Zhuhai Championships 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zhuhai Championships 2019
Miejsce  Chiny
Zhuhai
Obiekt Hengqin International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 23–29.09.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 1 000 000 $
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Zhang Junhui
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Australia Alex de Minaur
Gra podwójna
Belgia Sander Gillé
Belgia Joran Vliegen
2020
Strona internetowa

Zhuhai Championships 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Zhuhai Championships rozgrywany w dniach 23–29 września 2019 roku w Zhuhai na kortach twardych o puli nagród wynoszącej 1 000 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Grecja Stefanos Tsitsipas 7 2. runda
02Hiszpania Roberto Bautista-Agut 10 półfinał
03Francja Gaël Monfils 12 ćwierćfinał
04Chorwacja Borna Ćorić 15 ćwierćfinał
05Francja Lucas Pouille 26 1. runda
06Australia Nick Kyrgios 27 1. runda
07Australia Alex de Minaur 31 zwycięstwo
08Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 46 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Francja Adrian Mannarino 6 6  
Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 1 4  
   Francja Adrian Mannarino 6 4 6  
  8  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 0 6 1  
3  Francja Gaël Monfils 5 4
  8  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 6  
     Francja Adrian Mannarino 64 4
  7  Australia Alex de Minaur 7 6
  7  Australia Alex de Minaur 6 4 6  
4  Chorwacja Borna Ćorić 2 6 4  
7  Australia Alex de Minaur 6 6
  2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 2 2  
 Włochy Andreas Seppi 2 2
  2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 5 k  
 Francja Adrian Mannarino 7 7      Francja Adrian Mannarino 3 7  
WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Ze 66 5        Francja Adrian Mannarino 6 6
Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 5 6 6       Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 1 4
 Włochy Marco Cecchinato 7 4 2     Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 7 6
Q  Korea Południowa Kwon Soon-woo 7 6     Q  Korea Południowa Kwon Soon-woo 63 2  
5  Francja Lucas Pouille 64 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Francja Gaël Monfils 5 6 6  
 Niemcy Peter Gojowczyk 1 4      Wielka Brytania Cameron Norrie 7 3 4  
 Wielka Brytania Cameron Norrie 6 6       3  Francja Gaël Monfils 5 4
 Norwegia Casper Ruud 2 k       8  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 6
 Serbia Miomir Kecmanović 6      Serbia Miomir Kecmanović 62 3
 Japonia Yoshihito Nishioka 2 1     8  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 6  
8  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Australia Alex de Minaur 6 6  
 Australia John Millman 1 3     7  Australia Alex de Minaur 4 6 6  
 Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 3 7 1     PR  Wielka Brytania Andy Murray 6 2 4  
PR  Wielka Brytania Andy Murray 6 66 6       7  Australia Alex de Minaur 6 4 6
Q  Japonia Tatsuma Itō 6 3 5       4  Chorwacja Borna Ćorić 2 6 4
WC  Chińska Republika Ludowa Wu Di 3 6 7     WC  Chińska Republika Ludowa Wu Di 3 3
    4  Chorwacja Borna Ćorić 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Australia Nick Kyrgios 65 1  
 Włochy Andreas Seppi 7 6      Włochy Andreas Seppi 7 4 7  
Q  Niemcy Dominik Köpfer 5 2     WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen 64 6 68  
WC  Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen 7 6        Włochy Andreas Seppi 2 2
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 6 2 1       2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6
 Hiszpania Pablo Andújar 2 6 6      Hiszpania Pablo Andújar 5 5
    2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 160 550 250
Finalista 86 810 150
Półfinalista 47 940 90
Ćwierćfinalista 27 235 45
2. runda 15 665 20
1. runda 9 385 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
40 ćwierćfinał
02Wielka Brytania Luke Bambridge
Japonia Ben McLachlan
85 ćwierćfinał
03Nowa Zelandia Marcus Daniell
Austria Philipp Oswald
90 ćwierćfinał
04Belgia Sander Gillé
Belgia Joran Vliegen
94 zwycięstwo

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 3 10  
 Australia Nick Kyrgios
 Australia Matt Reid
3 6 7     1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
4 6 5  
 Ukraina Denys Mołczanow
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
5 4      Niemcy Dominik Köpfer
 Korea Południowa Kwon Soon-woo
6 1 10  
 Niemcy Dominik Köpfer
 Korea Południowa Kwon Soon-woo
7 6        Niemcy Dominik Köpfer
 Korea Południowa Kwon Soon-woo
4 3  
4  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
4 6 10       4  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
6 6  
 Serbia Miomir Kecmanović
 Indie Jeevan Nedunchezhiyan
6 3 6     4  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
6 6
WC  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ze
5 7 11     WC  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ze
3 4  
 Włochy Thomas Fabbiano
 Włochy Andreas Seppi
7 5 9       4  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
7 7
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
6 7        Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
62 64
 Wielka Brytania Cameron Norrie
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
3 5      Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
62 7 10  
WC  Chińska Republika Ludowa Wu Di
 Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen
2 1     3  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
7 5 7  
3  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 6        Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
7 6
 Włochy Marco Cecchinato
 Norwegia Casper Ruud
63 64        Portugalia Gonçalo Oliveira
 Białoruś Andrej Wasileuski
64 3  
 Portugalia Gonçalo Oliveira
 Białoruś Andrej Wasileuski
7 7      Portugalia Gonçalo Oliveira
 Białoruś Andrej Wasileuski
67 6 10
 Indie Divij Sharan
 Nowa Zelandia Artem Sitak
62 4     2  Wielka Brytania Luke Bambridge
 Japonia Ben McLachlan
7 3 8  
2  Wielka Brytania Luke Bambridge
 Japonia Ben McLachlan
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 52 670 250
Finaliści 27 000 150
Półfinaliści 14 630 90
Ćwierćfinaliści 8 370 45
1. runda 4 900 0
  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]