Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 1951

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 1951
1950 1954
Data 17–18 lutego 1951
Gospodarz Polska Poznań
Hala Hala Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego

13. Zimowe mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozegrano 17 i 18 lutego 1951 w hali Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Sportowego w Poznaniu. Były to ostatnie oficjalne halowe mistrzostwa Polski seniorów do 1973. W latach 1954–1956 rozgrywano zawody halowe, którym wówczas nie nadawano rangi mistrzostw Polski, chociaż obecnie niekiedy są za takie uznawane.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 80 m Emil Kiszka
Unia Krywałd
8,9 Henryk Mach
Budowlani Gdańsk
9,0 Gerard Mach
Budowlani Gdańsk
9,0
Bieg na 800 m Wiesław Werbliński
Kolejarz Warszawa
2:05,7 Andrzej Jackiewicz
Gwardia Lublin
2:08,6 Tadeusz Bartecki
Stal Poznań
2:10,2
Bieg na 3000 m Mieczysław Lewicki
Kolejarz Toruń
9:05,9 Edmund Potrzebowski
AZS Szczecin
9:07,6 Władysław Płonka
Włókniarz Częstochowa
9:16,2
Bieg na 80 m przez płotki Tadeusz Krzyżanowski
Spójnia Gdańsk
11,4 Wilhelm Wilczek
Unia Krywałd
11,5 Jan Skałbania
AZS Poznań
11,6
Sztafeta 4 × 100 m Budowlani Gdańsk
Zygmunt Tomaszewski
Henryk Mach
Jerzy Rabenda
Gerard Mach
50,1 Włókniarz Łódź
Tadeusz Antonowicz
Aleksander Puchowski
Zbigniew Tułowski
Tadeusz Pawłowski
50,6 Gwardia Warszawa
Lech Silski
Tadeusz Starybrat
Konstanty Korzeniecki
Adolf Dęcikowski
50,8
Sztafeta 3 × 800 m Spójnia Wrocław
Małaszkiewicz
Mieczysław Długoborski
Czesław Kuśmierek
6:29,1 Kolejarz Warszawa
Jerzy Witulski
Jana
Wiesław Werbliński
6:35,8 Spójnia Gdańsk
Stanisław Kozakiewicz
Jerzy Witkowski
Andrzej Kasprzycki
6:36,8
Skok wzwyż Józef Cecuła
Budowlani Gdańsk
1,80 Zbigniew Lewandowski
Budowlani Wrocław
1,80 Jan Skałbania
AZS Poznań
1,80
Skok o tyczce Andrzej Krzesiński
Spójnia Gdańsk
3,60 Marian Małecki
Sparta Wrocław
3,60 Ryszard Groman
Ogniwo Białystok
3,50
Skok w dal Emil Kiszka
Unia Krywałd
6,89 Rajmund Gawkowski
Kolejarz Warszawa
6,59 Jerzy Gizelewski
Budowlani Wrocław
6,51
Trójskok Zygfryd Weinberg
Gwardia Bydgoszcz
13,37 Stanisław Kowal
Ogniwo Warszawa
13,09 Ludwik Dziewolski
Gwardia Warszawa
13,06
Trójskok z miejsca Bohdan Kozerski
Budowlani Gdańsk
8,94 Wacław Kuźmicki
Budowlani Chorzów
8,92 Tadeusz Krzyżanowski
Spójnia Gdańsk
8,77
Pchnięcie kulą Mieczysław Łomowski
Budowlani Gdańsk
14,55 Tadeusz Krzyżanowski
Spójnia Gdańsk
14,49 Sławomir Zieleniewski
Budowlani Gdańsk
13,51

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 80 m Irena Kuźmicka
Budowlani Chorzów
10,6 Genowefa Minicka
Budowlani Szczecin
10,7 Elżbieta Bocian
Budowlani Gdańsk
10,8
Bieg na 500 m Elżbieta Bocian
Budowlani Gdańsk
1:33,9 Czesława Gryczka
Stal Stalowa Wola
1:34,7 Zofia Walkiewicz
Stal Poznań
1:35,0
Bieg na 80 m przez płotki Aniela Mitan
Włókniarz Kraków
13,5 Janina Peska
Włókniarz Łódź
13,8 Barbara Maciejak
AZS Poznań
13,9
Sztafeta 4 × 100 m Budowlani Chorzów
Ryszarda Dąbek
Halina Pielesz
Urszula Burzyk
Irena Kuźmicka
59,2 Budowlani Gdańsk
Honorata Gutkowska
Gabriela Hećko
Helena Czerska
Mieczysława Moder
1:00,5 Kolejarz Toruń
Felicja Orsztynowicz
Aleksandra Bartkowiak
Staniszewska
Nogajska
1:00,8
Skok wzwyż Jadwiga Białkowska
AZS Poznań
1,44 Danuta Ronczewska
Gwardia Wrocław
1,44 Róża Toman
Budowlani Chorzów
1,39
Skok w dal Helena Gburek
Spójnia Grudziądz
5,19 Teresa Wasserab
Spójnia Warszawa
4,87 Felicja Orsztynowicz
Kolejarz Toruń
4,67
Trójskok z miejsca Janina Janiszewska
Kolejarz Kraków
6,80 Genowefa Minicka
Budowlani Szczecin
6,79 Gabriela Hećko
Budowlani Gdańsk
6,77
Pchnięcie kulą Magdalena Breguła
Stal Katowice
12,59 Wanda Flakowicz
Stal Gliwice
11,24 Elżbieta Krysińska
Spójnia Warszawa
10,85

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Daniel Grinberg, Zbigniew Jonik, Henryk Kurzyński, Leszek Luftman, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Maciej Rychwalski, Andrzej Socha, Włodzimierz Szymański: Historia polskiej lekkoatletyki halowej 1924-2014. Warszawa, Sopot: Komisja Statystyczna PZLA, 2014. ISBN 978-83-64544-00-2.
  • Zbigniew Dobrowolny, Andrzej Gowarzewski: „Królowa” w hali. Warszawa: Sport i Turystyka, 1975.