji Siergiej Siemionow.

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja
Gold medal olympic.svg Mijaín López  Kuba
Silver medal olympic.svg Rıza Kayaalp  Turcja
Bronze medal olympic.svg Sabah Szari’ati  Azerbejdżan
Bronze medal olympic.svg Siergiej Siemionow  Rosja
5 Eduard Popp  Niemcy
5 Heiki Nabi  Estonia
7 Iakobi Kadżaia  Gruzja
8 Johan Eurén  Szwecja
9 Ołeksandr Czernecki  Ukraina
10 Baszir Babadżanzade  Iran
11 Murat Ramonow  Kirgistan
12 Robert Smith  Stany Zjednoczone
13 Meng Qiang  Chiny
14 Nurmachan Tinalijew  Kazachstan
15 Moʻminjon Abdullayev  Uzbekistan
16 Eduard Soghomonyan  Brazylia
17 Abd al-Latif Muhammad Ahmad  Egipt
17 Iwan Popow  Australia
19 Erwin Caraballo  Wenezuela




Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
      
      
   Turcja Rıza Kayaalp 4  
     Wenezuela Erwin Caraballo 0  
    
      
   Azerbejdżan Sabah Szari’ati 0  
   Turcja Rıza Kayaalp 5  
      
      
   Stany Zjednoczone Robert Smith 1
     Azerbejdżan Sabah Szari’ati 3  
    
      
   Turcja Rıza Kayaalp 4  
   Niemcy Eduard Popp 0  
      
      
   Chińska Republika Ludowa Meng Qiang 0
     Iran Baszir Babadżanzade 3  
    
      
   Niemcy Eduard Popp 3
   Iran Baszir Babadżanzade 1  
      
      
   Niemcy Eduard Popp 3
     Kazachstan Nurmachan Tynälijew 1  
    
      
 Kuba Mijaín López 3
 Turcja Rıza Kayaalp 0
      
      
   Kuba Mijaín López 3  
     Estonia Heiki Nabi 0  
    
      
   Szwecja Johan Eurén 0  
   Kuba Mijaín López 3  
      
      
   Szwecja Johan Eurén 5
     Australia Ivan Popov 0  
    
      
   Kuba Mijaín López 3
   Rosja Siergiej Siemionow 0  
      
      
   Uzbekistan Moʻminjon Abdullayev 0
     Rosja Siergiej Siemionow 3  
 Kirgistan Murat Ramonow 1
 Rosja Siergiej Siemionow 3  
   Gruzja Iakobi Kadżaia 0     
   Rosja Siergiej Siemionow 3       
 Ukraina Ołeksandr Czernecki 4  
 Egipt Abd al-Latif Muhammad Ahmad 0  
   Ukraina Ołeksandr Czernecki 0
     Gruzja Iakobi Kadżaia 5  
 Brazylia Eduard Soghomonyan 0
 Gruzja Iakobi Kadżaia 4  
Repasaże
  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Niemcy Eduard Popp 0
   Azerbejdżan Sabah Szari’ati 4      Azerbejdżan Sabah Szari’ati 5
   Wenezuela Erwin Caraballo 0  
  Runda 1     Pojedynek o brązowy medal
                 
     Estonia Heiki Nabi 0
   Szwecja Johan Eurén 0      Rosja Siergiej Siemionow 3
   Estonia Heiki Nabi 3  

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]