Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Związek Południowej Afryki
Kod MKOl RSA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Liczba zawodników 30 w 25 konkurencjach w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 18.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
1
Razem
3

Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924, reprezentowany był przez 30 mężczyzn. Zdobył 3 medale – złoty, srebrny i brązowy. Zawodnicy startowali w 7 konkurencjach: lekkoatletyce, boksie, kolarstwie, tenisie, żeglarstwie oraz zapasach.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Gold medal.svg Złoto[edytuj | edytuj kod]

Silver medal.svg Srebro[edytuj | edytuj kod]

Bronze medal.svg Brąz[edytuj | edytuj kod]

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
William Smith waga kogucia wolny los Szwecja Harry Wolff
W
Francja Jacques Lemouton
W
Francja Jean Ces
W
Stany Zjednoczone Salvatore Tripoli
W
Gold medal.svg
Ernest Eustice waga piórkowa Francja Marcel Depont
P
Nie awansował 17.
Dick Beland waga lekka Norwegia Kristoffer Nilsen
W
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Vicente Valdero
W
Francja Jean Tholey
P
Nie awansował 5.
Roy Ingram waga półśrednia Belgia Joseph Rémy
W
Holandia Jan Dam
W
Belgia Jean Delarge
P
Nie awansował 5.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Henry Kaltenbrunn jazda indywidualna na czas 6:41:34,4 11.

Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Henry Kaltenbrunn 50 km Nie ukończył wyścigu

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m George Dunston 11,2 2. b.d 4. Nie awansował
Lawrence Betts b.d 5. Nie awansował
200 m Howard Kinsman 21,8 1. b.d 2. 22,3 5. Nie awansował
George Dunston b.d 2. b.d 3. Nie awansował
400 m Toby Betts 49,8 1. 49,0 1. 48,4 5. Nie awansował
Clarence Oldfield 49,6 1. 49,0 1. b.d 5. Nie awansował
800 m Clifford Davis b.d 4. Nie awansował
Clarence Oldfield 1:58,0 1. b.d 6. Nie awansował
1500 m Clifford Davis b.d 5. Nie awansował
3000 m z przeszkodami Leonard Richardson b.d 6. Nie awansował
110 m przez płotki Sidney Atkinson 15,2 1. 15,2 2. 15,0 Silver medal.svg
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn George Dunston
Toby Betts
Howard Kinsman
Christiaan Steyn
42,8 1. b.d 4. Nie awansowali
maraton Henry Phillips 3:07:13,0 19.
chód na 10 km Cecil McMaster b.d 2. 49:08,0 Bronze medal.svg
bieg przełajowy Leonard Richardson 37:46,0 9.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok wzwyż Lawrence Roberts 1,83 1. 1,83 8.
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Ernest Sutherland dziesięciobój bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,670 772,150 4.
pchnięcie kulą 10,865 552,5 15.
skok wzwyż 1,80 818 4.
bieg 400 m 56,0 706,72 29.
rzut dyskiem 30,830 453,56 17.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848 2.
skok o tyczce 3,30 649,0 6.
rzut oszczepem 51,015 725,4125 5.
bieg na 1500 m 5:19,0 506,8 19.
Finał 6794,1425 5.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny leżąc 600 m Eric Halley 84 14.
John Stiray 74 48.
James Trembath 73 51.
David Smith 67 59.
karabin dowolny drużynowo Leslie Laing
Eric Halley
David Smith
George Church
Melville Wallace
590 9.

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Patrick Spence Szwajcaria Hanns Syz
W 3:0
(6:3,6:2,7:5)
Wielka Brytania Max Woosnam
W 3:2
(4:6,10:8,6:3,3:6,6:3)
Francja René Lacoste
P 0:3
(2:6,0:6,1:6)
Nie awansował 9.
Ivie Richardson Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Francisco Sindreu
W 3:0
(6:4,6:4,6:3)
Francja Henri Cochet
P 0:3
(3:6,4:6,4:6)
Nie awansował 17.
Louis Raymond Australia James Willard
P 2:3
(6:2,4:6,4:6,6:2,4:6)
Nie awansował 61.
John Condon Francja Maurice Cousin
P 1:3
(6:4,3:6,2:6,4:6)
Nie awansował 61.
debel (m) John Condon
vie Richardson
Wolny los Chile Domingo Torralva
Chile Luis Torralva
W 3:1
(6:2,6:1,4:6,6:2)
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Eduardo Flaquer
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Ricardo Saprissa
W 3:0
(6:2,6:3,6:1)
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
Stany Zjednoczone Watson Washburn
W 3:2
(4:6,11:9,4:6,6:4,6:4)
Francja Jacques Brugnon
Francja Henri Cochet
P 1:3
(7:5,3:6,5:7,2:6)
Francja Jean Borotra
Francja René Lacoste
P 0:3
(3:6,8:10,3:6)[1]
4.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finałowa pozycja
Seria I Seria II
Miejsce Miejsce Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Rupert Ellis-Brown monotyp olimpijski 3. 5. Nie awansował

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Mecz o brążowy medal.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]