Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gdańsku

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gdańsku
Ilustracja
Państwo  Polska
Siedziba POL Gdańsk COA.svg Gdańsk
Adres ul. Jaśkowa Dolina 21
Wyznanie protestanckie
Kościół Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Diecezja zachodnia
Okręg pomorski
Pastor kazn. Jarosław Jarosz
brak współrzędnych
Strona internetowa

Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gdańskuzbór adwentystyczny w Gdańsku, należący do okręgu pomorskiego diecezji zachodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.

Pastorem zboru jest kazn. Jarosław Jarosz, natomiast kierownikiem zboru – Szymon Wygnański. Nabożeństwa odbywają się w nowym kościele przy ul. Jaśkowa Dolina 21 każdej soboty o godz. 10.00.

Dom modlitwy[edytuj | edytuj kod]

Nowo oddany do użytku kościół adwentystyczny w Gdańsku, połączony z centrum ewangelizacyjnym i ośrodkiem socjalnym, znajduje się w zabytkowej części gdańskiego Wrzeszcza. Uroczystość poświęcenia nowego kościoła odbyła się podczas nabożeństwa głównego w sobotę dn. 6 listopada 2010 r. W akcie poświęcenia uczestniczyli: pastor Bertil Wilklander – przewodniczący adwentystycznego wydziału transeuropejskiego do którego należy polski kościół, pastor Paweł Lazar – zwierzchnik Kościoła w Polsce, władze lokalnej diecezji oraz przedstawiciele duchowieństwa adwentystycznego. Podczas uroczystości słowo pozdrowienia przekazali także zaproszeni goście z innych gdańskich wspólnot chrześcijańskich, m.in. pastor ze zboru metodystycznego w Gdańsku i przedstawiciel Kościoła rzymskokatolickiego, a także niechrześcijańskich, m.in. przedstawiciel gminy muzułmańskiej[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Marek Rakowski: Nowy obiekt kościelny w Gdańsku (pol.). Adwentystyczna Agencja Informacyjna. [dostęp 2011-05-25].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]