Zenon Mariak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zenon Mariak
Kraj działania  Polska
profesor nauk medycznych
Specjalność: fizjologia, neurochirurgia[1]
Habilitacja 18 grudnia 1995[1]
Profesura 31 października 2000[1]

Zenon Dionizy Mariakpolski neurochirurg, dr hab. nauk medycznych, profesor zwyczajny, oraz kierownik Kliniki Neurochirurgii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Obronił pracę doktorską, 18 grudnia 1995 habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej Neurofizjologiczne i kliniczne aspekty regulacji temperatury mózgu[1]. 31 października 2000 nadano mu tytuł profesora w zakresie nauk medycznych[1]. Pracował w Klinice Neurochirurgii na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii Akademii Medycznej w Białymstoku[1].

Objął funkcję profesora zwyczajnego i kierownika w Klinice Neurochirurgii na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku[1].

Piastuje stanowisko członka Komitetu Nauk Neurologicznych na V Wydziale Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk, oraz był prorektorem na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i Prof. dr hab. Zenon Dionizy Mariak, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-02-12].