Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 1997

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 1997
1995 1999
Data 7 – 13 lutego 1997
Gospodarz Szwecja Sundsvall
Liczba konkurencji 7

III Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 1997 – czwarta zimowa edycja olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, odbywająca się w dniach 612 marca 1997 r. w szwedzkim miejscowości Sundsvall[1]. W zawodach wzięło udział 991 uczestników z 41 państw[2].

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
sprint (6 km)
dziewcząt
Rosja Irina Fomina Szwecja Nina Wilhelmsson Słowenia Aleksandra Lanišek
sprint (7,5 km)
chłopców
Norwegia Hans Gjedrem Czechy Jaroslav Vávra Rosja Timur Nurmijew
sztafeta
mieszana
 Rosja
Aleksiej Sokołow
Jekatierina Utoczkina
Siergiej Wotinow
Ludmiła Skorochodowa
 Włochy
Stefan Kasslatter
Romina Demetz
Klaus Höllrigl
Yvonne Ponza
 Słowacja
Roman Reguly
Z. Jasová
Marcel Timko
K. Valencinová

Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
7,5 km stylem
klasycznym dziewcząt
Szwecja Lina Andersson Rosja Irina Iwanowa Norwegia Marit Bjørgen
7,5 stylem
dowolnym dziewcząt
Szwecja Lina Andersson Czechy Jana Svobodová Rosja Natalja Moriłowa
10 km stylem
klasycznym chłopców
Rosja Siergiej Nowikow Finlandia Reijo Nykänen Rosja Władimir Tokarew
10 km stylem
dowolnym chłopców
Rosja Maksim Odnodworcew Rosja Siergiej Nowikow Szwecja Johan Olsson
sztafeta
mieszana
 Szwecja
S. Enkvist
Lina Andersson
Mathias Almgren
Johan Olsson
 Rosja
Irina Iwanowa
Natalja Moriłowa
Siergiej Nowikow
Maksim Odnodworcew
 Czechy
Tereza Tichotová
Jana Svobodová
Michal Ondráček
Oldřich Hakl

Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
 Rosja  Szwecja  Finlandia

Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
soliści Rosja Jewgienij Pluszczenko Gruzja Wachtang Murwanidze Ukraina Ołeksandr Smokwin
solistki Węgry Julija Sołdatowa Austria Julia Lautowa Francja Gwenaëlle Jullien
tańce na lodzie Włochy Federica Faiella i Luciano Milo Francja Melanie Espejo i Michael Zenezini Szwajcaria Eliane Hugentobler i Daniel Hugentobler

Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
500 m
dziewcząt
Holandia Wieteke Cramer Holandia Helen van Goozen Włochy Daniela Niederstatter
1000 m
dziewcząt
Holandia Helen van Goozen Holandia Wieteke Cramer Rumunia Andrea Jakab
500 m
chłopców
Szwecja Eric Zachrisson Rosja Siergiej Batiatin Polska Marcin Gralla
1000 m
chłopców
Szwecja Eric Zachrisson Polska Marcin Gralla Holandia Auke Kranenborg

Narciarstwo alpejskie[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
slalom
dziewcząt
Szwajcaria Sandra Lochmatter Szwecja Anja Pärson Włochy Sara Fill
slalom równoległy
dziewcząt
Włochy Denise Karbon Austria Ingrid Rumpfhuber Polska Dagmara Krzyżyńska
gigant
dziewcząt
Szwecja Anja Pärson Austria Katja Wirth Austria Sabrina Schernthaner
slalom
chłopców
Szwecja Björn Selander Francja Alexandre Anselment Austria Christoph Alster
slalom równoległy
chłopców
Austria Manfred Gruber Włochy Christian Hainz Francja Freddy Rech
gigant
chłopców
Włochy Christian Hainz Szwecja Anders Nilsson Hiszpania Daniel Rienda

Short track[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
500 m
dziewcząt
Włochy Marta Capurso Włochy Katia Zini Wielka Brytania Joanna Williams
1000 m
dziewcząt
Włochy Marta Capurso Włochy Katia Zini Holandia Daniëlle Molendijk
500 m
chłopców
Włochy Simone Rodigari Włochy Nicola Rodigari Niemcy Marek Hauptmann
1000 m
chłopców
Niemcy Sebastian Praus Niemcy Marek Hauptmann Holandia Cees Juffermans
sztafeta mieszana  Francja
Sylvain Thomas
Luc Brigatti
Stéphanie Bouvier
Theodora Olivi
 Rosja
Jewgienij Krasnocwietow
Iłdous Kiłdiarow
E. Morozowa
Natalja Reimer
 Ukraina
Serhij Momsik
Wołodymyr Hryhorjew
Julija Sołdatenkowa
I. Kałynyczenko

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

L.p. Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Rosja 7 5 3 15
2.  Szwecja 7 4 1 12
3.  Włochy 6 5 2 13
4.  Holandia 2 3 3 8
5.  Austria 1 3 2 3
6.  Francja 1 2 2 5
7.  Niemcy 1 1 1 3
8.  Szwajcaria 1 0 2 3
9.  Norwegia 1 0 1 2
10.  Czechy 0 2 1 3
11.  Finlandia 0 1 1 2
 Polska 0 1 1 2
13.  Gruzja 0 1 0 1
14.  Ukraina 0 0 2 2
15.  Hiszpania 0 0 1 1
 Rumunia 0 0 1 1
 Słowacja 0 0 1 1
 Słowenia 0 0 1 1
 Wielka Brytania 0 0 1 1
Total 27 27 27 81

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]